Sytuacja polityczna w Polsce
Ilustracja: flickr

Strona główna / Czy ciamajdanowy Rysiu ulegnie przywódcy czerwonych?

Czy ciamajdanowy Rysiu ulegnie przywódcy czerwonych?

Robert Brzoza

Ostatni okres w polskiej polityce był burzliwy. Na szczęście przewrót grudniowy nie odniósł sukcesu. Czerwoni chcieli powtórzyć majdan ukraiński a wyszedł ciamajdan.

Gdyby był przygotowany przez siły zachodnie, jak na Ukrainie, pewnie dzisiaj czerwoni tworzyliby rząd. Jednak nie po to Amerykanie przejęli władzę w naszym regionie, aby rządziły rosyjskie sprzedawczyki. Teraz rządzą proamerykańskie, kapitalistyczne, bankierskie siły.

W bardzo krótkim czasie PiS wpuścił wojska amerykańskie na teren Polski. Liczba niewielka jak na możliwości, jednak bardziej chodzi o bliskość przeciwnika.

Chyba nikt nie sądzi, że Amerykanie przyjechali do Polski nieść pokój. Cel jest jeden: rozpocząć wojnę z Rosją. Oni będą zarządzać, a my będziemy walczyć. Jeżeli tego Trump nie zatrzyma, będzie gorąco.

Jednak dzisiaj nie o geopolityce, tylko o naszym podwórku.

Najpierw geniusz finansów Rysio, stracił dotacje z PKW. Przez jego głupotę nie dostali zwrotu milionów złotych. Teraz jego starszy brat polityczny z tej samej sitwy Sorosa, Kijowski w sposób prostacki wysysa pieniądze z KOD. Wcześniej bezczelnie twierdził, że utrzymuje go rodzina. Teraz okazuje się, że oferuje organizacji najdroższe na świecie usługi hostingowe.

Wcześniej mieliśmy jeszcze dwa ciekawe obrazki ciamajdanów. Jeden posła Nitrasa czytającego „tajne” zapiski Kaczyńskiego, pozostawione w publicznym miejscu. Drugi obrazek to czytanie poczty posłów przez parlamentarnych złodziejaszków żołnierzy Rysia. Do tego dochodziły przepychanki, powalanki na ziemię, blokowanie mównicy sejmowej, zajęcie sali plenarnej.

Kiedy trwał strajk ciamajdanów, Rysio Petru bawił się z koleżanką klubową Joanną Schmidt na Maderze. Ma rację, nie musi się nikomu tłumaczyć, nawet żonie. Chociaż ktoś oznajmił, że był to służbowy wyjazd… powitanie Nowego Roku…

Rysio nie odbierał telefonów, a w sejmie… burdel: żołnierze nie wiedzieli co mają robić.

I tu dochodzimy do postawienia poważnego pytania: kto stoi za powaleniem na ziemię Kijowskiego i Petru?

Kaczyński czy Schetyna.

A może razem przekręcili obu panów?

Kijowskiego już nie ma. Odejdzie, jako pospolity złodziejaszek. Dorwał się do władzy i okradał kolegów bajkowymi fakturami. Wydał go dziennikarz z onetu, czyli portalu czerwonych.

A więc swoi biją swoich?

Chyba… że w ten sposób KOD płaci Kijowskiemu za rewolucyjną działalność uliczną. Wtedy wszystko pozostanie po staremu. Tylko po co ten artykuł w onecie…? Aż tak trzeba było postawić Kijowskiego do pionu?

Z drugiej strony, w tym mafijnym świecie im bardziej lider umoczony, tym lepiej.

Dlaczego?

Bo będzie posłuszny, można łatwo nim sterować, coś na wzór Bolka Wałęsy.

Czy toczy się walka o przywództwo w obozie czerwonym?

Raczej tak.

Schetyna chciałby zarządzać całym folwarkiem. Potrzebni są mu bojówkarze uliczni w postaci KOD i ciamajdan nowoczesnej, co na każdą rozwalankę pojedzie.

Jednak sprawa nie wygląda tak różowo.

Pamiętajmy, że za Nowoczesną stoją starzy wyjadacze: Balcerowicz i Frasyniuk. Reprezentują lobby bankierskie.

Rysia można ograć. Ten geniusz finansów nie potrafił uzyskać zwrotu wydatków z PKW. Jednak starych lisów już łatwo nie przekręcisz.

Czego nie robi się dla obrony demokracji w Polsce, wyrzucenia Kaczorów ze stołków i przywrócenia ładu komunistycznego….?

Jeżeli czerwoni nie zjednoczą się pod przywództwem powiedzmy Schetyny, to zostaną wyautowani przez obóz Kaczorów.


Ciekawy filmik o czerwonych, Petru i Kijowskim:

Robert Brzoza
Przedsiębiorca, inwestor, specjalista geopolityki. Twórca portalu robertbrzoza.pl, systemu sprzedaży netes.pl oraz wielu innych projektów internetowych i biznesowych.
 • cyrulik

  Pewnie, że można i efekty takiego delikatnego rozliczania widać właśnie teraz w naszej „wolnej” ojczyźnie.

 • szym

  Miło gdy ktoś jest otwarty na argumenty adwersarza. A powiem więcej, że może Kukiz nie wzbudza wielkiego zaufania i ma duże braki, ale jednak poruszają bardzo ważne tematy, i to ważne społecznie i jeśli choć część z nich uda im się przeprowadzić to będzie wielki sukces.

 • Agata Neblo

  odpowiedź jak wyżej………..

 • Agata Neblo

  mówi, że będzie stawiać po to, żeby mówić 🙂

  • Gość

   Spokojnie, Trump jest za twardym zawodnikiem, żeby mówić coś tylko dla mówienia. Jeszcze się zdziwicie, jak zobaczycie, jakie rzeczy można przeprowadzić jeśli ma się odwagę i determinację. Nie tylko mur was zaskoczy.

 • Robert Brzoza

  To jest wynik mocnej kolonizacji medycyny w Polsce.
  Korporacje farmaceutyczne mają nieograniczony budżet na łapówy.
  Gdyby lekarze leczyli choroby określonymi dawkami marihuany medycznej, to przemysł straciłby na lekach.
  Tutaj PiS jest na dnie, tylko Kukiz15 walczy w tej sprawie.

  • Kris

   Na całym świecie koncerny farmaceutyczne mają ogromne wpływy. Pamiętajmy. Pieniądze są z leczenia ludzi, a nie z wyleczenia. I żadnej firmie produkujące leki nie zależy na tym te leki były skuteczne. Inny temat to szczepionki, obecnie właściwie na wszystko. Odpowiednio drogie i odpowiednio zalecane nawet przez polityków.

 • Robert Brzoza

  Merytorycznie proszę, a nie jak wygląda i jakie ma wykształcenie, To nie ważne.
  Proszę napisać opinię o pani Pawłowicz.

  • Kris

   Może faktycznie samo wykształcenie to nie wszystko, ale tytułowanie pani Pawłowicz profesorem jest nieprawidłowe i wprowadza w błąd.

 • Norek

  Piłsudski odegrał ważną rolę w tworzeniu wolnej Polski i tego mu nie odbierzemy. Późniejsze jego decyzje natomiast, dzielą nie tylko zwykłych ludzi ale i historyków, co wcale nie dziwi, bo zazwyczaj tak to z historią bywa.

  • Robert Brzoza

   Kwestia czasu, kiedy padnie mit o Piłsudskim.
   Wiem, że to jest niepopularny pogląd.
   Wielu patriotów broni go.
   Zachęcam do zbadania następującej informacji:
   całym mózgiem zwycięstwa Polski nad bolszewikami był generał Tadeusz Rozwadowski. Marszałek miał wtedy przebywać na Podkarpaciu w rodzinnych stronach.

   • AAluniaa86

    To akurat już jest dość znany fakt, przynajmniej w moim środowisku. Piłsudski miał ponoć wtedy załamanie nerwowe. Ale trzeba też pamiętać, że to Piłsudski, mimo jawnej niechęci do Rozwadowskiego ściągnął go do walki z bolszewikami, bo wiedział, że jest to człowiek nie tylko o dużej wiedzy, ale i z silnym charakterem.

    • Robert Brzoza

     Mi nie chodzi o to, aby na siłę zdyskredytować Piłsudskiego, tylko nie mogę patrzeć, jak prawica okłamuje Polaków.

     Niech powiedzą prawdę.
     Będziemy o tym często pisać.
     Jak ma zasługi, to bijmy brawo, ale jak nie przyłożył ręki do 1920 roku i w 1926 roku sprzedał Polskę bankierom, to mówmy o tym, a nie tuszujmy prawdę.

     • Tomi

      Chyba dotyczy to każdego polityka. Nie ma ludzi idealnych. Co do Piłsudskiego jednak to nie jest tak do końca, że nie przyłożył ręki do zwycięstwa w 1920. Firmował wszystko swoją osobą, a wtedy bardzo był potrzebny taki autorytet. Bez uwielbianego wodza, moglibyśmy nie odnieść zwycięstwa. To już kwestia nie polityki, a psychologi.

 • Norek

  Chyba to o wybitnym myślicielu to była ironia… nawet zdecydowanie, była to ironia, która wobec takich osób, jest moim zdaniem najlepszą bronią.

 • Robert Brzoza

  Choćby dlatego, że walczy z korporacjami medycznymi. LIroy mocno walczy o zalegalizowanie medycznej marihuany. To byłby przełom w leczeniu wielu chorób, gdyby lekarze mogli przepisywać medyczną marihuanę.

  • Kris

   I tylko zastanawia fakt, dlaczego tak bardzo trzeba o to walczyć. Papierosy trują i się je sprzedaje, a marihuana, która faktycznie pomaga na wiele chorób jest wciąż zwalczana przez polityków. No i jak tu nie zadać pytania: ile za to dostali?

   • Agata Neblo

    O to właśnie chodzi – papierosy są dobre, bo trują; lekarstwa są dobre, bo trują,
    Zatruci ludzie potrzebują jeszcze więcej lekarstw – Globalna Mafia dobrze wie co robi. Marihuany i naturalnych leków się motłochowi zachciewa?
    I bardzo ważna sprawa! => https://youtu.be/vupgTD95o6k

 • On

  Ignorowanie prawa, trybunały, chęć wepchnięcia tylko swoich do decyzyjności. Dalej mam wymieniać?

  • marina5

   A jak PO to wszystko robiło to ci się podobało? Przecież to wszystko już było, o co więc tyle hałasu?

   • Norek

    To, że PO to robiło, nie usprawiedliwia tego, że robi to PiS. Wyjdźmy w końcu z piaskownicy i przestańmy pokrzykiwać, to on zaczął! a nie prawda, bo on!

 • Luise

  Zgadzam się. Ten ,,Pan” już zdążył kilka razy mi naubliżać. Chciałabym aby tego typu osoba w życiu poza internetowym łączem umiała faktycznie powiedzieć mi te rzeczy w twarz. Jakbym chciała też mogłabym być ,,mocna” w internecie, ale nie widzę w tym najmniejszego sensu. Poza tym kultura osobista i szacunek do innych ludzi by mi nie pozwolił.

 • Lukas

  Jak go sytuacja przerosla to chyba pora pozegnac sie z polityka. Ale jak widać – wstydu nie ma i nadal probuje sie kreowac na wielkiego polityka i lidera.

 • Amanda

  A ja nie rozumie jednego. Niby taki ciamajdan wszyscy sie smieja a prezez oglosil ze to pucz byl.To w koncu ciamajdan czy pucz? I smiac sie czy raczej bac?

  • Tomi

   Bo tak wygląda ta nasza współczesna polityka. Jeden wielki burdel. Choć i te są chyba lepiej zarządzane.

   • szym

    Co prawda to prawda. U nas politycy umieją tylko politykować i zgarniać kasę do swojej kieszeni, jeśli chodzi o zarządzanie zasobami ludzkimi, finansami, to nie mają o tym zielonego pojęcia. Gdyby jakakolwiek firma miała taki zarząd, nie przetrzymała by roku.

 • Max von Stirlitz

  Luzik Mloda , luzik – cukierek czy psikus ?

  https://www.youtube.com/watch?v=UJG6SLpaqfM

 • Robert Brzoza

  Proszę się nie deklarować publicznie, bo będzie wstyd…
  Piłsudski tak samo jak Kwaśniewski zachował się względem Polski.
  Mam na myśli sprzedanie ekonomiczne Polski.
  Na ten temat mam artykuł gotowy. Ukaże się tu lub na moim blogu.

  Co do rządu Witosa, to był jeden z najlepszych rządów w historii Polski.
  Poczekaj na argumenty…

  Widzę, że połknąłeś propagandę. Niestety ale tym razem nie czerwonych a prawicy.

  • Kris

   Ludzie chcą widzieć wszystko czarno-biało. Piłsudski dobry, Dmowski zły, Kaczor – zły, Donald – dobry. A przecież to sa tylko ludzie. Mogą podejmować dobre i złe decyzje. I każde ich działanie trzeba oceniać osobno. Nawet najgorszy polityk może mieć w końcu jakiś dobry pomysł i na odwrót.

 • Max von Stirlitz

  Pan JulekS,

  – witam , witam Waszmoscia w krainie czerwonych papug (…) szklaneczka 12 letniego zacieru malt na czarnych myszach i
  ———————————————————– karbidu afganskiego Ninoczka .
  Herr Robert Brzoza- Brzozovski wynajmuje ta bude , i czyni honory domu (…) wiec …..trzeba gdzies lyknac – zniewage o Marszalku prozaicznie wpadajac w Lysiakowe zamyslenie – something pojebalos… kolezce .
  Yeahhhhh.
  – Nie ma w widzialnym internecie zadnego polskiego portalu do wymiany mysli , plynöw fizjologicznych czy tez swobodnej rozmowy bez ograniczen .
  Same kurwy , sprzedawczyki , szweje i zlodzieje .
  Niestety .
  – Wiec moze TUTAJ
  ?
  Muzyczka :
  https://www.youtube.com/watch?v=8Pa9x9fZBtY

  • Robert Brzoza

   Widzę, że trafił się troll, albo sfrustrowany jegomość.
   U mnie takich się poucza, aby dostosował kulturę do reszty, albo ban…

   • Max von Stirlitz

    Herrn Robert Brzoza-Brzozovski ,

    – gdzie Waszmosc widzisz jakas kindersztube bo nie wiem – w szantazu czy tez w formie bezosobowej pogrözki rzuconej gdzies w wirtualny kosmos .
    ?
    I nie jestes u siebie (…) a czerwona koszulka klubu sportowego Banik Ostrava
    BAN ?
    – Nie nawalaj – dopierdalaj …zegnam ozieble …. kolezko sniegowy
    8-)))))))

    Max Otto von Stirlitz .

 • Tomi

  Może Kukizowi tak, ale ma wielu posłów, którzy mają bardzo dużą wiedzę i polityczną i ekonomiczną, a co najważniejsze dla mnie, nie dali się wciągnąć w tę wojenkę polsko-polską.

  • Robert Brzoza

   Szczerze, to nie zna ani jednego człowieka od Kukiza, który rozumie np. system monetarny.
   Jeżeli się mylę, to proszę o wypowiedź jego posła.
   Z przyjemnością zmienię zdanie.

   • Tomi

    Ciekawe teza. Nie jestem w stanie zacytować wypowiedzi żadnego posła Kukiz’15, która by ją obalała, ale przecież są wśród posłów ludzie z wyższym wykształceniem ekonomiczny, więc wydaje mi się, że jednak i system monetarny jest dla nich znanymi i rozumianym zagadnieniem.

    • Robert Brzoza

     Na pewno znają system monetarny ze studiów. Jednak tam nie mówią wszystkiego.
     Sam chciałbym usłyszeć w debacie głos Kukiza w sprawie ekonomii, naprawy gospodarki, nowej waluty, przywrócenia emisji pieniądza itd.

     • Lukas

      A ja wogole posłuchałbym dyskusji politykow na temat ekonomii, gospodarki i waluty a nie tylko tej naparzanki kto jest dobry a kto zły, kto jest zlodziejem a kto nie itd.

  • Max von Stirlitz

   Poseł Rafał Wójcikowski, z Kukiz’15, zginął w wypadku, do którego doszło w czwartek rano, 19 stycznia 2017 , na drodze S8 koło Skierniewic.

   https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/b2/f3/588087f1e7ef0_p.jpg?1484896712

 • Agata Neblo

  właśnie, bo nie musieli, sami nią byli. PiS jest po to potrzebny, żeby tę komuchowsko-solidaruchowską mafię rozliczyć i powiesić! A potem rozliczy się PiS ze wszystkich jego wypaczeń!
  A poza tym: bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook) Polecam dobrze się krzesła trzymać!

  • Bobi

   Musimy rozliczyć się z tymi, którzy wciąż traktują Polskę, jak własny folwark, ale musimy to zrobić zgodnie z prawem. Inaczej będziemy tacy sami jak oni. Czy tego chcemy?

   • Anubis

    Obawiam się, że jest to przypadek, w którym trzeba będzie zwalczać ogień ogniem i liczyć na to, że pożar może pomoże. Siedzenie z podkulonym ogonem nic nie da. Brak reakcji oznacza zgodę.

    • On

     Najgorsze co możemy zrobić to po prostu zignorować to wszystko i czekać na ,,lepsze” czasy lub twierdzić, że ,,jakoś to będzie”. Sęk w tym, że próba zmienienia czegoś wymaga przede wszystkim wysiłku, a większości po prostu się nie chce ruszyć tyłka z kanapy.

     • Agata Neblo

      chyba jest jeszcze gorzej, większość w ogóle nie wie, że TYLKO siedzi na kanapie! Dlatego nie jest wstanie pojąć co to takiego, wysiłek. Nie mówiąc o celu.
      Dlatego polecam polecać całość: bit.ly/1XiSi1W
      To jest coś od czego można zacząć uruchamiać lawinę. Na początku w ogóle nie będzie sprawiała wrażenia lawiny, ale niech no tylko ruszy z miejsca. Zmiecie wszystko!

     • szynszyla

      Przede wszystkim dlatego, że mało kto zdaje sobie sprawę z tego co naprawdę się dzieje w Polsce, a po drugie dlatego, że brak nam osób, które nas do tej walki poprowadzą. A, czy tego chcemy, czy nie przywódca jest zawsze potrzebny. Nawet w oddolnych inicjatywach.

     • Agata Neblo

      Najbardziej potrzebne jest WEWNĘTRZNE rozumienie. A do niego można dotrzeć wchodząc do środka, a nie szukając na zewnątrz. Dopiero ze środka widać prawdziwą drogę, wtedy przywódcy nie są potrzebni, każdy jasno widzi swoje cele i drogę do nich. I wtedy nikt już nie da się uwieść nikomu!

    • Agata Neblo

     „Brak reakcji oznacza zgodę” – najgorsze, że nie oznacza nawet niezgody!
     Na początek potrzebny jest ludziom taka choćby pomoc jak to:
     bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook)

    • Aniołek

     A później przyjdą następnie, którzy będą się chcieli rozliczyć z tymi, którzy rozliczali się poprzednimi i tak w kółko. Rozliczyć się trzeba tak aby samemu rąk sobie krwią nie poplamić. W końcu żyjemy w XXI wieku, jesteśmy cywilizowanym narodem, a nie jakimś afrykańskim plemieniem.

   • Agata Neblo

    oczywiście, że według prawa! Jak będzie za krótkie, to się dopisze! 🙂

 • Agata Neblo

  całą tę bandę wysłać im w ramach bratniej pomocy 🙂

  • Amanda

   Jak dla mnie mozemy tam wyslac wszystkich politykow. Ani jednego nie bedzie mi brak.

 • Agata Neblo

  Właśnie – wiedza! Np. jak naprawdę funkcjonuje system podatkowy?
  Wtedy zrozumiemy, w jaki sposób jesteśmy oszukiwani! bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook)
  Polecam dobrze się krzesła trzymać!

  • Kris

   O na pewno ten niby-darmowy ebook otworzy nam oczy. Już nie trzeba żadnej innej wiedzy, żadnych fachowców czy ekspertów. Może wyślijmy jeden taki ebook do kancelarii premiera, pewnie im się przyda.

   • Agata Neblo

    musiałeś przy pobraniu go płacić? Nie tylko nie płaciłeś ale go nawet nie próbowałeś pobrać! Oczywiście masz już na jego temat swoje zdanie, więc tym bardziej go nie pobierzesz. Czy w jakikolwiek sposób dałam do zrozumienia, że to cudowny lek na wszystko? Ważniejsze jest żeby przydał się tym którzy podatki płacą w zrozumieniu swojej sytuacji, a to wystarczy żeby nierozumiejących/zakłamanych polityków wreszcie wyrzucić na śmietnik. Ale co Ty z tego zrozumiałeś? Nic, Tobie się tylko nudzi…….

    • Kris

     Tak nudzi mi się czytanie w każdym pani komentarzu o darmowym ebooku, z odnośnikiem do tekstu, gdzie jedynym aktywnym linkiem jest link KUP TERAZ.

     • Agata Neblo

      Tylko tyle w nim znalazłeś? Mam nadzieję, że jesteś w tym kraju wyjątkowy!

     • Kris

      Zdziwię Panią. Przeczytałem to co się dało z wielką uwagą. I prócz haseł, podobnych do tych z poradników typu Jak być szczęśliwym, nic w nim nie ma. Mam więc nadzieję, że i Pani kiedyś przejrzy na oczy i wyrwie się z tego huraoptymizmu, który każe rzucać hasła nic nie wnoszące do życia.

 • Robert Brzoza

  Petru zaczyna okazywać instynkty zagubienia, a dosadnie powiedziałbym półgłówka, braku inteligencji.
  Kiedy toczy się bój o rządzenie krajem, on jedzie się bawić…a drugi przywódca Kijowski okrada własnych ludzi.
  Kogo oni wybrali na przywódców czerwonych?
  Nie mają strategów?
  Lepiej dla nas…

  • szym

   To, że opozycja się skompromitowała nie znaczy, że rząd rządzi lepiej. Mamy fatalny rząd i kiepską opozycję. Zwykły człowiek czuje się zagubiony.

   • Agata Neblo

    „Zwykły człowiek czuje się zagubiony” – dlaczego? Bo nie rozumie, kto tak naprawdę gra, a właściwie rozgrywa wszystko. A motłoch karmi się ochłapami, i to mu wystarcza.

    • Aj

     „Zwykły człowiek czuje się zagubiony” – dlaczego? Bo człowiek jest tylko i wyłącznie człowiekiem, a nie bezwzględnie zaprogramowaną maszyną, która działa automatycznie i bezemocjonalnie.

     • Agata Neblo

      to, że jest człowiekiem, nie jest żadna przeszkodą, żeby być……….. człowiekiem. Polecam całość: bit.ly/1XiSi1W

  • Luise

   Mocne słowa, nie powiem. Nawet nie zgadzając się z daną osobą raczej nie byłabym w stanie nazwać jej półgłówkiem lub zarzucić brak inteligencji na forum internetowych. Jednak szanuję rzetelne wypowiedzi, które faktycznie są poparte.

 • Robert Brzoza

  Politycy amerykańscy/prezydent nie są głównymi reżyserami gry wojennej. Widać to ewidentnie na poziomie gospodarki, kiedy politycy oddali zarządzanie dolarem FED. FED – centralny bank USA jest prywatną korporacją, której właścicielem są rodziny bankowe.

  Kiedy rząd potrzebuje dolary, to prosi FED, aby im je pożyczył. Wtedy musi wydrukować obligacje, daje je FED, w zamian dostaje dolary.
  Po określonym czasie te dolary musi oddać z oprocentowaniem. Przez wiele lat oprocentowanie wynosiło 10-15% rocznie.
  Jak to możliwe, że dolar własność narodu jest w rękach prywatnych?
  Jak to możliwe, że prywatna korporacja tak mocno zadłużyła Stany?

  Idąc tym tokiem myślenia.

  Skoro to prywatne osoby zarządzają dolarem, to mogą dać na pewne wydatki a na inne nie.
  Skracając tę opowieść.
  System bankierski, który jest jedynym systemem na świecie – obsługuje finanse świata może zostać zniszczony przez dwa kraje: Rosję i Chiny. Do tego dochodzi Iran, może Turcja.
  Dlatego w gestii bankierów jest zniszczenie Rosji.
  Ekonomiczna próba była w styczniu 2015 roku, kiedy zaatakowano rubla, giełdę rosyjską i cenę ropy. Rosja utrzymała się dzięki Chinom.
  Obecnie bankierom pozostaje wojna fizyczna bo ekonomiczną przegrywają. Dlatego montują tarcze antyrakietową, z której można również wystrzeliwać pociski.

  W skrócie opisałem, dlaczego możliwa jest wojna z Rosją.

  Jakie mamy wyjście?
  Ani but rosyjski ani amerykański.
  Oczywiście, w krótkim okresie but amerykański przyniesie pewne korzyści, jak choćby zmiana warty z rosyjskiej na amerykańską.
  Być może dostaniemy jakąś rolę przywódczą w tej części Europy.
  Szanse są, ponieważ USA nie chce doprowadzić do przyjaźni rosyjsko-niemieckiej.

  Jednak na dłuższą metę but amerykański nie będzie dla nas korzystny.
  Zablokuje wiele potrzebnych reform w polityce monetarnej, jak i w medycynie.
  Bez odzyskania kontroli nad złotówką, PiS będzie cały czas szukał pieniędzy u obywateli.

  • Lukas

   Jakos nie chce mi sie wierzyc ze bankierzy az tak kontroluja politke w USA. A poza tym to przeciez wojna atomowa oznaczalaby zagade wiekszej czesci swiata. To chyba by sie na to jednak nikt nie porwał.

   • Agata Neblo

    jest jeszcze gorzej niż uważa Robert – nad bankierami stoi Globalna Mafia której podlega wszystko, ona ROZGRYWA WSZYSTKO! Oczywiście wierzyć można sobie we wszystko, ale najlepiej można zrozumieć to co się na Świecie dzieje, zakładając istnienie GM. Na to potrzeba jednak dużej odwagi, konsekwencje dla własnego samopoczucia są zbyt straszne!

    • Robert Brzoza

     Też tak uważam, że bankierzy/międzynarodowa finansjera ma jeszcze na górze jakiś nazwijmy go rząd.

     • Agata Neblo

      O! a to coś nowego! 😉

     • Robert Brzoza

      Gdzie tu nowość…

     • Ameba

      Jeśli jest faktycznie tak, jak to opisujecie, to właściwie dla nas, zwykłych ludzi nie ma nadziei. Nie jesteśmy w stanie pokonać całej tej mafii, nic w tym temacie nie zmienią, ani kolejne wybory, ani protesty, ani ich brak. Jesteśmy na przegranej pozycji, jako istotny na dole drabiny, z której pracy inni korzystają, a nam dają tylko nędzne ochłapy.

     • Max von Stirlitz

      Pani Ameba ,

      8-)))))) aksamitna ksywka wirtualna . …
      – To nie jest tak jak myslisz a zajmowany szczebel na drabinie spolecznej w Akwarium czytaj POLSKA jest bez znaczenia .Na szybach widac ryse swiadomosci Polaköw .
      Nie ma bata na möj ukochany , niesmiertelny Naröd Polski .Yeahhhhh …nie sugeruj sie opiniami z krainy czerwonych papug – sa bez znaczenia.
      Typowe ludowokoreanskie Pierre d’Olenie w bambus , ze sie tak malo romantycznie wyraze . Bla bla bla w sloganach dziedzicznej dialektycznej nowo-mowy .
      Na portalu myPolacy znajdziesz prace .
      Muzyczka :
      https://www.youtube.com/watch?v=xH-_9cwdLug

     • Gość

      Czyli co, te wszystkie piękne wypowiedzi Maxa con Stirlitza służą tylko po to by w końcu zareklamować portal z ofertami pracy? A już myślałam, że taki wybitny myśliciel nam się trafił…

     • Robert Brzoza

      Moim zdaniem jesteśmy w stanie coś zrobić. Pisać artykuły, komentarze i rozmawiać w terenie z posłami. Znam kilka grup, które prowadzą takie rozmowy. Efekty są coraz lepsze. Na razie budujemy świadomość.

     • Ameba

      Co nam z tego przyjdzie, skoro ci co trafiają do polityki najczęściej myślą tylko o swoich zyskach, a nie o korzyściach dla kraju. Więc nawet jeśli nam naobiecują nie wiadomo co to i tak gotówka ze wschodu lub z zachodu jest ich w stanie przekonać do zmiany poglądów.

     • Robert Brzoza

      Ogólnie rzecz biorąc, polityk to jeden z najgorszych zawodów. Kasa dobra, ale sprzedajność wysoka.
      Jednak internet ma już pewne sukcesy. To z dołu poszedł wpływ frankowiczów na rząd. Nie wiele pomógł, ale w sądach banki zaczynają przegrywać.
      Są uczciwi politycy, tylko za słabo ich słychać.
      Oglądnij to wideo.
      Prof. Krystyna Pawłowicz i Janusz Szewczak o Sorosie.
      Wcześniej tego nie było.

      https://youtu.be/1Lje0HNZ988

     • Tomi

      Akurat co do frankowiczów to mam mieszane uczucia i ich wymuszanie na rządzi interwencji trochę mnie drażni. Co do reszty się zgadzam. Jeśli ma się coś zmienić, to tylko przez działalność oddolna i odsunięcie od władzy, tych którzy myślą, że mają swoje stołki dożywotnio i mogą robić co chcą i ujdzie im to na sucho.

     • Robert Brzoza

      To nie jest ich wina. Nie są w stanie spłacić swoich domów.
      Jest tyle nieprawidłowości przy kredytach frankowych, że rząd powinien uznać je za bandyckie.
      A tak naprawdę nie powinien wpuścić je na rynek.
      Politycy są od ochrony obywateli przed spekulacją.

     • Kris

      To prawda, że to wina rządu, że na takie bandyckie kredyty pozwolił. Ale z drugiej strony ludzie wiedzieli, że istnieje ryzyko i zlekceważyli to ryzyko. I ciężko ich błędami obciążać finansowo całe społeczeństwo.

     • Robert Brzoza

      To nie ich błędy. Frankowicze wzięli kredyt, tak jak każda osoba mogła wziąć. Od tego jest rząd i urzędnicy, aby kontrolowali co jest sprzedawane w Polsce.
      Jeżeli coś legalnie jest sprzedawane, a następnie wywoła negatywne konsekwencje nie z winy klienta, to firma odpowiedzialna jest swoje czyny.
      Dlatego banki powinny porozumieć się z frankowiczami.
      One natomiast wykorzystują swoją siłę i to, że przejęły emisje nowych pieniędzy.
      Czyli nie ma kredytów nie ma wzrostu gospodarczego.
      Politycy boją się zadrzeć z bankami.
      Mimo wszystko muszą rozwiązać ten problem. Nie każdy frankowicz wygra w sądzie.

     • Agata Neblo

      i zadowalając się ochłapami możemy żyć, dopóki GM nie zamierzy czegoś większego na danym terenie. Najważniejsze jest jednak to, co się – na szczęście – dzieje poza płaszczyzną naszej „percepcji” 🙂
      w TYM cała nadzieja

   • Robert Brzoza

    System jest prosty do zrozumienia. Polecam nabyć tę wiedzę, ponieważ łatwiej rozumieć geopolitykę.
    Wojna na tle ekonomicznym to podstawa.
    Wojna z użyciem wojsk dokonuje się tam, gdzie zawodzi ekonomia, jak w Iraku.

 • Robert Brzoza

  Ciekawa wypowiedź Michalkiewicza.
  Twierdzi, że spisek zarządzany był z Niemiec:

  https://www.youtube.com/watch?v=tmdG4wwflUw

 • Robert Brzoza

  Wydaje mi się, że jesteśmy na początku drogi odbudowy Polski, która za Witosa miała jeden z najlepszych rządów w naszej historii. Był minister Zdziechowski, który oparł złotówkę na parytecie złota, byliśmy w czołówce europejskiej.
  Później przyszedł rok 1926 i przewrót majowy. Piłsudski wyrzucił siłą ten rząd i skumał się z bankierami.

  • Lukas

   Ale kto niby sie ta odbudowa zajmie? Obecny rzad? Obecna opozycja? Przeciez oni wszyscy sa skompromitowani i nie daja nadziei na jakokolwiek poprawe.

   • Agata Neblo

    dopóki panuje dyzmokracja, czyli rządy motłochu – nie ma szans. Na spokojnie trzeba propagować tych co widzą i rozumieją bardziej jasno wszystkie zależności, np. Robert, Witold Gadowski, Grzegorz Braun, Jabłonowski, Michalkiewicz, Nowak, Przybył, Sumlinski…… Jednak nie wierząc żadnemu

   • Robert Brzoza

    Krytykuję rząd PiS w kwestiach ekonomii/gospodarki i medycyny.
    Ale w kwestii odrzucenia czerwonych od władzy, wykonują dobrą robotę.
    Z tego co wynika, nie mogę tego robić szybciej, bo unia i cała ta banda czerwonych zablokuje kasę czy narzucą inne restrykcje.

    • palacz

     A ja bym wolał rząd, który zajmie się w końcu ekonomią, gospodarką i medycyną, zamiast bawić się w wojenki z czerwonymi, z których korzyści nie ma żadnych prócz może zadowolenia garstki ludzi.

 • Max von Stirlitz

  Stawka wieksza niz zycie – ” Szlaban na wyro ”

  https://www.youtube.com/watch?v=VTLt7txqYpw

 • Bobi

  No niech rządzi, niech rządzi, tylko niech nie rozwala nam gospodarki, bo póki co to wszystkie ich działania do tego zmierzają.

 • Norek

  Czy w takim razie jest ktoś, kto potrafi zatrzymać tę kulę śnieżną, jaką stała się władza PiS, zanim zmiecie nas ona z powierzchni?

  • Robert Brzoza

   Moim zdaniem dzisiaj nie ma takiej partii. Kukiz jest chyba najlepszą opozycją, ale pamiętajmy, że jakiś czas temu poszedł na układ ze Schetyną.
   PiS będzie skutecznie działał na polu likwidacji układu czerwonych. Jednak w ekonomii i medycynie dalej służy korporacjom i bankierom.

   • Max von Stirlitz

    Herrn Robert Brzoza-Brzozovski ,

    cienka jak psi chuj jest Waszmoscia dializa potylicznej poprawnosci politycznej w Akwarium czytaj POLSKA . Ale , i nie jest to ciemne angolskie piwo ,masz acan prawo do wlasnych ( sic! ) pogladöw .
    – Sprowadzenie na pomoc sprytnego czerwonego knura Stasia STENA Mihalkievicza to juz lekka przesada ale :
    – ” cusz rzycie ” – jak mawia niewidomy poeta anal_fabeta .
    Leszcz dla zaawansowanych myslacych nieobecnych na niszowym portaliku (…)
    TUTAJ :
    http://telewidz.neon24.pl/post/136041,st-michalkiewicz-ku-konfrontacji-wobec-zamachu-stanu
    Bryndza defetystyczna in general yeahhhhhh .
    8-)))))
    Muzyczka bo skoro jest tak chujowo to przynajmniej bedzie muzycznie :
    https://www.youtube.com/watch?v=lSHWnZvtskk

   • najważniejsze są teraz wybory samorządowe, jeśli
    ludzie nie powstrzymają pisu i ten je wygra to mamy pozamiatane.
    na szczęscie wygrana trumpa daje nam trochę szans 🙂

    • szym

     Czy ja wiem? Wygrana Trumpa raczej tylko wzmocniła wyborcow PiS-u, przecież cieszy się on wciąż dużym poparciem. Obawiam się, że wybory samorządowe nic nie zmienią w obecnym układzie sił.

     • nie zmienią ? to dlaczego pis tak się na to szykuje?
      hehe
      władza absolutna, to jest władza 🙂
      wtedy to dopiero trzeba siły.
      trzeba rozbić ten szklany/plastikowy sufit i
      zobaczyć że mamy jeszcze karty w ręku
      i to mocne !!!!

     • Robert Brzoza

      To że PiS rządzi nie jest tragedią.
      Nie jestem czarnym krytykantem, umiem dostrzec pozytywy, jak walka z czerwonymi. A to wymaga sporej inteligencji, bo należy to robić zgodnie z prawem.
      Problemem jest brak opozycji do PiS. Nie mówię to o czerwonych czyli PO, PSL, Nowoczesna – to nie jest opozycja, to jest destrukcja.
      Pewną konstruktywną opozycją jest Kukiz, ale to wszystko mało.
      Niewiele czasu jest do wyborów parlamentyrnach, a tu nie widać nic nowego.

     • szym

      Niestety, ostatnio przestrzegania prawa nie jest mocną stronę PiS-u. Obawiam się, że przy tym rozliczaniu mogą się zagalopować i w końcu skończy się na tym, że jeszcze czerwoni będą dochodzić swych praw przed Trybunałem Europejskim w Strasburgu.

     • Eliza

      Bo czas na rozliczanie ludzi poprzedniego ustroju był 27 lat temu, teraz jest to o wiele trudniejsze, bo komuniście dobrze się zakamuflowali i nadal mają duży wpływ na to co się dzieje w naszym kraju. Wiele rzeczy dało się też przez ten czas zatuszować, zakłamać, o wielu zapomnieć.

     • Tomi

      Najlepiej z komunistami rozliczyli się Rumuni. Postawili pod mur i pozbyli się problemu.

     • Agata Neblo

      dlatego NASTAWMY się na to, że nie ma w nas ani trochę poczucia bezsilności, Tylko na to, że się BUDZIMY! Ruszamy jak lawina, nikt nie jest tak pewien siebie, jak lawina w ruchu. Dlatego polecam: bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook)

     • Robert Brzoza

      Tak, idzie to wszystko za wolno, jednak obóz czerwony jest bardzo silny. Oprócz naszych domowych są czerwoni w mediach zachodnich i w Unii.
      Do tego dochodzą instytucje ekonomiczne.
      Jednak nie wyobrażam sobie sytuacji, w której PiS w pewnym momencie odpuści.
      Czerwonych należy politycznie „zgnieść”.
      Nie dość, że z PiS mamy dużo problemów, to z czerwonymi w ogóle nie ma kontaktu.
      Sprzedają się na lewo i prawo.

     • Anubis

      Nie ma takiej opcji, oni idą i będą iść po trupach do celu. Władza zawsze miesza w głowach, ale u nich to przeszło wszelkie granice.
      Ja tylko czekam na jakiegoś wariata, który podłoży bombę pod sejm.

     • Agata Neblo

      a podatnicy (kto nimi jest? bit.ly/1XiSi1W ) zrzucą się im na odszkodowania!

     • szym

      Mój błąd. Uprzedziłem fakty. Oczywiście, że PiS przejmie władzę i w samorządach i wtedy PO będzie mieć naprawdę poważne kłopoty by zmienić coś w takim układzie sił.

  • Anubis

   Tych bałwanów nawet kataklizm nie zatrzyma, a co dopiero mówić o ich kuli.

 • Omena

  Dajmy szansę PiSowi i dajmy im wolną rękę do władzy absolutnej do której dążą. W żadnym wypadku nie byłabym skłonna zgodzić się na to, co obecnie dzieje się z Polską pod ich rządami pełnymi nienawiści, zakłamania i samowolki.

 • Omena

  Nie wszyscy (w tym wypadku Kukiz) powinni mieszać się do polityki. Nie popieram PiS’u ale Kukiz wcale nie jest lepszy.

  • Norek

   Kukizowi brak doświadczenia i wiedzy. Niektóre pomysły są godne uwagi, ale w starciu z doświadczonymi politykami Kukiz i jego klub wypadają słabo.

  • Max von Stirlitz
 • szym

  I to jest w tym wszystkim najgorsze. Władza PiS – rozdawnictwo i zadłużanie Polski na potęgę, a opozycja, która mogła by to powstrzymać nie ma odpowiedniego, uczciwego przywódcy, który zwykłych ludzi mógłby za sobą pociągnąć.

  • Anubis

   Przydałoby się ,,zmieść” to co jest i zacząć budować sejm od nowa. Chociaż…jak tak sobie myślę to raczej gorzej by już być nie mogło gdyby w mojej wizji posadzono nowych ludzi.

 • Amanda

  A ja nie rozumiem co sie wszyscy czepiaja Petru ze sobie na Madere poleciał. Co komu do tego? Przeciez to w zaden sposob nie wyplyneło na to co sie dzieje w Polsce. Moim zdaniem to takie czepianie sie bo sie nie maja do czego innego przyczepic. Ja tam nikomu do łozka nie zagladam.

  • Omena

   Przeciętny Kowalski nie lata ot tak na Maderę, więc przeciętny Kowalski bardzo chętnie się przyczepi do kogoś, kto ma takie możliwości. Poza tym ludzie lubią wtrącać wszędzie nos i robić rozgłos z byle czego.

   • Bobi

    Jak dla mnie to temat zastępczy. Mało to polityków zdradza żony i nikt z tego afery nie robi. Całe to nakręcanie afery z wypadem na Maderę służ zakryciu jakichś innych przekrętów. Dużo gorszych.

    • Max von Stirlitz
     • Robert Brzoza

      To nie jest temat zastępczy, tylko kolejne dziecinne rozegranie szachów przez Petru. Telefony się do niego urywały, bo jego żołnierze nie wiedzieli co dalej. A on się bawił…

 • AAluniaa86

  Zgadzam się. Schetyna to pionek. Może sobie o władzy pomarzyć i tylko na marzeniach się to skończy. Nie jest w stanie ograć takie stare wygi jak Balcerowicz i Frasyniuk. Zresztą on zupełnie nie ma poparcia wśród ludzi – taka mamałyga z niego.

  • Robert Brzoza

   Ale Schetyna się nie skompromitował przy grudniowym przewrocie. Należy jeszcze pamiętać o Tusku. Jak nie dostanie drugiej kadencji, wróci do polskiej polityki.

   • AAluniaa86

    A to jest właśnie ciekawe. Petru się lotem na Maderę (czy gdzie tam w końcu był) skompromitował, a Schetyna, który szalał w okresie świąteczno-noworocznym na nartach w Austrii, się nie skompromitował. Ktoś go wyraźnie chce wypchnąć na lidera, do czego on się zupełnie nie nadaje.

    • Max von Stirlitz
     • On

      Odnoszę wrażenie, że ta masa filmików typu ,,REKLAMA” tylko zaśmieca miejsce na komentarze.

    • Robert Brzoza

     Dokładnie, Schetynę chcą zrobić liderem czerwonych. Chyba, że Tusk powróci, to może przejąć stery.

 • AAluniaa86

  Petru się totalnie skompromitował, najpierw utratą dotacji, a potem tym swoim „romantycznym wypadem”. To jest człowiek, który powinien zniknąć z polityki raz na zawsze. Niestety obawiam się, że ma zbyt mocne poparcie, bo Balcerowicz nie pozwoli swoim krzywdy zrobić. A przecież wiadomo, obecną swą pozycje Petru zawdzięcza właśnie Balcerowiczowi.

  • Olo

   Prawdę mówiąc praktycznie wszyscy powinni zniknąć z sejmu, ale wszyscy czują się w nim nad wyraz dobrze.

   • AAluniaa86

    Ano co zrobić. Świnie zawsze najlepiej będą się czuć przy korycie.

    • Anubis

     Szkoda, że to właśnie z miejsca, które powinno być czymś ważnym, reprezentacyjnym i poważnym zrobiono właśnie wspomniane koryto.

    • Agata Neblo

     właśnie dlatego trzeba zlikwidować koryto! A co w nim jest? nasze podatki!
     Dlatego trzeba zrozumieć jak naprawdę funkcjonuje system podatkowy!
     Wtedy zrozumiemy, w jaki sposób jesteśmy oszukiwani! bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook)

 • Tomi

  Walka o władzę w opozycji owszem jest, ale tak naprawdę, to ona się toczy poza naszymi plecami. Prawdziwi przywódcy opozycji (jak to słusznie ujął autor – czerwoni) nie pokazują się, działają ale jako szare eminencję, a na widok wystawiają takiego Kijowskiego, który jak się okazuje jest taki głupi, że nawet kraść nie umie. I „dzięki temu” opozycja jest na straconej pozycji. Ja nie wierzę, że uda im się jeszcze ten burdel ogarnąć.

  • Robert Brzoza

   Osobiście uważam, że czerwoni będą jeszcze szumieć, dopóki będą sponsorowani przez Sorosa.
   Jednak najgorsze jest to, że nie mamy alternatywy dla PiS.

   • Tomi

    A swoja droga to ciekawe czy Soros nie widzi, jakich ludzi sponsoruje. Może w końcu do niego dotrze, że to wyrzucanie pieniędzy w błoto i gotówka przestanie płynąć.

    • Robert Brzoza

     Soros dokładnie wie kogo sponsoruje. To stary bankier i oszust finansowy. Zasłynął tym, że osłabił funta brytyjskiej przez to narobił strat.
     Kolejna duża rzecz to pogróżki w stronę Chin. Partia komunistyczna Chin wyraźnie powiedziała, że nie pozwoli Sorosowi zniszczyć gospodarki.
     Teraz partia Orbana bierze się za organizacje Sorosa. Chce je pozamykać.
     W Polsce Soros sponsoruje wiele organizacji, jak np. organizację córki Rzeplińskiego.
     Dawałem kiedyś link do artykułu na ten temat na stronie https://robertbrzoza.pl w dziale wiadomości.

   • Agata Neblo

    mafia kręcąca Polską i w Polsce nie potrzebuje ani jałmużny ani „zapłaty”. Takich sorosów może sobie kupić na pęczki 🙂

    • Robert Brzoza

     Nie kupuje się Sorosa, to Soros kupuje innych i narzuca własną politykę. Dlatego sponsoruje Rysia, KOD i wykupił udziały u bankrutującej Wyborczej.

     • Agata Neblo

      oczywiście, nie kupuje się go tylko sorosowi wydaje się polecenia do wykonania, a to że takie na Tobie sprawia potężne wrażenie, to tylko skuteczna propaganda, a to cienias jest 🙂

     • Robert Brzoza

      Tak, Soros jest wysłannikiem finansjery, jednak głupi nie jest. Zna rynki i wie jak uderzyć. Nie jeden inwestor chciałby mieć taką wiedzę.
      Nie sprawia na mnie „olbrzymiego wrażenia”.
      Niby w czym, w okradaniu narodów?

     • Agata Neblo

      nie, swoją „potęgą”! a to tylko żałosne narzędzie, taki sorosik, choćby nie wiadomo jak „sprytny”

     • Bobi

      Lekceważenie wroga to najgorsze co można zrobić. Soros to facet, który trzyma w łapie ogromną wiedzę, ogromne pieniądze i ogromną władze. I wbrew temu co pani o nim mówi, to już nad nim nie ma nikogo, i nikt mu poleceń nie wydaje. Owszem jest częścią większego układu, ale układu, w którym ma decydujące słowo.

     • Max von Stirlitz
     • Max von Stirlitz

      Russia have officially declared that Billionaire George Soros is a wanted man in their country, citing him and his organizations as a “threat to Russian national security”.

      Putin banned Soros from Russia last year 2016 due to the fact that Soros helped to nearly destroy the Russian economy in the early 1990’s

     • Agata Neblo

      to potwierdza moje stwierdzenia, mały bandziorek – taka WIELKOŚĆ ŚCIGANA? żałosny pajac
      Największym błędem jest uznanie kogoś za wroga, ale jeszcze większym widzenie w nim wielkości, samemu mu ją nadajesz i w ten sposób każda pchła rośnie do wielkości słonia. W końcu stajesz się bezsilny, sam sobie to czynisz.

     • Norek

      Równie dobrze możemy lekceważyć grypę gdy zachorujemy. Zaklinanie rzeczywistości, że nie ma problemu, nie sprawi, że problem zniknie. To, że Soros płaci naszej opozycji świadczy tylko o tym, jak daleko sięgają jego łapy, bo to to jest tylko wierzchołek góry lodowej. Walczą z nim Chińczycy, walczą Węgrzy, walczy Rosjanie, a my będziemy udawać, że nic się nie dzieje.

 • Anubis

  Albo czeka nas powrót do średniowiecznych wieków ciemnych albo do komunizmu. Czarno to widzę.

  • Lukas

   Sam nie wiem co gorsze ale jednak tych czerwonych to ja juz mam zupelnie dosc. Jednak w ostatnich dniach to sie tak pokompromitowali ze jak wczesniej nawet ich troche popierałem to teraz już nie chce mi sie nawet na nich patrzeć.