Co łączy Aleksandra Kwaśniewskiego i Józefa Piłsudskiego
Ilustracja: flickr

Strona główna / Co łączy Aleksandra Kwaśniewskiego i Józefa Piłsudskiego?

Co łączy Aleksandra Kwaśniewskiego i Józefa Piłsudskiego?

Robert Brzoza

Niewolnictwo, służenie tym samym panom, sprzedanie Polski. Tym razem mamy namacalne dowody w postaci prawa, które wdrożyli.

Aleksander Kwaśniewski, dwukrotny prezydent RP, tylko przez nielicznych doceniany jest za działalność na rzecz Polski. Do dzisiaj obecny rząd nie jest w stanie rozliczyć byłego prezydenta za około 15 milionów dolarów, jakie wraz z Leszkiem Millerem dostali za Kiejkuty.

Co stało się z tymi pieniędzmi?

Powinny być własnością państwa, skoro zgodziliśmy się na przetrzymywanie amerykańskich więźniów w Kiejkutach. Nigdy nie dowiedzielibyśmy się o tym, gdyby nie Obama.

Z Józefem Piłsudskim jest inna sprawa. Wielbiony od prawa do lewa. Noszony na sztandarach prawicy. Służy za wzór męstwa i honoru, walki i nieustępliwości.

Cały czas kłótnia wobec marszałka toczy się o jego przynależność agenturalną. Mowa jest o agenturze kilku państw, w tym Anglii oraz o Bitwie Warszawskiej. Przeciwnicy marszałka argumentują, że całym mózgiem zwycięstwa Polski nad bolszewikami był generał Tadeusz Rozwadowski. Marszałek miał wtedy przebywać na Podkarpaciu w rodzinnych stronach.

Jednak te opinie zostawiam historykom.

Ja mam argumenty z dziedziny gospodarki/ekonomii, których kompletnie nie dotyka prawica. Albo o nich nie wie, albo boi się zrzucić z piedestału „bohatera narodowego”.

Jak Kwaśniewski sprzedał Polskę?

Obaj panowie w ten sam sposób sprzedali Polskę, oddając złotówkę w ręce bankierów/międzynarodowej finansjery.

O Aleksandrze Kwaśniewskim wie bardzo dużo osób. Wiele razy o tym pisałem.

W 1997 roku wpisał do Konstytucji następujący artykuł:

Art. 220.

1. Zwiększenie wydatków lub ograniczenie dochodów planowanych przez Radę Ministrów nie może powodować ustalenia przez Sejm większego deficytu budżetowego niż przewidziany w projekcie ustawy budżetowej.

2. Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa.

W 1997 roku Sejm złamał obowiązującą Konstytucję uchwalając przepis ograniczający suwerenność NBP. Do dzisiaj, centralny bank emisyjny, może emitować tylko znaki pieniężne. Zabroniono mu emisji pieniądza. Są to ewidentne działania przeciwko Polsce. Jest to główna przyczyna olbrzymiego zadłużenia i zwiększonych kosztów obsługi państwa.

NBP zabroniono emisji złotówki na rzecz państwa i gospodarki. Jednak emisji pieniądza może dokonywać bank Japonii, FED, EBC.

Dlaczego my nie możemy?

Dlaczego polskie sprzedawczyki odebrały najważniejsze narzędzie NBP, które umiejętnie stosowane przyczynia się do zasobności Polaków?

Jak Piłsudski sprzedał Polskę?

12-15 maju 1926 roku, Józef Piłsudski dokonał zbrojnego zamachu stanu. Zostało zabitych blisko 400 osób, a tysiąc rannych. Propaganda do dzisiaj mówi o konieczności zamachu, ze względu na pogarszający się stan gospodarki Polski.

Jaka była prawda?

Mieliśmy najlepszy rząd prawdopodobnie w historii Polski. Dzisiejszy rząd PiS nawet nie zbliża się do sukcesów rządu Witosa. Ministrem skarbu był Jerzy Zdziechowski, jeden z najwybitniejszych ekonomistów w historii Polski. Dbał o niezależność Polski względem bankierów. To dlatego w tamtym okresie byliśmy jedną z najbogatszych gospodarek w Europie i na świecie.

Kilka miesięcy po przewrocie majowym 26 października 1926 roku, tamtejszy rząd dokonał zdrady stanu.

Do rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 13 października 1927 r. ,,o planie stabilizacyjnym i zaciągnięciu pożyczki zagranicznej” dołączona została następująca deklaracja rządu:

”Rząd oświadcza, że zgodnie z rozporządzeniem z dnia 26 października 1926 r. zrzekł się prawa emisji biletów bankowych i że nie będzie ich więcej emitował. Bank Polski będzie jedyną instytucją emisyjną. Na mocy obecnego statusu, Bank Polski jako spółka akcyjna jest całkowicie niezależny od rządu. Rząd nie jest upoważniony do uzyskiwania zaliczek od banku, do emisji biletów na pożyczki dla rządu z wyjątkiem tych, które się mieszczą wyraźnie w granicach obecnie dozwolonych przez Status Banku” –  str. 26 Jerzy Zdziechowski – Skarb i pieniądz 1918- 1939, źródło: nikander.neon24.pl.

26 października 1926 roku, utraciliśmy suwerenność monetarną.

Rozporządzenie Marszałka Piłsudskiego o zrzeczeniu się emisji suwerennego pieniądza przez Polski Bank Emisyjny S.A. było zdradą Polski, oddaniem złotówki w ręce bankierów.

Na czym polegała zdrada Kwaśniewskiego i Piłsudskiego?

W gospodarce, najważniejszym wskaźnikiem jest podaż pieniądza, czyli ilość pieniądza w obiegu. Kto ma kontrolę nad tym narzędziem, może wywoływać kryzysy ekonomiczne lub stale utrzymywać niski poziom pieniądza w obiegu. Przez to gospodarka nie jest w stanie naturalnie rosnąć.

Jeżeli państwo samo ustanawia ilość pieniądza w obiegu, to jest w stanie ustalić taką ilość złotówki, która będzie wystarczająca do swobodnego przeprowadzania transakcji handlowych. To jest najlepsza sytuacja rozwoju gospodarki, to jest podstawa reformy monetarnej, powrotu zasobności Polaków.

Obecnie, tak hołubiony wskaźnik jak „wzrost gospodarczy” dokonuje się na sterydach. Jeżeli Polacy/firmy nie będą brali kredytów bankowych, to nie będzie wzrostu gospodarczego. Cała gospodarka Polski i świata oparta jest na długu. Nowy pieniądz dostarczają do gospodarki banki w postaci kredytu.

Ten mechanizm zna każdy ogarnięty ekonomista.

Dlaczego jest ukrywany?

Wielu polityków nie zna tych zależności, a ci którzy znają (Belka, Balcerowicz, Morawiecki i inni) wolą milczeć, ponieważ musieliby przyznać, że najważniejsze narzędzie w gospodarce oddali bankierom, międzynarodowej finansjerze, która zarządza/ma monopol na jedyny system finansowy na świecie.

Zarówno Kwaśniewski, jak i Piłsudski zrobili to samo: oddali kontrolę nad pieniądzem bankierom. Rodzi to całą plagę negatywnych konsekwencji.

Jedną z nich jest zadłużenie narodu. Wynosi kilka bilionów złotych, a obsługa długu kosztuje nas ponad 40 mld złotych rocznie.

Gdyby polski bank NBP mógł finansować wydatki państwa, to rząd nie musiałby pożyczać rocznie ponad 100 mld złotych. Nie płacilibyśmy potężnych odsetek bankowych.

Dla gospodarki nie ma żadnej różnicy czy 100 mld pochodzi z kredytów czy z emisji pieniądza. Jednak dla rządu, dla państwa, dla narodu jest to spora różnica. NBP może pożyczać bezprocentowo, a w danym okresie cały dług anulować.

Myślę drogi czytelniku, że zrozumiałeś czym była zdrada Polski przez Kwaśniewskiego i Piłsudskiego. Pierwszy dokonał tego pokojowo, na barkach czerwonej propagandy. Drugi dokonał siłowo, coś jak grudniowy zamach stanu: Nowoczesnej, PO i KOD-u.

Czy byłbyś zadowolony, gdyby czerwoni siłowo, poprzez morderstwa pokonali rząd PiS i tak jak Piłsudski przejęli rządy w Polsce?

Większość prawicy nie zgodziłaby się na taki przebieg wydarzeń. Doszłoby do wojny domowej.

A co powiesz na to, że rząd Witosa był niezależny od bankierów, realnie walczył o majętność Polaków?

Złotówka była oparta o parytet złota… W takich warunkach niepotrzebne są kredyty od Banku światowego czy MFW. Są to przestępcze instytucje, o których pisał ekonomista, Joseph Stiglitz.

Za każdy przyznany kredyt, politycy podpisywali umowę na około 100 stron, w której zobowiązywali się do sprzedaży danych przedsiębiorstw, branż czy kierunku polityki na arenie międzynarodowej.

Robert Brzoza
Przedsiębiorca, inwestor, specjalista geopolityki. Twórca portalu robertbrzoza.pl, systemu sprzedaży netes.pl oraz wielu innych projektów internetowych i biznesowych.
 • Tomasz Łapa

  FED to bank prywatny. Nie wiem jak jest z EBC czy bankiem Japonii.

 • Robert Brzoza

  Twierdzę aż i tylko tyle, że nie wolno PiS i PO wsadzać do jednego worka.
  PiS kilka dobrych rzeczy zrobił dla Polski:
  – wstrzymał islamizacje,
  – wykupuje banki
  – pracuje nad ustawą medialną.

  Z tym co Pan napisał zgadzam się.
  Dopiszę do tego całkowite poddaństwo medyczne i gospodarcze/ekonomiczne.

  Ja walczę z ogólnikami, czyli ten jest taki sam jak tamten.
  Tak możemy powiedzieć o czerwonych, jednak PiS coś robi dobrego i to trzeba mówić.
  Tak samo trzeba mówić, co robi złego.

  • szym

   Co nie zmienia faktu, ze już najwyższy czas, żeby skończyć z tym, że Polską rządzą obce mocarstwa, a nie Polacy. Bo obce mocarstwa nie myślą o naszym dobru, tylko o swoim interesie. Jeśli jedno zbiega się z drugim – super, a jeśli nie to mamy pecha, bo rząd zrobi co im każe ich mocodawca.

   • Robert Brzoza

    Na pewno trzeba to zmienić.
    Jednak jeszcze za mało ludzi wie o tych przekrętach.
    Znają tylko ogólniki.

 • Robert Brzoza

  Jeden z historyków odważnie przedstawił swój pogląd – „Pakt Piłsudski-Lenin”, Piotr Zychowicz:

  https://www.youtube.com/watch?v=UI6QknMSIE0

  • Tomi

   Słuszna uwaga – przedstawił swój pogląd. A historyk powinien raczej przedstawiać fakty, a nie swoje poglądy.

   • Robert Brzoza

    Dużo faktów, poczytaj jego książkę…

    • Tomi

     Właśnie zamówiłem. Przeczytam i zobaczymy czy faktycznie jest za co chwalić tego pana.

     • Bobi

      Jeśli mówicie panowie o książce Pakt Piłsudski-Lenin, to szkoda na nią pieniędzy. Czytałem i cóż… jest to bardziej lista życzeń p. Zychowicza, niż solidna analiza historyczna, a co do faktów, to są one bardzo wybiórcze, tak by potwierdzić tezę, którą od jakiegoś czasu lansują niektórzy historycy, nie tylko polscy.

     • Robert Brzoza

      I bardzo dobrze. Zychowicz wstrząsnął trochę prawicą tą książką. Pokazał inną stronę Piłsudskiego. Trochę za dużo oczekujesz od Zychowicza. Zauważ ile czasu trwało pokazanie światu Bolka. Z Piłsudskim będzie trudniej, bo jest pupilkiem prawicy i potrzeba dostać się do dokumentów rosyjskich i brytyjskich. Być może w Polsce coś jest ale nie wydostanie się przy rządach PiS.

     • Pogromca plagiatorów

      Szanowny Panie

      W Polsce nie ma żadnej prawicy.

      Celnie ujął to ostatnio piszący również tu Gabriel Maciejewski, nazywając relacje PiS – PO i reszty „kłótnią w rodzinie”, przypominając to, co w tej mierze wiemy od roku 1944 (ściśle – od roku 1918), a mianowicie, że jest to kolejna odsłona spektaklu, w który ci sami przed laty starli się się ze sobą jako „żydy i chamy”.

     • Robert Brzoza

      Zabawa słowami: prawica czy lewica. Jednak porównanie PiS z PO jest niesłuszne.
      Np. zablokowali decyzję PO na temat przyjmowania uchodźców, co było decyzją bardzo ważną dla przyszłości Polski.
      Już wskazałem jedną istotną różnicę.

     • Pogromca plagiatorów

      Zablokowali, bo obecna administracja warszawska jest z nadania Waszyngtonu, a nad Potomakiem nt. tzw. uchodźców zdanie mają inne niż w Berlinie czy Paryżu. Premier Szydłowa nie po to się szkoliła na kursie w USA, żeby teraz demonstrować jakąś własną, niezależną politykę. Pani Beata odbiera dyspozycje z ambasady przy Pięknej, podobnie jak w PRL sekretarze odbierali polecenia z ambasady przy Belwederskiej.

     • Robert Brzoza

      Tak jest jak Pan pisze i o tym należy głośno mówić.
      Jednak nie wolno tylko krytykować, jeżeli rząd robi dobre rzeczy, a takie również są.
      Podoba mi się dyskusja, jeżeli jest konstruktywna krytyka i pomysł jak to naprawić.

     • szym

      Inna owszem, ale czy choć trochę prawdziwą? Bo jeśli nie to, to jest to zwykła próba zwrócenia na siebie uwagi. Jestem (i pewnie nie tylko ja) bardzo ciekawy tych dokumentów rosyjski i brytyjskich – jeśli faktycznie takie są, ale póki co pozostaje to jednak w strefie domysłów.

     • FilipK

      Swoją drogą ironia historii, że zagorzały socjalista stał się pupilkiem prawicy.

     • Julcia

      A ja uważam, że trzeba historię odkłamywać, ale mamy (jako państwo) poważniejsze problemy niż to, że Piłsudski uważany jest za bohatera, czy faktycznie nim jest czy nie. Te dywagacje zostawmy historykom, bo i tak to już nic nie zmienia, a zajmijmy się tym, na co możemy mieć wpływ.

     • Robert Brzoza

      Na co według ciebie mamy wpływy?
      Czym powinniśmy się zajmować?

     • Julcia

      No chociażby na obecną politykę i na to kogo wybieramy, żeby nami rządził. Bo z tym jest u nas duży problem. Ludzie wybierają niby swoich przedstawicielu zupełnie nieświadomi tego, kogo wybierają i po co. Rozliczenia historyczne zostawmy historykom.

     • Robert Brzoza

      Jakich znasz polityków świadomych?

 • Robert Brzoza

  Dokładnie.

 • Robert Brzoza

  Na to wpływa wiele rzeczy. Nie jestem w stanie tego wyjaśnić w krótkim komentarzu. Jednak gdyby po 1989 roku, patrioci odsunęli Wałęsę i jego czerwoną szajkę i wzięli się za tworzenie rządu, to dzisiaj bylibyśmy jednym z najbogatszych krajów świata.
  Na wzór Chin trzeba było wypuścić w świat nasze tanie produkty.
  To był klucz naszej pomyślności.
  Stało się inaczej.
  Już w 1986 roku Jaruzelski rozmawiał w Nowym Jorku z Rockefellerem, Brzezińskim i innymi o przejściu na kapitalizm.
  Później to kontynuowały rządy po 1989 roku.
  Sprzedali za 10-15% ich wartości najlepsze przedsiębiorstwa.

  https://biznes.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/jak-finansjera-wprowadzila-plan-balcerowicza/

 • Robert Brzoza

  Coś chyba nie wszedł mój komentarz, więc odpowiem drugi raz.
  Jestem fanem kredytu społecznego.
  uważam, że należy się każdemu narodowi.
  Jakimś krokiem jest program 500 plus.

  Niestety, ale do wprowadzeni kredytu społecznego potrzebne jest całkowita zmiana systemu finansowego.
  Na razie to nie realne.

  • Johanka

   100% raji Panie Robercie. Dopóki cały system finansowy nie ulegnie zmianie, dzieciaki urodzone za 500+ za 20 lat wyjadą z Polski w poszukiwaniu lepszego życia za granicą i tam będą pracować na dobrobyt obcego kraju. Czyli znowu wychowamy i wykształcimy ludzi, którzy z tym potencjałem nam uciekną.

 • Robert Brzoza

  Soros jest tylko narzędziem.
  Głównym powodem jest system międzynarodowej finansjery: finansowo-kredytowy.
  W USA przejęli władzę w 1913 roku i zbudowali prywatny bank FED, który obsługuje finanse Ameryki.
  Europę i świat przejęli w 1944 roku na konferencji w Bretton Woods.
  Narzucili państwom dolara i swój system finansowy, który jest monopolem na świecie.
  Jeżeli nie podporządkujesz im się, to wyrzucają cię z systemu.
  Tak zrobili w 2012 roku z Syrią i Iranem.
  Oba państwa zbankrutowały.

 • Robert Brzoza

  Podobno są silne dowody na jego współpracę z Rosjanami i Brytyjczykami.
  Nie dbam o to aby w ten sposób udowodnić mu zdradę Polski.
  To jest trudne, ponieważ potrzeba oryginalnych dokumentów.

  Ja udowadniam zdradę Polski na najwyższym poziomie czyli ekonomii i gospodarki.
  Jeżeli odetniemy pieniądz, jeżeli przejmiemy pieniądz, to możemy sterować i gospodarką i politykami.
  To jest potężna broń w rękach bandytów.
  To jest powód tak niskich zarobków w Polsce.
  Mamy tzw. demokracje od 27 lat a zarobki cztery razy niższe niż w Niemczech.

 • Robert Brzoza

  Zgadza się, edukacja jest jeszcze na zakłamanym poziomie.
  Zapewne w niektórych szkołach wychwalają jeszcze Lecha Wałęsę, a co dopiero Piłsudskiego.
  O Piłsudskim kłócą się z jego agenturalnością.
  Nie można tego udowodnić tak na 100%, bo potrzeba dostać się do sejfów brytyjskich, rosyjskich, japońskich…
  Jednak to o czym ja piszę jest łatwe do zargumentowania.
  Mamy czarno na białym w książce Zdziechowskiego.
  Do tego wystarczy dołączyć podstawy ekonomii.

  • Jasminum.J.

   Może dlatego nie uczy się ekonomii tylko filozofię czy tzw nauki społeczne? Mat.- fiz. wystarczy aby zrozumieć motor historii, czyli ekonomię/gospodarkę, jak mi się wydaje. Jeszcze coś…

   • Robert Brzoza

    Dokładnie, tych podstaw ekonomii, o której piszę powinni zacząć uczyć już w podstawówce.

    • Jasminum.J.

     Owszem. Znakomicie kiedyś wytłumaczyłam, bodaj 9-cio latce, jakieś zawirowania na rynku gazu. Od pytania o gaz w kuchni – chyba jakaś faktura przyszła wysoka. Wychodząc od domowej sprawy doszliśmy do skali globalnej. Szalenie była usatysfakcjonowana, że wreszcie wie:)

     • Robert Brzoza

      Takiemu wyedukowanemu w sposób praktyczny pokoleniu, będzie trudno wcisnąć kłamstwo.
      Dzisiaj wystarczy, że „autorytet” coś powie, aby było niekwestionowaną prawdą.

 • Met9

  Piłsudski nienawidził Polaków.

 • Robert Brzoza

  Dziękuję 🙂

 • Robert Brzoza

  Na pewno jest wiele dróg do doprowadzeni do krachu.
  Najpopularniejsza i najszybsza, to wycofanie udziałów z giełdy.
  To jest tak zwana armia finansjery.
  W każdej giełdzie trzyma swoje udziały.
  Jeżeli jest potrzeba, to w kilka dni wycofują kilka/kilkadziesiąt mld.
  Wtedy wali się wszystko.

  • Kris

   Czyli wychodzi na to, że jest to bardzo trudne do przeprowadzenia, a próba dokonania tego, grozi bankructwem naszego kraju. Mało optymistyczna wizja. Może jednak należy szukać innej drogi?

   • Robert Brzoza

    Nie ma innej drogi.
    ALbo zadłużamy się u bankierów, podnosimy podatki i opłaty, albo wdrażamy nowy system finansowy.
    Potrzebujemy łebskiego ekonomisty, aby przygotowywał gospodarkę.
    Np. potrzebujemy drugiej waluty powiedzmy „srebrny”, aby przy ataku złotówki, nie spowodowali hiperinflacji lub tak jak w Grecji – zamknęli banki i odcięli euro.
    Srebrny jest pieniądzem zamkniętym, działa tylko na terenie Polski. Nie można go zaatakować przez bankierów.
    Szwajcaria ma trzy waluty, dlatego między innymi jest tak bogatym krajem. Skoro Szwajcaria może mieć inne waluty, to dlaczego my nie możemy mieć?

    • Tomi

     To jest program na wiele lat i tylko pod warunkiem, że weźmie się za to ktoś,kto naprawdę zna się na rzeczy. A obecnie nie widzę nikogo na scenie politycznej, kto by się do tego nadawał i ze względu na wiedzę i ze względu na charyzmę.

     • Robert Brzoza

      Poczekajmy, za jakiś czas będą zmuszeni do sięgnięcia po nową ekonomię.
      Co chwilę dochodzą nas informacje o próbie wprowadzenia nowych opłat, nowych podatków. PiS wie, że obraz długoterminowy gospodarki jest niekorzystny.

     • scepticus

      Szwajcaria ma 3 waluty?
      Ok, ale czasem nie 33? I pewnie dostęp do Pacyfiku?
      Skąd i po co taką dezinformację rozsiewasz?

     • Joowita

      A nie lepiej najpierw sprawdzić informacji, a potem zadawać głupie pytania?

      Oto, trzy szwajcarskie waluty: CHF – frank szwajcarski, CHW – WIR
      CHE – Euro Wir. Więcej info na stronie: http://independenttrader.pl/alternatywne-waluty-trend-na-najblizsze-lata.html

     • Robert Brzoza

      Sprawdź najpierw tę informację, doucz się, a później pisz o dezinformacji…

 • Robert Brzoza

  Ciekawe, dałem linka na https://robertbrzoza.pl

  • Tomi

   Musze się w to zagłębić – lektura na kilka wieczorów. Mam tylko nadzieję, że nie okaże się, z tej lektury, że jednak w PRL-u żyło się jak w bajce, bo takiej prawdy, to nie kupię.

   • Robert Brzoza

    Nie, nie wpadajmy w przesadę.
    PRL był złym systemem, byliśmy pod rządami Moskwy, nie było jedzenia i podstawowych produktów.
    Ten system trzeba było obalić.
    Trzeba było wszystkich czerwonych odsunąć od polityki, emitować pieniądz i zasilić polskie firmy.
    Powinniśmy zrobić, to co zrobiły Chiny, czyli ten słabej jakości towar wypuścić na świat.
    Mieliśmy niskie zarobki i koszty pracy.
    Ceny produktów były na super niskich poziomach
    I tego bał się zachód/USA.
    Bał się, że Polska będzie potężnym mocarstwem.
    Dzisiaj bylibyśmy najbogatszym państwem Europy.
    Skąd to wiemy?
    Wystarczy popatrzeć na Chiny, które w ten sposób wypuściły swoje produkty na rynek światowy.

 • Jasminum.J.
  • Robert Brzoza

   To powinien przeczytać każdy Polak.
   Wierzę, że tę historię będą badać uczciwi historycy.
   Czas skończyć z geniuszem Piłsudskiego, a honorować prawdziwych bohaterów.

   • Norek

    Ale i na tych nowych prawdziwych bohaterów znajdą się prędzej czy później jakieś haki. Człowiek jest tylko człowiekiem, zawsze popełni jakieś błędy, podejmie złe decyzje, zapętli się w swoim życiu i wydarzeniach. Nie ma ludzi, którzy by przez całe swe życie przeszli nie popełniając żadnego błędu, szczególnie dotyczy to polityków, którzy w swym życiu podejmowali mnóstwo decyzji i to o istotnym znaczeniu dla kraju i społeczeństwa.

    • Robert Brzoza

     Niekoniecznie, trzeba odróżnić zdradę i trwanie w niej do śmierci od błędów.
     U Piłsudskiego nie ma błędów, ale wyrachowane działania.
     Po przeprowadzeniu zamachu majowego, zniszczył najlepszy polski rząd, a najbardziej łepskich przetrzymywał w lochach.
     Czy to są błędy?
     Nie, Piłsudski dokładnie wiedział co robi.

     • Norek

      Z jednej strony – zgoda, ale z drugiej czy możemy mieć pewność, że jego zdaniem nie robił tego dla dobra Polski? Piłsudski był osobą, która miała wizję,

      że tylko on jest w stanie zbawić Polskę, czy znał się na ekonomi aż tak bardzo, że był w stanie przewidzieć efekty swego działania? A może wziął od kogoś pieniądze za tę sprzedaż? Jeśli tak – to faktycznie zdrada. Jeśli nie, dla mnie to jednak raczej błąd – straszny i może nawet niewybaczalny, ale jednak błąd.

     • Robert Brzoza

      Za dużo błędów, pomyłek, zrobił Piłsudski, aby uważać to za przypadek.
      Zdrada Polski i oddanie pieniądza obcym siłom, obalenie rządu Witosa, pomoc czerwonym z czego powstał komunizm i śmierć milionów osób.

     • Tomi

      Choć Piłsudski wiele za uszami ma, to za powstanie komunizmu bym go nie obwiniał. A jeśli tak to współwinni powinni być także David Lloyd George czy Thomas W. Wilson. Zresztą paru innych winnych też by się znalazło.

     • Robert Brzoza

      Nie winię go, chyba że miał pakt z Leninem, jak podaje Piotr Zychowicz. Jednak na pewno nie okazał się wizjonerem.

   • Tomi

    Uczciwi historycy? A są tacy? Każdy ma jakieś sympatie (polityczne, historyczne), ma jakiegoś pracodawcę, sponsora itd. Mało kto potrafi zachować pełny obiektywizm.

    • Robert Brzoza

     Tu się zgodzę.
     Mam nadzieję, że taką dyskusją jak obecnie, damy im odwagę.

 • Robert Brzoza

  Tak, przyznaję żyjemy w ciekawych czasach geopolitycznych.
  Stany nas potrzebują, jesteśmy wytrychem do Rosji.
  Mogą na nas postawić, jako lidera przynajmniej Europy Wschodniej.
  Rozwijający się islam zniszczy Niemcy za dekadę dwie, my potrzebujemy już za kilka lat silnej Polski.
  Jest szansa, z jednej strony układ z USA z drugiej z Chinami. Oba kierunki trzeba wykorzystać.
  Czy przeciwstawne?
  A co nas to obchodzi.
  Niepokoi mnie to, że lewicowa prasa zagraniczna pisze o Kaczyńskim jako strategu.
  Czy to jest prawda czy mają z nim jakiś układ?
  Od kiedy to ich przeciwnik miałby dobrą prasę?
  A może jest przewidywalny, dlatego go chwalą?
  Czas pokaże…

 • Robert Brzoza

  Bardzo fajny pogląd.
  Pytanie tylko czy Kaczyński cokolwiek w tym kierunku uczyni.
  On też się rozwija, jednak ostatnia wizyta z Merkelową i jego wywiady, dały dużo do myślenia.
  Np. opowiada się za budową armii europejskiej.
  Wiemy, że jest to pomysł Niemców, a więc znowu wchodzimy pod rządy niemieckie?

 • Robert Brzoza

  Nie wiemy jak biali rządziliby, za to wiemy jaką rzeź zrobili czerwoni: Lenin, Stalin.

  • Norek

   No cóż, po fakcie każdy jest mądrzejszy. Trzeba pamiętać, że ludzie ówcześni nie mieli tej wiedzy, którą my już mamy i oceniać ich według stanu ich wiedzy, a nie naszego.

   • Robert Brzoza

    Wiedza była na wyciągnięcue ręki.
    Wystarczyło postudiować dokonania Zdziechowskiego, ministra w rządzie Witosa.

    • Norek

     Czy nadal mówimy tu o pozwoleniu na to by czerwoni pokonali białych? Bo chyba o tym Zdziechowski akurat nic nie mówił. A to czy biali byli by lepsi czy gorsi od czerwonych nie dowiemy się już nigdy.

     • Robert Brzoza

      Zostawiam już białych i czerwonych. Niech historycy rozstrzygną czy Piłsudski miał pakt z czerwonymi czy była to zła ocena sytuacji.

 • Robert Brzoza

  To powinni historycy wyjaśnić…

 • Jasminum.J.

  Patrzę na to tytułowe pytanie, co łączy? Socjalizm. Takie podejście.

 • Robert Brzoza

  Pierwsze porównanie dotyczy na punkcie finansowym, drugie na punkcie bezprawnej rewolucji.
  Wtedy Piłsudski zniszczył jeden z najlepszych rządów polskich.
  Dlatego dałem porównanie, czy dzisiaj społeczeństwo zgodziłoby się na przejęcie władzy przez czerwonych?
  A do tego przy ofiarach śmiertelnych.
  Piłsudski zabił ok 400 osób.
  Później oddał złotówkę w ręce bankierów międzynarodowych, zamiast sam nią zarządzać.

 • Robert Brzoza

  Chodzi ci o to, że EBC drukuje euro i skupuje obligacje państw zachodnich.
  Dokładnie tak jest.
  Mało tego, wykupują obligacje korporacyjne, a to już jest wnikanie w konkurencyjność na rynku, a nam będą mówić, że dofinansujemy węgiel…

 • Robert Brzoza

  Dokładnie, to jest największy zarzut do PiS.
  Ostatnie ich działania mają na celu podwyżkę podatków.
  Dla mnie to jest kradzież, skoro są inne metody.
  Niech w końcu zostawią obywateli, bo większość wcale nie jest majętna.

 • Bazyl2017

  Brzoza : ty zajdziesz daleko… Czekam na więcej…

  • Głupi

   Oby o tę Brzozę nie rozbił się żaden samolot, bo dopiero będzie afera…

 • Kris

  Jednego nie rozumiem. Skoro to jest takie proste, co stoi na przeszkodzie, żeby to zrealizować? Czy naprawdę nie ma w Polsce polityków, którzy mają wiedzę i chęci, żeby to przeprowadzić? Czy wszyscy są kupieni przez finansjerę? A może jednak, nie jest to takie proste i tak pięknie to brzmi tylko w teorii?

  • Robert Brzoza

   Tak, nie jest proste, ponieważ system finansjery jest jeszcze mocny.
   Najpierw trzeba zrobić to co Orban – powyrzucać z Polski organizacje Sorosa.
   On dużo psuje, ale może sponsorować na odległość 🙂
   Jednak jest to krok.

   Druga sprawa, to łebski strateg. Na pewno przy takich próbach będzie atak na polską giełdę i złotówkę. Tak jak było w 2015 roku na rubla i na giełdę chińską.
   Te kraje to przetrzymały, my padniemy.
   Strateg ma to do siebie, że to wszystko wie, będzie realnie oceniał.
   Jednak strategia nie polega na nic nie robieniu.

 • LaRuna

  Dobrze, że takie tematy są poruszane.
  Ostatnio usłyszałam od młodszej o 10 lat siostry, która powiedziała zmieszana, że nauczyciel od historii mówił klasie, że Piłsudski był japońskim (!) agentem (!) pracującym dla Rosji (?!)

  • Robert Brzoza

   To jest sprawa dla uczciwych historyków.
   Na razie mamy albo lewicowych albo prawicowych, a nam potrzeba niezależnych historyków.
   W końcu należy zbadać działalność Piłsudskiego.
   Na pewno był agentem brytyjskim. Inni mówią że służył czterem mocarstwom.
   Np. trzeba zbadać czy danie wolnej drogi czerwonym było tylko głupotą. Przez to pokonali białych i rozprzestrzenił się komunizm, czy było to jawne działanie Piłsudskiego na rzecz Rosji.

   • Bobi

    Piłsudski nienawidził carskiej Rosji, i nie chciał by się odrodziła. Dlatego pozwolił czerwonym na swobodę działania. Potem sam się zorientował, że był to błąd, gdy czerwoni stanęli u wrót Warszawy.

    • Qrde Blade

     Bzdura Rosję carską udupił bankierski, iluminacki spisek podobnie zresztą tyle, że wcześniej pozbyto się monarchii we Francji. Piłsudski był masońską marionetką, której przekazano w wiadomym celu władzę.

    • Robert Brzoza

     To znowu temat dla historyków. Są jakieś dowody, że miał pakt z Leninem.

     • jaskier

      „Jakieś” dowody to trochę mało, żeby rzucać takie oskarżenia. Aczkolwiek, jeśli w końcu doczekamy się uczciwej dyskusji na temat Piłsudskiego, to zapowiada się naprawdę ciekawie. Mam tylko nadzieję, że wtedy będą przedstawiane konkretne fakty i dowody, a nie zasłyszane pogłoski.

     • Robert Brzoza

      Ja nie wypowiadam się o historii, jednak coraz więcej niszowych historyków pisze w tym tonie:

      http://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/307289911-Czy-marszalek-Pilsudski-kazal-zabic-generala-Rozwadowskiego.html#ap-1

      To trzeba zbadać, ponieważ prawdopodobnie mózgiem bitwy 1920 był Rozwadowski, a nie Piłsudski.

     • Adam Wojtowicz

      Piłsudski poparł czerwonych ponieważ polska przedwojenna „dwójka” miała najwięcej polskich agentów w Kominternie oraz wśród kierownictwa „czerwonych „. Sam Jagoda byl polskim szpiegiem . Wielu żydów w sowieckiej Rosji było również szpiegami polskiej „dwójki” .
      Aparat władzy był tak zinfiltrowany przez polski wywiad ze stało się to główna motywacją do przeprowadzenia eksterminacji polskiej mniejszości w Rosji sowieckiej w 1937 . Operacji NKVD przeprowadzonej zresztą z inspiracji wywiadu niemieckiego i nimieckiego agenta Jeżowa .
      Natomiast w szeregach „Białych ” polski wywiad nie miał żadnych informatorów .Stąd niewielka szansa na jakikolwiek na kanał wpływu w szeregach „białych”.
      Rzeczywiście masoneria bardzo chwaliła marszałka i zamach majowy ale tylko do czasu gdy Piłsudski rozkazał oficerom opuszczenie lóż masońskich w Polsce .Ci którzy opuścili regularne loże masońskie a zostali w tzw lożach nieregularnych do których dostęp mają kobiety stracili możliwość awansu .

     • Robert Brzoza

      A co by się stało gdyby Piłsudski poparł białych?
      Nie rozstrzygam tego, jednak historia pokazała, że źle rozpoznał przeciwnika, poparł zbrodniarzy i nie zatrzymał rozlewu komunizmu.

     • Bobi

      O tym już się głośno mówi i coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, że tę zasługę należy przypisać generałowi Rozwadowskiemu. To już nie jest przypuszczenie, a ustalony przez historyków fakt. Póki co przypuszcza się, że Piłsudski przyczynił się do śmierci generała, ale na razie nie ma na to dowodów.

   • Qrde Blade

    Wystarczy, że był wysokim masonem, a był. Należał do piramidalnej, ukrytej, satanistycznej struktury rządzącej światem, więc znał plan NWO Alberta Pike, trzech kolejnych światowych wojen, prowadzących do pełnej hegemonii nad tubylczą ludzkością. Podobnie zresztą jak większość światowych polityków zwanych marionetkami Set-Ana. Jak żył naziści uwielbiali go, adorowali razem polowali i jawnie popierali, a jak wyzionął ducha sam Hitler ogłosił w Niemczech żałobę narodową i był na mszy za marszałka DUSZĘ. Do ówczesnej Polski na pogrzeb zjechała sama faszystowsko-nazistowska elita, aby uczestniczyć w jego ostatniej drodze. Natomiast nowa władza na podobieństwo PiS-u nie zdając sobie chyba sprawy z tego z kim zadziera dekretem Mościckiego w 1938r zabroniła działalności w Polsce wszelkich lóż oraz przejęła całkowicie ich majątek. Od tej pory rozpoczęła się bolesna historia Polaków ( kolejny, trzystronny rozbiór Polski, utrata niepodległości, okupacja, nie przestrzeganie przez koalicjantów podpisanych międzynarodowych umów, oddanie Polski na lata w łapy bolszewickich, komunistycznych siepaczy, ect ) – to długoletnie, pokoleniowe kary ( jak w Biblii ) za sprzeciw władzy Set-Ana…

    • Kris

     Zapomniałeś dodać, że masonów na ziemię, przysłali kosmici. Poza tym, wszystko się zgadza.

 • Pogromca plagiatorów
 • Qrde Blade

  Taki problem można w jakiejś części łatwo obejść. Wystarczy kilka polskich banków, które będą udzielały kredytów polskim firmom ( kreując w ten sposób pieniądz na rynku 9/1 ). Wystarczy, że firmy te przeznaczą kredyt na wyeliminowanie zagranicznej konkurencji przykładowo marketowo – handlowej ściągającej pieniądz z rynku i już mamy wpływ na ilość pieniądza na rynku. Nie trzeba wcale wielkich inwestycji wystarczy wydzielić rolnikom czy zwykłym ludziom w miastach starannie zurbanizowane miejsca tzw. bazary do bezpośredniej sprzedaży swych produktów i markety szybko staną się zbędne. Problemem jednak jak sądzę jest ten sam zawsze niby polski rząd i tzw. politycy go reprezentujący. Kamieni kupa…

  • Robert Brzoza

   Każdy mądry pomysł jest dobry.
   PiS ma problem, ponieważ nie ma skąd wziąć kasy na wydatki, dlatego szuka kasy w kieszeniach przedsiębiorstw.
   Wystarczyłoby, aby polskie obligacje kupowały polskie banki: PKO BP czy PKO SA i odsprzedawały je NBP.
   Wtedy zachowujemy swój dług i rząd ma kasę na wydatki.

   • Kris

    Może należało by wystosować list otwarty do ministra finansów i ministra gospodarki? Chciałbym usłyszeć dyskusję na ten temat, nie tylko na niszowych (bądź co bądź) portalach ale przede wszystkim wśród polityków.

    • Robert Brzoza

     Były takie próby.
     Działamy w org: korreus.pl.
     Robione były spotkania w sejmie, ale co z tego jak posłowie nie przychodzą.
     Na przykład ściągnięto do sejmu Song Hongbinga.
     Przyszło kilku posłów…
     Na razie należy zapomnieć o debatach w tv.

     • Kris

      Na razie, jak widać tak. Ale dobrze, że jednak coś się dzieje i społeczeństwo działa. Trzeba cierpliwości i pracy, żeby wprowadzić zmiany, przede wszystkim w myśleniu i świadomości Polaków, ale przecież warto.

   • Qrde Blade

    Pieniądz jest w wydatkach na służbę zdrowia i zakupie lekarstw i szczepionek refundowanych przez budżet. Poza tym trzeba postępować tak jak robią to inni. Służby w w wielu krajach są szkolone do samodzielnego prowadzenia ( reprezentowania ) działalności gospodarczej, przynoszącej określone efekty państwu. W takich spółkach nie ma żadnej korupcji, gdyż są przez nie same ściśle kontrolowane, a za korupcje jest eliminacja . To jest tzw. biznes po chińsku i co sprawdza się ! Co do wspomnianych wydatków, to problem z PiS-em jest, że posiadają plebejską wiedzę, stąd mentalnie są stale pod wpływem oszukujących ich od przedszkola wiadomych hegemonów. Tacy nie uwierzą w spisek farmaceutyczny, żywieniowy, szczepionkowy. Zwyczajnie się nie odważą!
    Tymczasem zdecydowana większość filarów akademickiej nauki jest z gruntu fałszywa, co pozwala na pokoleniowe, bezkarne strzyżenie durnych stad, a z ludźmi posiadającymi prawdziwą wiedzę walczy się jak z heretykami czy czarownicami. Nic w tej kwestii się od dawna nie zmieniło i to jezuici i iluminowani potomkowie Teplariuszy rządzą światem, żywiąc się boską ma-na.

    • Qrde Blade

     W Izraelu 98% żydów nie umiera na raka u nas dokładnie odwrotnie ! Nawet w szczególnie trudnych przypadkach raka u nas umiera 100 !!! razy więcej ludzi, tymczasem –> https://youtu.be/oP3QH9K8J4k

     • Robert Brzoza

      Bardzo dobry film.
      Polecam, jeżeli ktoś chce wesprzeć finansowo autora, to zapraszam.
      Robi potężne rzeczy.
      Adam Kolaczek – http://7plag.info/

    • Robert Brzoza

     Tutaj opowiadam się za polityką Jerzego Zięby.
     W służbie zdrowia nic się nie poprawi, jeżeli nie przepędzimy koncerny farmaceutyczne i nie uwolnimy lekarzy od ich kajdan.
     Np. są tanie metody leczenia nowotworów, a my płacimy tysiące za jeden zastrzyk chemii. W USA koszt jednego zastrzyku to ok. 9 tys dolarów.
     W jednej chemii może być 9 zastrzyków lub 40 zastrzyków.
     Kto za to płaci?
     Budżet, czyli my.

 • Jasminum.J.

  Przecież i Bank Anglii i Fed są prywatne!!! Nie rządowe.
  A jak się skradano na pewną wyspę, aby ten Fed uzgodnić.
  Nawet nie ma w nazwie słowa bank. Ze strachu, po wcześniejszych doświadczeniach z bankami Amerykanie byli czujni. Ale nie dość.
  Teraz jesteśmy znacznie dalej w tym procesie.
  Dla ścisłości: ktoś wie, które kraje mają na prawdę własne banki?

  • Robert Brzoza

   kiedyś mówiono, że Putin odzyskał kontrolę nad centralnym bankiem Rosji.
   Poza tym chyba nikt.
   Bank Japonii ma największą swobodę działania. Skupuje obligacje rządowe z rynku, czyli to co powinien robić obecny nasz rząd.

   • Jasminum.J.

    Chiny…

    • Robert Brzoza

     Tak, jednak finansjera przeprowadziła potężny atak na ich giełdę w połowie 2015 roku. Nie umieli zapobiec ani przeciwstawić się.
     Uratowali sytuację, wtapiając ponad biliona dolarów.
     Jednak jest to kraj obok Rosji i Iranu, który wdraża własne instytucje finansowe, osłabiając działanie banksterki.

     • Jasminum.J.

      A! Prawda, 2015. Ale walczą o swoje.
      Chyba mamy, mówiąc kolokwialnie, pozamiatane.

 • Robert Brzoza

  Polski rząd zrzekł się emisji pieniądza na rzecz finansjery.

 • Robert Brzoza

  Poważny błąd w podstawach edukacji – doucz się, zanim będziesz wyrażał opinie…

 • Jasminum.J.

  Wydaje się, wychodząc trochę poza główny wątek, że nie ma już prawdziwego pieniądza? Nawet tego fiduncjalnego. Ale to co jest i nie zależy od nas.

  • Robert Brzoza

   Dokładnie tak jest, ani dolar nie należy do narodu amerykańskiego, ani złotówka do narodu polskiego.

 • szym

  Intrygujące porównanie, zamachu stanu dokonanego przez Piłsudskiego do grudniowej awantury. To tak jakby porównać ryk lwa do miauczenia kota. Zupełnie nie ten kaliber.

  • Jasminum.J.

   Tu nie o to chodzi. Pieniądze to poważna sprawa. Nie porównywalna z niczym innych. Tu się nie da per analogiam.

  • Robert Brzoza

   Musisz zejść na poziom najważniejszy czyli gospodarki, pieniądza. Porówanie jest pomiędzy sprzedażą Polski przez Kwaśniewskiego a sprzedażą Polski przez Piłsudskiego. Oboje powinni za zdradę siedzieć w więzieniu.
   Ten czyn całkowicie dyskredytuje Piłsudskiego.
   Nie wiem kiedy Polacy obudzą się z kolejnego kłamstwa historycznego.

  • Tomi

   Ten typowo polski sentymentalizm… dlaczego Polacy wciąż myślą w kategoriach superbohaterów, wielkości i nie wiadomo czego jeszcze. Liczą się pieniądze. Państwo, które je ma, jest szanowane i może dyktować swoje warunki. I o to powinniśmy zadbać, a nie zastanawiać się kto jest lwem,a kto kociakiem, bo to nic nie zmienia w naszej gospodarce.

 • Lukas

  Nie chce wychodzic na nieuka ale zawsze mi się wydawało ze to wlasnie NBP jest jedyną instytucją ktora emituje pieniadze? Zreszta taka informacja jest nawet na ich stronie internetowej.

  • Robert Brzoza

   Pieniądz emitują banki komercyjne poprzez kredyty bankowe. To jest nowy pieniądz dostarczany do gospodarki.
   Podaż pieniądza czyli ilość pieniądza w gospodarce jest najważniejszym parametrem ekonomicznym. Cisza o nim, ponieważ politycy, NBP ma nikły wpływ na ten parametr.
   Przejął go system bankowy.

 • Norek

  Rozwiązanie większości problemów naszego kraju jest proste. Na przeszkodzie, stoją tylko politycy, którzy tak naprawdę, myślą tylko o swoim interesie.

 • Jasminum.J.

  Emisja pieniądza to podstawa. Niepodległość.
  Japonia ma ogromny dług….Ale nie za granicą. W swoich bankach.

  • Norek

   A to jest ogromna różnica. Mieć dług w swoich bankach, to żadne problem. Mieć dług w obcych państwach – to natomiast ogromne koszty, które pochłaniają sporą część budżetu.

   • Jasminum.J.

    No właśnie. W razie gdyby… nie trzeba negocjować z obcymi.
    Można w miarę miękko upaść i zacząć od nowa. To mniej boli obywateli.

    • Robert Brzoza

     Są rozwiązania i PiS powinien zacząć realizować je. Powoli, bo banksterka jest jeszcze silna.
     Ale skoro wolno robić pewne rzeczy Japończykom, Chińczykom, Szwajcarom, to dlaczego my nie mamy kopiować ich dobrych rozwiązań.

   • Robert Brzoza

    Niestety, ale i Piłsudski i Kwaśniewski oddali złotówkę bankierom.
    Dlatego rząd nie może pożyczać pieniędzy od NBP.
    Zabrania i nasza Konstytucja i Unia Europejska.
    Za to do woli możemy zadłużać się za granicą…

    • Leon

     Za każdym razem kiedy widzę w Warszawie ten pędzący licznik pokazujący dług publiczny to aż mnie mrozi.

     • Robert Brzoza

      Ten dług na zegarze wskazuje tylko dług wewnętrzny kraju…

  • Robert Brzoza

   Dokładnie.
   Jak mieć dług to tylko w swoim banku… i o to walczymy.

   • Jola

    Panie Robercie, a nasze długi gdzie są rozsiane? Przyznam, że wcześniej się tym nie interesowałam, ale wydaje mi się, że niesłusznie.

    • Robert Brzoza

     Nasz dług jest wewnętrzny i u tak zwanych inwestorów.
     Jednak to nie jest problem.
     Wystarczy z emisji pieniądza je powoli spłacać.
     Odizolować rząd od obsługi długu zagranicznego.
     Powinien to robić NBP, emitować daną ilość złotówki i zgodnie z możliwościami spłacać odsetki i długi.
     Na dzień dobry pozostaje w budżecie extra ponad 40 mld złotych.