Nawrócenia celebrytów, Michał Koterski, Szymon Hołownia, Obirek
Ilustracja: canstockphoto

Strona główna / Cudowne nawrócenia celebrytów

Cudowne nawrócenia celebrytów

Gabriel Maciejewski | Coryllus

Gdybym miał wprost odpowiedzieć dlaczego pewni ludzie oraz szefowie zarządów niektórych wielkich organizacji nienawidzą Kościoła, a odpowiedź ta miałaby dotyczyć spraw ziemskich, a nie ewentualnego opętania, brzmiałaby następująco: Kościół tworzy hermetyczny rynek. To znaczy tworzył, bo dziś, jeśli odjąć misję, którą ma tu na ziemi, w sensie gospodarczym Kościół Katolicki już niczego nie tworzy. A moim zdaniem powinien. Aktywa Kościoła nie są żadnymi aktywami, ale obciążeniami, bo są to przeważnie drogie bardzo w utrzymaniu nieruchomości, których w dodatku nie można remontować bez zgody konserwatora zabytków. Jedynym dochodem księży jest taca i opłaty za sakramenty.

Dawniej, kiedy diecezje i zakony administrowały wielkimi dobrami ziemskimi wrogowie Kościoła mogli jeszcze czuć przed nim respekt. Dziś okazują jedynie lekceważenie. Mnożą się więc oskarżenia, pomówienia ataki, a odpowiedzi na to żadnej nie ma. Jeśli zaś jest spotyka się tylko z eskalacją wściekłości i zajadłości. Nie ma jednak obaw, że Kościół jako organizacja zostanie zlikwidowany przez jakieś ciemne siły. Po pierwsze – napisane jest, że bramy piekielne Go nie przemogą, po drugie ci którzy nie wierzą w bramy piekielne muszą się w Kościele trochę polansować.

Dawniej Kościół tworzył i administrował potężnymi rynkami. Gospodarstwa klasztorne produkowały mnóstwo taniej żywności, z którą nie mogły konkurować folwarki miejskie, w regionach zurbanizowanych. To było jedną z głównych przyczyn konfliktów pomiędzy Kościołem a patrycjatem. Kościół kontrolował rynek sztuki sakralnej, który był najważniejszym rynkiem, ponieważ zawierała się w nim zwizualizowana doktryna i misja. Rynek ten był niedostępny dla obcych i póki zarządzał nim Kościół nie było tam miejsca na pośredników. Co bardzo podobało się artystom, bo taki Michał Anioł dostawał gotówkę za swoje dzieła bezpośrednio od papieża, czego nie można było powiedzieć o malarzach tworzących dla dworów książęcych, królewskich i cesarskich. Treść tego rynku była dla wrogów Kościoła bluźnierstwem, a więc nie mieli oni za dużo swobody jeśli idzie o ingerencje w ten obszar. Mogli szermować co najwyżej ideami ikonoklastycznymi, albo lansować wyobrażenia inne niż religijne. Po wielu setkach lat odnieśli sukces, dziś sztuki sakralnej prawie nie ma, a ta która istnieje to ikonoklazm właśnie czyli różne koncepcje nieprzedstawiające.

Kościół jednak słaby i podupadający, ciągle atakowany stał się wygodnym tłem lansu dla telewizyjnych celebrytów. I to zarówno takich, którzy z Kościoła występują, jak i takich którzy wstępują bo poczuli gwałtowny przypływ uczuć religijnych.

Do tych pierwszych zaliczam księdza Obirka, który swego czasu opowiadał w Gazecie Wyborczej, że zwątpił w boską naturę Chrystusa. Choć całe miasto wiedziało, że owo zwątpienie wkradło się w serce księdza Obirka za sprawą pewnej pani i jej wdzięków. Oboje są dziś szczęśliwym małżeństwem. Małżonka byłego już zakonnika Obirka ma na imię Szoszana, co znaczy po hebrajsku róża, i urodziła się w Jerozolimie.

Jeśli zaś idzie o ludzi lgnących do Kościoła i jego nauki, to najświeższym przykładem na dziś niech będzie Michał Koterski, biedny i pogubiony całkiem chłopak, syn znanego reżysera Marka Koterskiego. Michał ogłosił na swoim profilu, że niebawem odbędzie się u Salwatorianów wspaniałe spotkanie z nim właśnie. Tak napisał – wspaniałe spotkanie z nim. Będzie tam opowiadał o swoim nawróceniu i drodze do Chrystusa. To jest fantastyczna wiadomość, ale ktoś Michała chyba źle poinformował. On, nawracając się i wstępując na nowo do Kościoła, nie może robić z tego show. Tak mniemam, choć mogę się mylić, bo impreza już się odbyła i księża fotografujący się z Michałem wydawali się być bardzo zadowoleni, a rzekłbym nawet, że wyglądali tak, jakby chcieli zawołać, że było, przepraszam za kolokwializm, zajebiście. Może jestem trochę staroświecki, ale nie wierzę, by ten sposób powrotu do wiary wyszedł Michałowi na dobre. Myślę, że będzie to kolejna katastrofa, a on po raz nie wiem który zdewastuje swoje emocje, oczekując po nawróceniu nie wiadomo czego.

No, ale bądźmy dobrej myśli, bo zwykle w takich razach entuzjaści zarzucają takim jak ja, że nie dają człowiekowi szansy. Nikt z ludzi nie ma takiej mocy, żeby dawać lub odbierać szanse tym, którzy chcą znów uczestniczyć we mszy świętej. Tylko oni sami mają taką możliwość. Mam przygnębiające wrażenie, że w większości przypadków, jeśli idzie o tak zwane sławy, ludzie ci dobrowolnie się tej szansy pozbawiają.

Kościół nie zarządza dziś żadnym rynkiem, ale tworzy się małe rynki w oparciu o Kościół. Mistrzem w tym, a jednocześnie mistrzem autopromocji, jest Szymon Hołownia, niedoszły zakonnik, trzykrotnie przymierzający się do nowicjatu. W końcu odnalazł się w mediach i tworzy te upiorne książki, których celem, jakże fałszywym jest uatrakcyjnienie Kościoła i jego doktryny, poprzez uczynienie jej „fajną”. Jeśli Szymon Hołownia nie jest akurat zajęty opisywaniem w przezabawny i niezwykle atrakcyjny dla młodego człowieka doktryny katolickiej, zajmuje się robieniem reportaży z oddziałów chorych na raka. Jest taka książka – Ludzie na walizkach – przygnębiająca i niesłychanie smutna. Rozumiem, że wielu osobom książki takie są potrzebne. Mi jednak nie i wolałbym, żeby Szymon Hołownia zostawił jednakowoż ostatnią pociechę w gestii księży i zakonników i nie wyręczał ich en masse z tych obowiązków. Wiem jednak, że nie mam szans na urzeczywistnienie swoich marzeń.

Za każdym razem jednak gdy widzę Szymona Hołownię w telewizji, jak opowiada o swojej misji w Afryce, gdzie pomaga biednym i chorym dzieciom, przypomina mi się przypowieść o faryzeuszu i celniku. Jedna z moich ulubionych. Wróćcie do niej, jak będziecie mieli okazje, przemierzcie tę uniwersalną scenkę do opisanej tu rzeczywistości i zapytajcie sami siebie, czy nie mam racji.

Gabriel Maciejewski | Coryllus
Autor serii książek popularyzujących historię ukazujących się pod zbiorczym tytułem Baśń jak niedźwiedź. Wydawca i autor popularnego, politycznego bloga www.coryllus.pl
 • Wiki33

  I właśnie tego nigdy nie zrozumiem, że w imię Boga można zabijać innych i siebie. Bo jaką mamy gwarancję, że to Bóg od nas tego wymaga, a nie szatan?

  • Pogromca plagiatorów

   Czy ja gdzieś napisałem o zabijaniu w imię Boga?
   Pani dopuszcza się insynuacji. Czy pani jest z Gazety Wyborczej?

 • ono

  Niech się publicznie przyznają, nikt im tego nie broni, ale niech na tym nie zarabiają, a po drugie niech tej wiary nie przeinaczają.

 • Agata Neblo

  ” wyzwania, jakie On stawia” – przedstawi Wam „prorok prawdy jedynej”, obłąkany „Pogromca samego siebie” 🙂
  I dopilnuje, żebyście się wywiązali, bo jak nie, to on Wam co nieco szufladą przyskrzyni 🙂

 • Kris

  Cudowne nawrócenie celebrytów – już sam tytuł jest lekko kpiący, a przecież, chyba każde nawrócenie jest cudowne, bo jest interwencją sił boskich. Może więc darujmy sobie ironię, bo uderza ona w nas samych.

  • Agata Neblo

   problem polega na tym, że się tu takich dwóch (albo nawet jeden w dwóch wcieleniach) dobrali i żyje/żyją urojeniem, że to on/onii są powołani do sądzenia żywych i umarłych. Oczywiście – w/g tych rojeń – sam/sami są poza wszelkim osądem. 🙂
   Na szczęście, kto sobie zada trudu zapoznania się z tymi „komentarzami” (bo luksus zrozumienia ich jest zwykłym śmiertelnikom nie dostępny :-)) będzie mógł sobie sam wyrobić zdanie, w jakim umysłowych od-mętach się poruszają.

   • gocha

    Jak dobrze, że pani jest wolna od przywary, uważania że ma zawsze rację i obrażania innych…

    • Agata Neblo

     Gosiu, a kto Ci takich bzdur naopowiadał?
     (że jestem wolna choćby tylko od tej przywary) 🙂

 • Agata Neblo

  Powtarzam!: przeczytać jeszcze raz komentarze Pogromcy chronologicznie!
  Nawet bez zrozumienia, bo to i tak niemożliwe!
  A

 • Pogromca plagiatorów

  Szanowni Państwo

  Na wstępie bardzo przepraszam za z pewnością nużącą wymianę zdań z osobnikiem podpisującym się tu jako Agata Neblo. To okazało się było z przyczyn technicznych. Mam też nadzieję, że nasza amatorka zrywania paznokci chętnie zaprezentuje swoje umiejętności w tej mierze stosownym organom, szczególnie chętnie zrywaniu paznokci przez Agatę Neblo podda się zapewne jeden z prokuratorów.

  Wszystkim zaś życzę dobrze spędzonego jutrzejszego święta ku czci Królowej Naszej Korony.

  • Agata Neblo

   „……. z przyczyn technicznych”? – algorytm nie do końca dopracowany?
   Robi tak debilne wrażenie, że można uznać, że to dopiero początek zmagań 🙂

 • Pogromca plagiatorów

  Pani Marleno

  Osoba spod nicku Agata Neblo zdemaskowała się wystarczająco. Teraz już tylko czynności techniczne: sprawdzenie IP, sprzętu, namierzenie… No, chyba że nadawała z Korei Płn. lub z Kamczatki lub innej Łubianki. Wówczas odpuścimy sobie, bo i tak już byłaby dostatecznie ukarana.

 • Pogromca plagiatorów

  Ale oni tacy byli i są. Czy nie wystarczyło ich posłuchać podczas tego „protestu” pod sejmem? Taka/taki Neblo (?) to internetowa próbka ubeckiej buty.

 • Pogromca plagiatorów

  Nie rozumie pani pryncypiów. Jeśli więc tylko wojna mogłaby przerwać jej budowę, a nawet spowodować zniszczenie, to będzie to lepsze niż dokończenie tej budowli.

 • Agata Neblo

  „No i miałem rację” – znowu Ci EGO urosło, ciągnąc Twoją Duszę ku potępieniu.
  To dlatego działalność i misjonarek jest tak potrzebna. 🙂

 • Agata Neblo

  może przeczytaj jeszcze raz komentarze Pogromcy, wtedy zrozumiesz, że służyłam tylko za lustro 😉

 • Agata Neblo

  „Ani to dowcipne, ani mądre” – czasami wystarczy, ze skuteczne. 😉

 • Agata Neblo

  no nareszcie, przejrzałeś na oczy, czym Twoje komentarze są? 😉

  • Pogromca plagiatorów

   To po tym pochodzie tak odbiło?
   Nie wypadła jeszcze pani z roli proletariatu zastępczego?
   Widzę, że potrzebuje się pani zanurzyć w przynajmniej w jeszcze jednym szambie, by zbalansować ten fun.

   • Agata Neblo

    nie wątpię, że nie tylko na jedno szambo swoich komentarzy Cię stać 😉
    Ale może mógłbyś nam tego oszczędzić?

 • Agata Neblo

  to już nie moja wina, że się w tym pogubiłaś 😉

 • Agata Neblo

  p. agata nie wskakuje do każdego szamba, choćby nie wiadomo jak, było naukawe 🙂

 • Agata Neblo

  skoro nawet zołzy wybierają świadomie bycie ludźmi, to może i dla mnie jest jakaś nadzieja? 🙂
  I dziękuję za zainteresowanie moimi wypowiedziami!
  (choć może rzeczywiście zbyt licznymi) 😉

 • Agata Neblo

  nie „dlatego, że pytają i mają wątpliwości”, ale tylko! dlatego, że ich EGO cierpi piekielne męki, kiedy dopada je prawda, że jest tylko pustą, dzwoniącą skorupą! Bo wtedy widzą PRAWDĘ: oni nie istnieją, bo to EGO to tylko mozolnie i uporczywie budowane urojenie! 🙂

 • Pogromca plagiatorów

  To ten ryj Lucyfera ma być tą osobistą wycieczką?

 • Pogromca plagiatorów

  Jeśli się Pan zapozna z historią budowy tej świątyni od początku, tj, od wieku XVIII, to stanie się dla Pana jasne, dlaczego obecny rząd łoży na ten przybytek.

  Ja nigdy świadomie, z wyboru, nie dałem na nią ani grosza.

 • Agata Neblo

  Gabryś, to też znowu Ty?

 • Agata Neblo

  mnie uczyć się od Ciebie!

 • Agata Neblo

  nie wyzywam ludzi, zawsze ich odróżniam od motłochu! 🙂
  Niestety, nie każdy ma swój! rozum, zwłaszcza zaprogramowany motłoch nie ma.
  Od „wolności” lepsza jest WOLNOŚĆ ŚWIADOMYCH WYBORÓW! Korzystając z niej tak sobie napisałam 🙂

  • Pogromca plagiatorów

   A jaka jest różnica antropologiczna między motłochem a ludźmi?

 • Agata Neblo

  bardziej niż miłosierny jest ON mądry, dlatego powie Ci: „Twoje wątpliwości były doskonałym wkładem w dziele zbawienia. Dlatego możesz być wdzięczny tym dwóm, że dali Ci ku temu sposobność.” 🙂

 • Agata Neblo

  ta „dobrowolność” nie ma wiele wspólnego z dobrowolnością, motłoch ma tak „zryty beret”, że czuje do „datków” wewnętrzny przymus! To tylko skuteczny terror!

 • Agata Neblo

  „Oni naprawdę tak myślą” – właśnie, i to boli tych, którzy myśleć nie potrafią 🙂

  • Pogromca plagiatorów

   Nawet jeśli przyjmiemy, że pani myśli, to czy to myślenie jest wolne od błędów?

 • Pogromca plagiatorów

  Kościół jest własnością Boga, który Go założył.

  Proszę też przeczytać uważnie słowa wypowiedziane do Szawła na drodze do Damaszku.

  • Agata Neblo

   „Kościół jest własnością Boga” – Boga waszych urojeń!
   Gdybyście choć trochę rozumieli, czym naprawdę JEST Bóg, wiedzielibyście, że nawet tak zapluci miłością do bliźniego, jesteście również JEGO własnością. 🙂

   • Pogromca plagiatorów

    Pani Agata jest teo-loszką; nie tylko zna Boga, ale nawet wie, czym Bóg się zabawia. Niezłe.

    Pani Agato – tylko szczerze – czy to, po czym pani to napisała, to się wącha, pali zjada czy może doodbytniczo pani sobie aplikuje? Śmiało, wiem, że pytanie intymne, ale przecież pani jest tak wyzwolona…

    • Agata Neblo

     ………. tak, Papug powinien wziąć poważnie pod uwagę to wyrywanie paznokci – naprawdę by się przydało 😉

     • Pogromca plagiatorów

      Cały dzień dziś pani nie było. Teraz wróciła spod sejmu, z tego ubeckiego protestu, taka nabuzowana, że już tylko rwie się do wyrywania paznokci… ale to jest groźba karalna.

     • Agata Neblo

      stęskniłeś się już za mną?
      To chyba czysty masochizm 😉
      Miotany uczuciami do mnie, pochopnie i błędnie! uznałeś mój komentarz za groźbę. To była tylko! próba podpowiedzenia Papugowi, w jaki sposób mógłby podnieś poziom, przynajmniej niektórych, komentatorów 🙂

     • Pogromca plagiatorów

      A teraz p. Agata, w zasadzie tow. Agata, pójdzie grzecznie na pochód 1-majowy.

     • Pogromca plagiatorów

      I zapomniałbym dodać: przed wyjściem na pochód proszę wylać na siebie całą butyłkę – nie żałować – adiekałonu Krasnaja Maskwa, żeby towarzyszom było miło. No i myć się nie będzie trzeba.

     • Agata Neblo

      może nie powinieneś naprowadzać wszystkich, gdzie się kultury uczyłeś?
      Całe szczęście, że internet, przynajmniej na razie, nie przenosi zapachów 🙂

     • Pogromca plagiatorów

      Całe szczęście, bo nic tak nie śmierdzi, jak bolszewia.

 • Pogromca plagiatorów

  Nie obciążenia, lecz liczne gałęzie, które wyrosły z jednego pnia. Ogromne drzewo…

  • Agata Neblo

   „Ogromne drzewo…” – czystych, chorych urojeń!
   Stworzyli sobie Boga na swój obraz i podobieństwo!

 • Pogromca plagiatorów

  Jeśli przepędza pan wściekłego, ujadającego psa, to robi pan to z nienawiści, czy z troski, by pana nie pokąsał? To jest odpowiedź na pańskie pytanie.

  • Agata Neblo

   życie urojeniem, że inni są wściekli, to chyba ciężka choroba! I to psychiczna 🙂

 • Agata Neblo

  tylko, że byli szybsi i sprytniejsi („bądźcie sprytniejsi niż węże”) dlatego udało im się tyle „nabyć”! A co raz „nabyli” nie oddadzą, aż do śmierci!
  Trzeba ich gnębić, co najmniej jak za PRLu, żeby ich dusze uratować przed wiecznym potępieniem! 🙂

 • Agata Neblo

  na tym właśnie problem polega, że żyjecie urojeniem, że Kościół jest wasz!
  A ostatnie zdanie jest już dowodem, że pomału zdajecie sobie sprawę z tego, że już dłużej tego kłamstwa utrzymać nie potraficie! 🙂

  • Pogromca plagiatorów

   To ile teraz wam płacą za każdy taki wpis?
   Pytałem też o grupę D… Przecież pani ma na ten temat sporo do powiedzenia. Może podzieli się pani z nami tą wiedzą?

   • Agata Neblo

    naprawdę Ci współczuję – życie własnymi urojeniami jest jak widać bolesne.
    Ale każdy ból przybliża do zbawienia. 🙂

 • Pogromca plagiatorów

  Dlaczego tylko wy, jedyny naród w całym kosmosie, macie wszędzie problemy?

 • Pogromca plagiatorów

  Nie ma pan racji, bo jeśli nawrócenie jest fałszywe i upubliczniane, to mamy mamy obowiązek dochodzenia ujawniania i demaskowania, by nie stały się powodem go jeszcze większego zgorszenia i zwiedzenia.

 • Pogromca plagiatorów

  Ale to pan oskarża Kościół, mierząc przy tym jego rzekome bogactwa, więc niech pan poda skalę, jakąś miarę, wg której je mierzy.

  My takiej skali nie potrzebujemy, bo tylko szaleniec może odmierzać Bogu cokolwiek.

  • Agata Neblo

   „tylko szaleniec może odmierzać Bogu……” – nie tylko stworzyli Boga na swój obraz i podobieństwo, oni się za Boga Samego uważają! 🙂

 • Pogromca plagiatorów

  O ile wątpliwości nie są zawinione, to można liczyć na miłosierdzie Boga. Jak jednak pogodzić te wątpliwości z rozumem, licząc jednocześnie na boże miłosierdzie? Przecież to jawna sprzeczność.

  Albo wierzymy naprawdę, przyjmując cały depozyt wiary, albo sobie wybieramy, co nam odpowiada – na przykład miłosierdzie – nie bacząc już np. na bożą sprawiedliwość. Tak zawsze czynili i czynią do dziś heretycy: wybierają z wiary katolickiej to, wydaje się im, że ich usprawiedliwi.

  • Agata Neblo

   Tak zawsze czynili i czynią do dziś „katolicy”: łudzą się, że wybierając z wiary katolickiej to, co im pasuje, zostaną usprawiedliwieni w oczach Boga!

 • Gabriel Maciejewski

  Jak to się oberwało? A co tu takiego zostało powiedziane, że ocenia to pan w ten sposób? Rozumiem, że nie można się w tej sprawie odezwać nawet, bo zawsze ktoś rozedrze koszule i będzie wołał – biją, panie, biją…

 • Gabriel Maciejewski

  Może posadź sam tyłek na osła i przekonaj sie czy to źle czy dobrze

  • witek

   Nie ma się co denerwować, wtedy osiołek, to też był jakiś luksus. Dlatego też Jezus, głównie chodził pieszo – osiołek to był wyjątek (np. na wjazd do Jerozolimy).

   • Agata Neblo

    osiołek – „full wypas” 🙂

 • Gabriel Maciejewski

  Ale pogadać chyba sobie możemy, co?

 • Gabriel Maciejewski

  A po co? Po co mam umieszczać Kościół na jakiejś skali?

 • Gabriel Maciejewski

  A Kościół nie może zarządzać? Księża mają mieszkać lepiankach, ołtarze mają być z nieheblowanych desek, a spowiedź niech się odbywa na wolnym powietrzu nawet w zimę. Nie wiem skąd się panu wzięły „naukowe” argumenty, ale najwyraźniej pan aspiruje

 • Gabriel Maciejewski

  O czym pani mówi. Ubóstwo Kościoła oznacza jego likwidację. Ludzie Kościoła nie korzystają z majątku, a jedynie nim zarządzają. To, że ktoś ma taki samochód, a ktoś inny śmiaki niczego nie zmienia.

  • Agata Neblo

   „Ubóstwo Kościoła oznacza jego likwidację” – dlatego będzie bogaty, aż do czasu apokalipsy, żeby się wtedy PRAWDA (o największej nierządnicy) mogła w całej pełni objawić! 🙂
   Nie ważne jak i czym się nieudolnie tłumaczą, ważna jest TYLKO PRAWDA!
   Są tylko! częścią SYSTEMu!

 • Gabriel Maciejewski

  A powinni na osiołkach. Najnowsze modele samochodów z bankierami w środku panu nie przeszkadzają?

  • Agata Neblo

   bankierzy przynajmniej nie kłamią, że nie należą do SYSTEMu 🙂

   • Gabriel Maciejewski

    A pani należy czy nie należy? Jest pani super opozycją wobec systemu. Josef Mengele tez nie udawał, że nie należy do systemu, może niech pani zacznie zbierać na jego pomnik, co?

  • Pogromca plagiatorów

   A wypada przypomnieć, że bez pośrednictwa banku nawet „dyżurny” nie odbierze dziś swojego honorarium za dyżur, na papugu.pl na przykład. O że po drodze bankier weźmie część pieniędzy – to go nie boli! No,chyba że są tu tacy, co nadal dostają w gotówce – jak w ukochanym PRL-u p. Agaty.

   A ci, o muszą obowiązkowo mieć konta w bankach, by prowadzić interesy? I co, towarzysze dyżurni – nie boli was to? Nie protestujecie przeciw tak jawnemu gwałtowi?!Tak jawnej grabieży, tak notorycznie popełnianej, że już jej nawet nie zauważacie?!

   Ale dobrowolny cudzy datek na Kościół gotuje się w was, jak woda święcona na ryju samego Lucyfera.

 • Pogromca plagiatorów

  Ja bym był na Pana miejscu ostrożniejszy…

 • Gabriel Maciejewski

  Właśnie byłem w Niepokalanowie, kupiłem trochę książek. Faktura przyjdzie pocztą. Nad wjazdem do wydawnictwa wielki bilbord z napisem „Modlitwa za masonów”. Pamiętali i o panu….

 • Agata Neblo

  ~2000 lat temu Mistrz powiedział: „Królestwo Moje nie jest z tego świata”.
  Czy Jego Kościół nie powinien trzymać się z dala od ziemskich „dóbr” i „zaszczytów”?
  Ciekawe, kiedy do wszystkich dotrze, kto jest największą nierządnicą Apokalipsy……..

  • Gabriel Maciejewski

   Pani?

   • Pogromca plagiatorów

    A jakie to ma znaczenie? Dyżurny to dyżurny – płeć nie ważna.

  • Pogromca plagiatorów

   Ooo, nierządnicą pani Kościół nazwała. Mocne.
   Pani Agato, proszę wybaczyć niedyskrecję, ale zdaje się, że Pani jest zorientowana: jakie „honoraria” przyjmują teraz za takie wpisy niedobitki grupy D? Proszę się nie krępować, tu paznokci nikt nie zrywa.

   • Agata Neblo

    może powinni zrywać – mogłoby to mieć pozytywny wpływ na poziom komentarzy 🙂

    • Pogromca plagiatorów

     Pani ma doświadczenie w zrywaniu, a i pewnie przycinanie genitalii szufladą nie jest pani obce?

     • zaskoczony

      Panowie Pogromca i Maciejewski wyjątkowo zgodnym głosem mówią – aż miło czytać.

     • Agata Neblo

      aż się nasuwa podejrzenie, że to jeden w dwóch osobach 🙂
      ten sam „poziom”!

    • Gabriel Maciejewski

     Bez emotki niektórzy pani koledzy mogliby nie zrozumieć dowcipu, prawda?

  • Janusz Różycki

   Co Pani o tych nierządnicach, siedzi Pani w tym biznesie?

   • Agata Neblo

    o jakich nierządnicach? Piszę tylko o jednej, tej największej! 🙂
    I nie dla własnej przyjemności, ale żeby budzić „katolików” z zaślepienia!

  • Janusz Różycki

   „Mistrz” – ? To jakaś protestancka czy Chazarska interpretacja?

   • Agata Neblo

    po co pytasz, skoro wiesz zawsze lepiej?

    • Janusz Różycki

     hahahaha tak zawsze wiem lepiej. Wywróży mi Pani coś jeszcze?

    • Janusz Różycki

     Logicznym jest, że skoro się pytam to nie wiem lepiej. Może Pani wie lepiej ode mnie, co ja wiem.

     • Agata Neblo

      widzę, że zmieniłeś swoją poprzednią odpowiedź, bo też doszedłeś do tego, że nie była ona najwyższego lotu 😉
      Masz właśnie rację w tym, że wiem lepiej od Ciebie, że Ty wiesz lepiej ode mnie, jaka to kryje się za tym „Mistrzem” moja interpretacja. Dlatego z tą logiką jest coś u Ciebie nie tak. 🙂

     • Janusz Różycki

      Co sobie Pani uroiła to jakaś choroba?

     • Agata Neblo

      widzę, że zmieniłeś swoją poprzednią odpowiedź. Też doszedłeś do tego, że nie była ona najwyższego lotu? 😉
      Masz właśnie rację w tym, że wiem lepiej od Ciebie, że Ty wiesz lepiej ode mnie, jaka to kryje się za tym „Mistrzem” moja interpretacja. Dlatego z tą logiką jest coś u Ciebie nie tak. 🙂

 • klucznik

  Biedny kościół z tymi drogimi w utrzymaniu budynkami. Szkoda, że nie wspomniał Pan o tych działkach w centrum miast, którymi kościół zarządza i o tych milionowych odszkodowaniach, które dostaje za kiedyś zabrane grunty.

  • Gabriel Maciejewski

   Jasne, a trzeba było mu to zabrać i dać lepszym, na przykład panu

   • klucznik

    To, że przeszkadza mi, że kościół dostaje milionowe odszkodowania lub inne działki za grunty, które odebrano mu w PRL-u, nie oznacza, że mi się one należą. Dostają je w imieniu prawa (nawet jeśli jest chore prawo). Ale niech przynajmniej nie narzeka kościół i pan, że ten kościół taki biedny i ubogi bo to nieprawda.

    • Pogromca plagiatorów

     To może Pan zechce podać jakąś skalę ubóstwa/bogactwa Kościoła, a najlepiej skalę uniwersalną, i miejsce na tej skali, które obecnie zajmuje Kościół, ponieważ bardzo nierzeczowo się Pan wypowiada. Ja zaś oczekuję konkretów, a nie ubeckiej propagandy, zatem: ile, kiedy, za co, która diecezja, który biskup wziął itd.
     Bardzo proszę o te dane, bo w przeciwnym razie pozostanie Pan przy pomówieniu, a nawet oszczerstwie.

    • Gabriel Maciejewski

     Proszę pana nie rozumie pan słowa aktywa i w tym tkwi problem

     • Pogromca plagiatorów

      Ciekawe,czy pan klucznik chociaż wie, co się z nim stanie gdy – jak to się mówi – umrze.

      Oni wszyscy tutaj zachowują się tak, jakby mieli żyć wiecznie. A pewnego dnia lekarz do p. Agaty powie, całkiem obcesowo, z marszu: Ma Pani raka macicy i są już przerzuty… I co wówczas zrobi p. Agata?

     • Agata Neblo

      skorzystam z rady Mistrza (w sprawie uzdrawiania)
      To bardzo dobra rada, polecam – 100% skuteczności! 🙂

     • Pogromca plagiatorów

      To znaczy? Może pani uściślić z której rady?

     • Agata Neblo

      pyta tak oblatany znawca Pisma? 🙂

  • Gabriel Maciejewski

   Może pan poda numery tych działek, co?

  • Polski kościół kwitnie tylko jak jest lekko uciskany (np. w PRL’u).
   Rozpieszczany finansowo sparcieje do imentu.

   • Gabriel Maciejewski

    Ale w PRL Kościół nie był uciskany lekko, co Pan opowiada…

    • Agata Neblo

     i całe szczęście, tylko na dobre mu to wyszło!
     Niestety, zniszczyli go (tu już mówię o PRLu 😉

     • Gabriel Maciejewski

      A pani ciągle na posterunku, jak kapitan Żbik

     • Agata Neblo

      „Rozumiem, że nie można się w tej sprawie odezwać nawet, bo zawsze ktoś rozedrze koszule i będzie wołał – biją, panie, biją…” 🙂

     • Pogromca plagiatorów

      A żeby Pani wiedziała: niszczenie Kościoła zawsze go wzmacnia, a niszczących go… czy wie pani, co ich czeka najprawdopodobniej?

     • rabin

      Kiepska to wspólnota, którą w kpie trzyma tylko prześladowanie, a dobrobyt niszczy. Może więc faktycznie czas najwyższy odpuścić kościołowi i sam się rozpadnie?

     • Pogromca plagiatorów

      Ale u nas za wyłamanie się z Kościoła nikt nikomu krzywdy nie robi, a u was jesli ktoś powie rabinowi, najlepiej publicznie, co o nim naprawdę myśli, to długo sam nie pociągnie. Taki mafijny trochę układ tam macie, nie powiem, skuteczny, ale mafijny.

     • Gabriel Maciejewski

      A co trzyma w kupie wspólnotę wiernych rabina? Czy aby nie pamięć o holocauście?

     • Pogromca plagiatorów

      Holokoustu nie było i też się w kupie trzymali, bo zasadą zarządzania synagogą jest niemy terror.

      Jak odpowiedział niegdyś Szurmiej zapytany, co by najpierw zrobił, gdyby się znalazł na samotnej wyspie? – Urządziłbym mały pogrom.

     • Gabriel Maciejewski

      Pan Szymon był specyficzny, jak bym go zostawił w spokoju

     • Agata Neblo

      NIE! Trzeba go gnębić z całych sił, wtedy będzie rósł ku bożej chwale!
      Dlatego ostatni będą pierwszymi!

     • Pogromca plagiatorów

      A jak z całych sił, pani zdaniem, powinien być gnębiony Kościół?

     • Agata Neblo

      jakie to szczęście, że to nie Ty będziesz sądził żywych i umarłych 🙂

     • Pogromca plagiatorów

      Tu akurat się z panią zgadzam.

     • Agata Neblo

      wiem co ich czeka – „ostatni będą pierwszymi” 🙂

     • harcerz

      No faktycznie, wielka szkoda, że PRL został zniszczony. Przecież w tamtych czasach żyło się wszystkim tak dobrze i dostatnio.

     • Pogromca plagiatorów

      Pani Agata nie może przeboleć likwidacji „Konsumów”, że nie musiała stać w korkach,a skonfiskowaną willę Juracie można było sobie załatwić na telefon za kilka ubeckich pensji rozłożonych na raty bez procentów. No i te prawie darmowe urlopy w Soczi, w Warnie czy NRD, z nocnymi orgiami z koleżeństwem ze Stasi, KGB czy innej demoludowej bezpieki. A jak się chciało dziecko posłać na studia do jakigoś Oxbridge’u czy innego Harvardu, to też wystarczył telefon i jeszcze paszport z Koszykowej przywieźli w zębach do domu. Mieszkanie też się dostawało na telefon do naczelnika dzielnicy lub do kadenu, nieprawdaż?

     • Agata Neblo

      gdybyś czytał ze zrozumieniem, nie musiałbyś się tak wysilać na dowcipny komentarz. Ale jakiej chwały Twoje EGO nabyło 😉

     • Pogromca plagiatorów

      A teraz próbuje pani odwracać kota ogonem. Za późno… Zdemaskowała się pani, więc proponuję zmienić nick. Powinno wystarczyć. Na niedługo, bo po kilku wpisach znowu trup z szafy wypadnie. I tego pani nie uniknie.

     • Agata Neblo

      Jasnowidz? 🙂

     • Pogromca plagiatorów

      Powiedzmy… kardiognosta.

      A z tym rakiem to żart.
      W szpitalu przy Wołoskiej powinni już go wykryć. Niedługo będzie za późno.

     • Agata Neblo

      myślisz, że tu jest ktoś jeszcze w stanie nadążyć w rozumieniu Twoich komentarzy?
      Chyba się już totalnie zaplułeś 🙂

     • Pogromca plagiatorów

      Nadążają wszyscy – oprócz dyżurnych takich jak pani.

     • Gabriel Maciejewski

      A Pani ciągle z tymi emotkami…niechże pani nie pisze dla swoich, nie ma potrzeby, my tu rozumiemy żarty, nawet bardzo kontrowersyjne

     • Pogromca plagiatorów

      PRL nie został zniszczony, lecz wszedł na wyższy poziom. Przecież bez ogródek nazywają to do dziś transformacją systemową, z czego wynika, że zmieniła się forma, ale nie treść. I to jest prawda, jest socjalizm, ale w nowszej odsłonie. Nie mniej jest to ten sam socjalizm, czyli system powszechnego okradania i wywłaszczania.

     • Agata Neblo

      pisałam tylko! o pozytywnym wpływie PRLu na Kościół 🙂
      Pod tym względem, trudno uznać obecny PRL za dobry.

     • Pogromca plagiatorów

      Z pewnością; teraz raczej paznokci księżom nie zrywają, genitaliów nie przycinają szufladą… Nędza. Lata 40., 50…. to były czasy najbardziej pozytywnego wpływu na Kościół.

     • Agata Neblo

      pisałam tylko! o pozytywnym wpływie PRLu na Kościół 🙂

    • Relatywnie lekko był uciskany.

     • Gabriel Maciejewski

      Proces kurii krakowskiej i wyroki śmierci to jest „relatywnie lekko uciskany”? Rozumiem, że dla Pana ciężko byłoby wtedy gdyby biskupów rozrywano końmi na placach miast?

 • Nattka

  Celebryci się nawracają wtedy, jak widzą w tym interes. Ten co się nawróci naprawdę, nie musi latać ze swym nawróceniem po gazetach i tv i wszem i wobec to ogłaszać.

  • Gabriel Maciejewski

   Koterski nie nawrócił się dla interesu, ja myślę, że on to zrobił szczerze, ale oczekiwał natychmiastowych efektów

   • Pogromca plagiatorów

    Tak. Jak mu nie wyszła lewitacja u buddystów, to się naczytał o św. Józefie z Kupertynu. Poczekajmy trochę. Będzie odlot taki, że jego tate nakręci o tym film.

    • Gabriel Maciejewski

     To biedny chłopak

     • Pogromca plagiatorów

      Tak.

     • tadman

      Nie znam człowieka, ale wyglada mi na cwaną gapę, bo pomimo pozorów owej „biedności” jakoś zawsze ląduje koło fruktów.

     • Gabriel Maciejewski

      A jak on ma niby z tych fruktów korzystać? Zastanów się. Poderwie ładną dziewczynę i co? Opowie jej jakąś zabawną historię? Stworzy miłą atmosferę?

     • Pogromca plagiatorów

      Od pewnego czasu jakby ktoś spinał eszelon tych nawróceń; Jaruzelskie, Kiszczaki i sporo tej drobnicy, jak ów Koterski. Nie można nikomu odmówić prawa do rzeczywistego powrotu do Boga, ale im chodzi o złagodzenie sądu, zrównanie oprawców czy nikczemników z ludźmi prawymi – wymieszanie, wspólny mianownik i abolicję, bez wyznanej publicznie skruchy i żalu za popełnione zło, społeczne wymazanie winy i unieważnienie oskarżenia. Publicznie grzeszyli, a jakie tu mamy zadośćuczynienia?

     • tadman

      Osobiście wolę uważać, że jest cwany, bo to nie zamyka sprawy i nie skreśla człowieka.

     • Eliza

      Zagubiony na pewno, a czy biedny? Duchowo pewnie tak, i dlatego nawet nawracać musi się w blasku fleszy. Przykre to i niestety mało wiarygodne. Ale życzę mu wszystkiego dobrego.