Kryzys Gospodarczy w Polsce 2018 - Katastrofa PiS
0 Liked
© Can Stock Photo / rbouwman

Strona główna / Katastrofa PiS

Katastrofa PiS

Mamy już 500+, brak ochrony praw nabytych, zabór składek emerytalnych, zróżnicowanie kwoty wolnej od podatku, ograniczenie prawa własności ziemi rolnej, prawo pierwokupu każdej nieruchomości przez prezydentów miast na znacznych obszarach oraz inne bolszewickie rozwiązania.

Kolejne są właśnie przygotowywane.

Spowodują to co ZAWSZE i WSZĘDZIE powodowały – zamarcie aktywności gospodarczej oraz upadek waluty lokalnej czyli biedę.

W miarę postępowania upadku gospodarczego przyjmowane rozwiązania będą coraz bardziej radykalne.

Dodatkowo istnieją 3 sposoby dzięki którym PiS może wygrać kolejne wybory aby dokończyć dzieła zniszczenia. Są nimi:

1 / Ustanowienie 100zł tytułem zwrotu kosztów za oddany głos – zaktywizuje to „naturalny elektorat PiS”, który chociaż popiera tę partię to wcześniej nie głosował ponieważ mu się nie chciało (wiązało się to z np. przykrą koniecznością wytrzeźwienia).

2 / Zastąpienie okazania dowodu osobistego w lokalu wyborczym odciskiem palca – zaktywizuje to „naturalny elektorat PiS”, który dowód zastawił za alkohol, zgubił, ma nieważny i nie widział potrzeby wyrobienia lub inne podobne sytuacje.

3 / Przeniesienie dnia wyborów z niedzieli na dzień roboczy – dezaktywuje to osoby pracujące.

Przed wyborami w 2019 roku zostanie zrealizowany co najmniej 1 z 3 sposobów.

Oprócz tego będą urządzane karne procesy pokazowe w stosunku do niektórych przedsiębiorców, polityków oraz zwykłych obywateli przypominające procesy z lat 40-tych i 50-tych XX wieku.

Powstrzymanie katastrofy nie jest możliwe ze względu na niekorzystną strukturę społeczną i „demokrację”. Czytaj Wpis: Twin Peaks : Diagnoza

Jedynym ratunkiem mogłaby być zmiana taktyki USA skutkująca zmianą władzy lub zmianą polityki władzy w Polsce. Jednakowoż w chwili obecnej Stany potrzebują wściekłego narodu biedaków aby móc potencjalnie napuścić go na Rosję.

Żal jest ludzi pracowitych i myślących. Część z nich poszuka ratunku w częściowej lub całkowitej zmianie lokalizacji na zagraniczną. Pozostali ucierpią.

Cezary Graf
Prawnik. Inwestor. Miłośnik jogi i boksu. Opiekun działów Nieruchomości i Inwestycje Papug.pl
 • Agata Neblo

  na szczęście (ponieważ taką naturę mają) łatwo można ją zmienić, usuwając koryto! I nagle się okaże, że ludzie nie mają kogo wybrać :-O
  Co to będzie???

 • Agata Neblo

  „Jakim cudem oni doszli do władzy?” – to żaden cud, to tylko dyzmokracja tak funkcjonuje! I to nie od wczoraj, wystarczy popatrzeć na ostatnie 30 lat?
  To są skutki istnienia od kilku wieków Globalnej Mafii, a będzie jeszcze gorzej! Chyba, że się obudzimy! Dlatego polecam: bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook)

 • Agata Neblo

  a jak bardzo Ty się zdziwisz, że śmierci nie ma? 🙂

 • emma

  Tobie już nawet leki nie pomogą. Ale co tam, najważniejsze jest ubliżać innym. Soros próbuje nam rozpieprzyć gospodarkę, ale po co Ty się masz nad tym zastanawiać? Jeszcze by cię głowa rozbolała.

 • Kris

  No takie rozumowanie to zniechęca do jakiekolwiek działania. Może i masz rację, ale już by się przydała jakaś konkretna zmiana wśród polityków, bo już się patrzeć nie chce na wciąż te same gęby.

 • Lucek78

  Jedź sobie, tylko potem nie wracaj z podkulonym ogonem, jak się okaże że na każdym rogu tej twoje wymarzonej zagranicy stoi talib z pasem szahida.

 • piotr34

  Autor jest typowym kodziarzem bez krzty rozumu.

  • szym

   A Ty segregujesz ludzi na my i oni bez zastanowienia. Patrząc na to wszystko z boku i myśląc (choć trochę) trzeba przyznać, że ani jedna strona, ani druga w tym sporze racji nie ma, a każda walczy o dostęp do tzw. koryta. A większa część społeczeństwa łatwo dała się wciągnąć w tę wojenkę i szczerzy zęby na każdego kto ma inne zdanie.

   • Agata Neblo

    o to chodzi, nie będą z nudów dochodzić, jak funkcjonuje system podatkowy.
    Dlatego trzeba zrozumieć jak naprawdę funkcjonuje system podatkowy!
    Wtedy zrozumiemy, w jaki sposób jesteśmy oszukiwani! bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook) Polecam dobrze się krzesła trzymać!

  • lizzy

   Dobrze że za ciebie myśli prezes Jarosław, dzięki temu nie musisz wysilać swego małego rozumku.

  • Ig

   Nie każdy kto nie lubi PiSu automatycznie jest z KOD’u. Jak to łatwo bez krzty zastanowienia wrzucać wszystkich ludzi do swojego ograniczonego worka.

 • dobrazmiana

  Szczujecie na demokratycznie wybrany rząd. Oj szczujecie. Ale nic wam to nie da. Jesteście bandą przegranych ćwierćinteligentów i nic wam nie pomoże. A Polska pod rządami PiS znowu będzie WIELKA.

  • Lukas

   Dobrze by było gdybys mial racje. Przeciez chyba kazdy chce by w Polsce bylo dobrze. Tylko ze jakos tak dziwnie sie PiS do tego zabiera ze jednak człowiek sie troche boi co to bedzie. I raczej widzi sie chcec ugrania jak najwiecej dla siebie a nie zrobienia porzadku w kraju.

  • BlueJasmine

   Będzie WIELKIM katotalibem. Ale takiemu debilowi jak ty to bedzie na reke bo nadal nie bedzie musiał myśleć.

   • jaskier

    No jasne bo lepiej jest przyjmować uchodźców i stworzyć super kraj multi-kulti jaki mają już Niemcy i Francuzi. Katolicyzm to jedyna siła, która jest w stanie powstrzymać islam. A ty co się tak boisz ktaotalibu, jak piszesz, ciekawe jak będziesz śpiewał, gdy zaczną wprowdzać prawo szariatu.

    • Kim

     Coś mi tu nie gra. Przecież katolik powinien emanować miłością do bliźniego, być gotowy do pomocy drugiemu człowiekowi. A jak widać katolicy są ostatni do pomocy uchodźcom. 🙂

     • Agata Neblo

      problem polega na tym, że to nie są uchodźcy – już niedługo okaże się, że to najeźdźcy! Ale widocznie musimy obudzić się z buzią w nocniku, żeby udławić się jego zawartością 🙂

  • on

   Chyba ktoś tu dopowiedział sobie hasła Trumpa do PiSu. 🙂 Ciekawie to brzmi.

  • Kris

   Nie mam nic przeciwko temu żeby Polska była wielka, tylko że to wszystko co się teraz dzieje, a właściwie to co robi partia rządząca zmierza raczej w przeciwnym kierunku. I tylko dziw bierze, że tyle osób nie chce tego widzieć i nadal żyje złudzeniami.

   • Agata Neblo

    „tyle osób nie chce tego widzieć” – jest jeszcze gorzej, MY wszyscy nie jesteśmy w stanie zrozumieć jak ten SYSTEM funkcjonuje! Dlatego tak ważne jest propagowanie wszędzie tekstów, które to zrozumienie ułatwią: bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook)

  • Gość

   A wy szczujecie i segregujecie ludzi. Według was są prawdziwi Polacy i ci gorszego sortu. I w waszej Polsce jest miejsce tylko dla tych pierwszych. Żaden kraj nie będzie wielki jeśli nie szanuje swych obywateli.

   • Qwerty

    Dodam jeszcze od siebie, że ,,lepszy sort” nie jest w stanie zrozumieć, że ktoś (o zgrozo) może nie być katolem. Automatycznie to zły człowiek. Najlepiej unicestwić, bo nienawiść, zawiść jest wszak taka katolicka. Najwięcej krzywdy w życiu miałam właśnie od osób popierających PiS i Rydzyka lub zagorzałych katolików.

    • Norek

     To są pseudokatolicy. To że uważają się za katolików, to że chodzą do kościoła nic nie daje, bo nie spełniają podstawowych warunków jakie każdy katolik powinien spełniać. Czyli miłość do bliźniego i to nawet do wroga.

     • Kim

      W takim razie z 90% katolików to pseudokatolicy. Brutalne, ale prawdziwe. Ileż się takich wierzących spotyka, co najwięcej w nich jadu, zawiści.

 • Fruit

  Czyli niech się dzieje ,,wola boska”/,,niech los zadecyduje”? A nie… to wówczas inni Polacy zdecydują.

 • Fruit

  Są to bardzo prawdopodobne scenariusze. Przypomnę poprzednie prognozy tego autora, które z biegiem czasu się spełniły: http://papug.pl/przyszlosc-usa-chin-rosji-i-ue-w-8-punktach/

 • AAluniaa86

  Ale ostatnio pojawiły się na polskiej scenie politycznej nowe twarze i nowe poglądy. Jest w kim wybierać i gdyby wszyscy, co myślą tak jak ty, poszli na wybory i oddało głos na inna opcję niż dwie przez ciebie wymienione, to mógłby być prawdziwy przewrót.

 • Tomi

  Wiele rzeczy wydawało się idiotycznymi wymysłami dopóki PiS ich nie wprowadził w życie. Jak dla mnie już dawno została przekroczona granica absurdu w polskiej polityce.

 • krolpopiel

  Idea kodziarzy jest taka, żeby znowu się dorwać do władzy. Nie ma tu wielkiej filozofii – kto tego nie rozumie ten jest naiwny albo głupi – albo jedno i drugie.

  • maćko

   Spadaj stąd pisiorze. To wy dorwaliście sie teraz do wladzy i traktujecie Polske jak swój folwark. A prezes jest głownym gospodarzem tego całego chlewika.

   • Conor

    Nie da się nie zaprzeczyć, że PiS odsuwa wszystkich innych i obsadza stołki swoimi.

    • adim

     A PO niby inaczej robiło? Tak samo było – za wszystkie sznurki pociągał rudy, a że się skończyło, to teraz wielka awantura.

     • Głupi

      No i jaśnie oświecony prezes bierze przykład z brudnego PO? Ciekawe tłumaczenie.

 • alex44

  Szerokiej drogi. Zapomniałaś tylko o jednym, że ustawa o zaostrzeniu aborcji nie przeszła, czyli badania prenatalne nadal są wykonywane i nic nie wskazuje na to, że miały by przestać być wykonywane. Ale oczywiście lepiej wygłaszać histeryczne hasła niż trochę pomyśleć.

  • Grazyna Badowska

   Otóż to, moja koleżanka i tak robiła badania na własny koszt i to 2 lata temu. Jakoś nie zbankrutowała, mało tego co miesiąc z mężem robili dziecku badania w D3 czy 4,bo tak byli zafasconowani swoim dzieckiem w brzuszku!!

   • Amelka3

    Co innego robić dodatkowe badania jak ktoś ma ochotę i kasę na to. Może sobie je robić nawet co tydzień. Tak naprawdę jeśli chodzi o liczbę badań w ciąży w Polsce to jest ich wystarczająco i z tego co wiem, nic w tym zakresie się nie zmienia.. W Wielkiej Brytanii np. jest tylko jedno badanie USG, a u nas trzy.

 • polack

  Piszcie więcej że obecny rząd niszczy gospodarkę …. normalnie śmiać się chce, gospodarka w Polsce leży i kwiczy od dawna, Pisiory oberwą teraz rykoszetem po tym co zrobiło SLD i Platfusy, bo zamiast ogarniać temat to robią full socjal, mają jakieś tam persony od tego ale zabierają się od du strony i na dobre nam to nie wyjdzie. Zaznaczam że te socjale to nie są złe pomysły tylko że nie to powinno być teraz ważne, ale cóż, chcą wygrać następne wybory to tak kulają jak mogą, takie mieli założenia wyborcze i dlatego dostali głosy … Przestańcie też gadać o TK i o tym że ktoś chce go przejąć. TK nigdy nie był w pełni obiektywny czy apolityczny, ktoś kto twierdzi inaczej jest w wielkim błędzie …. i teraz nic nowego się nie dzieje że PiS przejmie TK. Nie ma w TK sędziów, którzy pomimo swoich poglądów (prawicowych, lewicowych, liberalnych etc) działaliby na rzecz zwykłych obywateli w pełnym wymiarze. Praktycznie wszystko co się działo, dzieje i dziać będzie w TK ma zawsze drugie dno.
  Na koniec, przestańcie pisać o pisowskiej dyktaturze i o wychodzeniu na ulicę, przestańcie się nawzajem szkalować, nie bierzcie przykładu z tego co robi kod, to nas tylko zniszczy … to nie jest czas aby wychodzić na ulicę, tym bardziej nie po to aby bronić polityków obecnej opozycji, to nie jest czas. Nie piszcie o dyktaturze, bo jeżeli to co teraz się dzieje nazywacie dyktaturą to zastanawiam się czy ktokolwiek kto tak pisze zna znaczenie tego słowa, zupełnie tak jak pisanie o tym że ktoś niszczy demokrację …. hipokryzja. Demokracja to największa ściema wciskana zwykłym szarym obywatelom, którzy myślą, że idąc raz na jakiś czas mają wielki wpływ na kraj. Głos ludu, heh. Nazywacie pis ciemnogrodem,a tymczasem sami macie ciemnogród pod kopułą. Poszerzcie trochę horyzonty, spójrzcie na wszystko z innego punktu widzenia. Nie stawajcie od razu po którejś ze stron. Bądźcie obiektywnymi widzami, spójrzcie na to wszystko co się w naszym kraju dzieje, nie od roku, 8 lat, 20 … spójrzcie dalej. Pamiętajcie, aby nie stawać po żadnej ze stron …. jedyna słuszna strona to nasza ….. NASZA, POLAKÓW, nie pisiorów, platfusów, kodziarzy ….. Jest tylko Polska, którą tworzymy my. Obywatele tego kraju. Pamiętajcie o tym zanim ktoś wypierze wam mózg do reszty.

  • Lukas

   Bardzo madre słowa. Politycy sobie nami pogrywaja a my im na to pozwalamy. A im chodzi nie o nasze dobro ale o to by sie przy „korycie” utrzymac. I to nieważne jakim kosztem.

   • Agata Neblo

    ale wiadomo, że naszym! bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook)

  • Bobi

   Polityka to jedno wielkie bagno. I jak każde bagno – wciąga. Nawet najporządniejszy człowiek gdy zaczyna być politykiem prędzej czy później upodli się tak jak każdy inny. Mnie już mdli od PO i PiS i wszystkich pozostałych.

  • AAluniaa86

   Jednego nie mogę zrozumieć. Gospodarka „leży i kwiczy od dawna” a mimo wszystko jakoś nadal funkcjonuje i zapaści nie widać. Chyba trochę przesady jest w twoich słowach. Co do reszty, że partie napuszczają nas nas siebie – to masz rację.

   • Kris

    Ano leż i kwiczy – dobrze powiedziane. A że jeszcze to jakoś wygląda, że niektórym się wydaje, że jest dobrze, to tylko dlatego, że lecimy na pożyczkach. Dług rośnie w zastraszającym tempie i w końcu to odczujemy na własnej skórze. Ale wtedy już będzie za późno na ratunek.

  • Agata Neblo

   właśnie! jako pomoc na drodze do zrozumienia: bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook)

 • Marysia

  Na miłość Boską, czytam te komentarze i serce się kraja. W końcu, po raz pierwszy mamy rząd, który dba o obywateli, inwestuje w nich pieniądze i faktycznie myśli o nich. Wszak to partia katolicka.
  PiS sprzeciwia się zabijaniu niewinnych dzieci poprzez aborcję czy korzystania z szatańskiego in-vitro co świadczy o tym, że to dobrzy ludzie. Dba o rodziny – obdarowuje ich 500zł na dziecko, a zaraz będzie dawał potrzebującym ludziom domy, aby Ci biedacy mieli gdzie mieszkać. Zastanówcie się ludzie zanim napiszecie kolejne tak okropne, wyssane z palca zarzuty.

  • Norek

   I ta katolicka partia, ci dobrzy ludzie – kłamią, mataczą, naginają a nieraz i łamią prawo. Propozycja zaostrzenia ustawy o aborcji to nie była propozycja PiS-u, 500 zł na dziecko rujnuje naszą gospodarkę, a z tymi domami to już chyba panią poniosło.

   • Marysia

    Proszę mi w takim razie przedstawić w którym momencie PiS łamie prawo, nagina i mataczy?

    • mariusz32w

     No jeśli trzeba ci to Marysiu pokazywać to znaczy, że już dobrze masz mózg wyprany przez pisiorów i nic ci już nie pomoże.

     • Grazyna Badowska

      I tak właśnie jest z tzw. opozycją sami nie wiedza o co im chodzi bo Soros karze zniszczyć PIS, bo nie jest z ich bajki a on zainwestował w islamistów 1 bilion dolarów! Spraw jest więcej!

  • zabcia.zabcia

   Wszyscy się tak ekscytują, a ja wyczuwam nutkę ironii w tym co napisała Marysia. Ale widzę, że takie niuanse, dla naszego społeczeństwa to zbyt duże wyzwanie. Więcej czytać, a mniej się polityka zajmować – wyjdzie to wszystkim na zdrowie.

 • Gość

  Ludzie, co wy tu siedzicie i pitolicie. Na ulice trzeba wyjść i pokazac że sie nie zgadzamy na to co się dzieje! To nie demokratyczny rzad to dyktatura!!!

  • dominika

   Dokładnie! Nie możemy pozwolić aby zapadła dyktatura, zakaz mediów, własnego zdania i życie według kościoła, a nie nauki!

 • szym

  Ale przecież rząd te abstrakcyjne obietnice spełnia. Więc nadal jest cała masa ludzi, która bez zastrzeżeń popiera PiS, właśnie dlatego, że nie patrząc na koszty, i na rujnowanie gospodarki rozdaje pieniądze.

 • Norek

  A czy ktoś przewidział to co się teraz dzieje pod sejmem, pod Wawelem, w całej Polsce zresztą? Takiego buntu przeciw legalnej władzy dawno nie było. Jak myślicie, jak to się wszystko skończy?

  • wiemcomowie

   A jak się ma skończyć? Pochodzą sobie, pokrzyczą, a w końcu im się znudzi i pójdą grzeczne do domu, żeby wnukom potem opowiadać, jak o wolność walczyli.

  • Kim

   Nie skończy się, ponieważ ludzie wychodzą pod sejm oraz Wawel gdyż nie godzą się z tym co obecna władza wyprawia. Jestem zdania i mam pewność, że jeszcze nie raz PiS złamie prawo i nie raz ludzie nie będą mogli tego znieść, więc będzie to zamknięte koło.

 • Eliza

  Przed wszystkim, co by o Putinie nie mówić, to jest to jednak człowiek o wybitnych zdolnościach przywódczych i charyzmie. Żadne z naszych obecnych polityków, pod tym względem nie dorasta mu do przysłowiowych pięt.

  • Ig

   Prezes to ani przysłowiowo ani faktycznie, charyzmatycznie do putinowskich pięt nie dorasta.

 • szym

  Ciekawa teoria, po śmierci nic nie ma, a mimo wszystko się człowiek zdziwi. Chyba bardzo ciężko się dziwić, jak się nie istnieje?

  • Ig

   To była ironia, przepleciona z ,,satyrą” i moim sarkazmem. 😉

 • Lukas

  A ten szacunek objawial sie tym ze w latach 2008 – 2015 partia rzadzaca nie wykonała aż 48 wydanych w tym okresie orzeczeń TK. Gdzie wtedy byli obroncy demokracji?

  • AAluniaa86

   I jakoś nie wykonanie tych 48 orzeczeń nie spowodowało upadku demokracji, a teraz nakręcona jest afera, jakby co najmniej stan wojenny wprowadzono. Zaznaczam, że nie popieram PiS-u, ale takie działania, które mają za zadanie tylko wywołać zamieszanie – bardzo mnie denerwują.

   • Agata Neblo

    dyzmokracja nie jest po to, żeby upadała! 😉
    Jest po to, żeby Globalna Mafia mogła spokojnie przejąć na własność drugą połowę świata! Szczegóły?….. a to tutaj: bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook)

  • Tomi

   No wtedy to obecni obrońcy demokracji nie stosowali się do orzeczeń TK więc ciężko by było, żeby protestowali sami przeciw sobie.

 • AAluniaa86

  Doszli do władzy bo ludzie mieli dość poprzedniej partii. A że u nas w Polsce, wybór jest zawsze między mniejszym i większym złem (tylko nigdy nie wiadomo, które zło jest które), to mamy, jak mamy.

  • Eliza

   I właśnie z tego powodu wiele osób rezygnuje z chodzenia na wyboru. Bo co to za wybór? Zobaczymy jak będzie podczas następnych wyborów, ale ja myślę, że frekwencja będzie jeszcze niższa niż ostatnio.

   • Zażenowany

    Nie rozumiem tego myślenia. Naprawdę. Człowiek, który olewa wybory moim zdaniem nie ma prawa krytykować takiego stanu rzeczy do jakiego sam się przyczynił swoim lenistwem lub ignorancją.

  • Zażenowany

   Ale żeby świadomie wybrać pogłębienie się dziury budżetowej (przez co nieuniknione) podniesienie podatków/cen) oraz cofanie się do średniowiecza? Nie jestem w stanie zrozumieć. Między młotem a kowadłem okazuje się gorsze pisowskie kowadło już z samych założeń partyjnych. Jak można świadomie wybrać średniowiecze przekreślając naukę i stawiać ponad nią kościół? Mam nadzieję, że wszyscy, którzy głosowali na PiS plują sobie w brody. Brawo.

   • Norek

    Raczej sobie nie plują. Przecież wiedzieli czego ta partia chce dla Polski, więc pewnie i ich wyborcy chcą właśnie powrotu do średniowiecza. Zresztą wystarczy tylko spojrzeć na to jakie wciąż wysokie poparcie ma PiS – niestety.

    • Zażenowany

     JAK to możliwe? Ja nie jestem w stanie tego pojąć ani sobie jakkolwiek logicznie tego wytłumaczyć.

     • szym

      Niektórym żyje się lepiej pod rządami PiS. Czują się dowartościowani, cieszą się z upadlania tych co władzę stracili. Dlatego PiS wciąż ma i będzie miał dość duże poparcie.

     • Conor

      Skłoniło mnie to do zastanowienia się. Jakim trzeba być człowiekiem aby cieszyć się z upadku drugiej osoby. Zawiść i zazdrość są fascynująco intrygujące w buzujących w człowieku emocjach. Okropne.

     • Klara15

      Trzeba być po prostu człowiekiem, a najlepiej Polakiem. Bo nam to najlepiej wychodzi. Wystarczy przypomnieć ostatnią wypowiedz Bronka na temat posłanki Pawłowicz.

     • Kim

      To jest przykre. Ba, nawet przerażające. Mam przyjemność znać ludzi z różnych stron świata i powiem szczerze, że żadna z tych osób nie ma w sobie tylu tych okropnych cech co Polacy.

 • NowakKacper

  Co PO się nie udało zniszczyć to wykończy PiS. A my sobie możemy protestować, pisać artykuły, czytać je i komentować do woli, a i tak w końcu to wszystko legnie w gruzach i to z głośnym hukiem. A wszystko dzięki naszym politykom.

  • Amanda

   Za kazdym razem jak sie wladza zmienia to ludzie tak mowia ze teraz to bedzie katastrofa a jakos nic sie nie dzieje. Czasami jest latwiej czasami trudniej ale jakos sie pcha ten wozek i jakos to leci.

   • fakir

    Spokojnie, tym razem się doczekasz katastrofy. I to prędzej niż myślisz. I odczujesz rządy PiS na własnej skórze, jak zresztą każdy z nas.

   • Martini

    Fakt, ale jeszcze nikt nie rozwalał aż tak naszej gospodarki i naszego kraju jak PiS.

  • Agata Neblo

   nie legnie.. wystarczy, że system podatkowy będzie dalej rozwijany.
   Dlatego trzeba zrozumieć jak naprawdę funkcjonuje system podatkowy!
   Wtedy zrozumiemy, w jaki sposób jesteśmy oszukiwani! bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook)
   Polecam dobrze się krzesła trzymać!

 • Marvitt

  Wystarczy spojrzeć na to jak PiS za wszelką cenę chce zmienić Trybunał Konstytucyjny aby dojść do władzy absolutnej. Póki co próbuje zabezpieczyć się przed tym, że przepchną tam tylko swoich aby mieć większość głosów i przegłosowywać na swoje.

  • AAluniaa86

   Moim zdaniem cała ta afera z TK jest przesadzona. Bo jakoś wcześniej mało kto słyszał w ogóle o takim organie, a tym bardziej o jego wyrokach, a teraz nagle się okazuje, że to najważniejszy strażnik demokracji.

   • Kris

    Bo nikt nie próbował TK podporządkować sobie, czyli TK działał tak jak powinien, był niezależny i niezawisły, więc i nikt nie robił wokół niego afery. A teraz jak się nie zrobi afery to zaraz by było po TK.

 • piotr

  Lecz się autorze lecz…cóż więcej mogę napisać, Takich bredni dawno nie czytałem.
  Mogłem nawet nie czytać, bo po promowanym (płatnym) twittem na TT można spodziewać się najgorszego. A płacenie za twitta, żeby go inni zobaczyli to desperacja.

  • A czy można prosić o informację co konkretnie jest brednią?

   Dodam, że wpis nie świadczy o poparciu dla PO i jest pisany w oderwaniu od tego. PO rządziło słabo a obecnie próbuje przelicytować PiS w propozycjach socjalistycznych celnie wyczuwając puls i potrzeby Narodu. Ostatecznie każdy kmiot myśli, że wyciągnie z systemu więcej niż włoży.

   • szym

    Ponoć z pustego i Salomon nie naleje. A proszę PiS-owi się udaje i wciąż chcą więcej rozdawać.

    • Norek

     Tyle, że u nas to już nie tylko pusto, ale i na dużym minusie. Żyjemy na kredyt, dziura budżetowa coraz większa, a rząd szuka pieniędzy w kieszeniach podatników.

     • dominika

      W kieszeniach podatników też jest pusto. Niestety. Nie ma co się oszukiwać. Niedługo to i podatnicy będą mieć dziury na dużym minusie.

     • Kris

      Zawsze można sięgnąć do kieszeni polityków. Tam jest całkiem sporo środków, które można by lepiej wykorzystać, niż na wyjazdy na Maderę z Joasią.

     • Kim

      Gdyby sięgnąć do kieszeni polityków to państwo po kilku, kilkunastu latach wyszłoby w połowie z długów publicznych. Zamiast na ochronę, samoloty, nowe samochody, wille, wyjazdy – na państwo. Wszak politycy powinni być dla państwa.

     • Agata Neblo

      „politycy powinni być dla państwa” – a po co? …… politycy i państwo?
      Żeby dalej stwarzali te wszystkie, do niczego nie potrzebne problemy?

  • Norek

   Szkoda, że Twoim jedynym argumentem przeciw tezom zawartym w artykule jest słowo brednie. Czy nie budzi Twoich obaw, to że właściciel gruntów rolnych ma ograniczone możliwości „zarządzania” tą ziemią? Nie budzi Twoich obaw, to że dziura budżetowa rośnie w zastraszającym tempie, że posłowie maja 9-krotnie wyższa kwotę od podatku niż zwykli ludzie? Czy to też są brednie?

   • Eliza

    Niestety, jest bardzo dużo osób, które nie widzą w tym, co się dzieje nic złego. Wręcz przeciwnie, uważają, że to jest porządkowanie polskiego prawa. Z takimi trudno dyskutować, niestety pozostaje tylko poczekać, aż zapaść gospodarki otworzy im oczy.

    • Ig

     Jest to przykre, że co poniektórzy muszą wszystkiego doświadczyć na własnej skórze. Będzie boleć o wiele mocniej. Zasłużenie.

    • Agata Neblo

     czekać…………… płacąc podatki! O to właśnie chodzi w tym SYSTEMie.
     bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook)

  • Luise

   Jeżeli artykuły są tego warte to ja nie widzę w tym nic złego aby informacje o nich dotarły do większej grupy odbiorców. Ja właśnie ,,poznałam” papuga dzięki twitterowi i cieszę się, że tu jestem.

  • Kris

   No jak się czyta jedyne słuszne portale i gazety to faktycznie, w nich choćby ziarnka prawdy nie uświadczysz i możesz sobie żyć w wyimaginowanym świecie, gdzie Polska jest potęgą, a wszyscy Polacy żyją dostatnio i szczęśliwie, w kraju w pełni demokratycznym.

   • Feniks

    Przyjemnie jest żyć w przeświadczeniu, że wszystko jest och i ach w naszym kraju. Na pewno z tym żyje się zdecydowanie lżej, bo i tu prawda jest bolesna. Zazdroszczę nieświadomym sielanki, ale nie zamieniłbym się na nią w zamian za świadomość.

    • szym

     Raczej niebezpiecznie niż przyjemnie jest żyć w nieświadomości. Kiedyś obudzi się taki człowiek z ręką w nocniku i będzie mocno zdziwiony.

     • Agata Neblo

      to jeszcze nic, niedługo obudzi się z „buzią w nocniku, dławiąc się jego zawartością”! bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook)

 • radek

  akurat te sposoby to byłyby przeciw PiSowi.
  Najsłabsze poparcie ma w aresztach i więzieniach – tam wygrywa PO lub inne partie anty-PiS.
  Także wśród meneli ma niewielkie poparcie.

  • Tomi

   Ale autor nie pisze, że swojego elektoratu PiS będzie szukało w aresztach i więzieniach. A co do meneli – to on mają bardzo „szerokie horyzonty” i są w stanie zagłosować na każego, kto im da 100 zł za taki głos.

   • Bobi

    A może znajdą się menele, którzy 100 zł wezmą, a zagłosują nie na obecną władzę? Byłoby to bardzo polskie, więc się bym nie zdziwił, jakby tak się stało.

    • dominika

     Bardzo prawdopodobne, że to właśnie biedni ludzie oraz menele dadzą się przekupić za wspomniane 100zł. Ci pierwsi potrzebują każdych pieniędzy aby chociaż na chwilę poprawić standard życia lub po prostu coś zjeść, a ci drudzy – wiadomo.

 • Domator

  Totalne brednie. Wydziwione teorie nie poparte żadnymi konkretnymi danymi. Niby jakie przesłanki ma autor, żeby twierdzić, że PiS zastosuje, któryś z wymyślnych sposobów na wygranie wyborów. Niech lepiej sobie melisę wypije, bo jakiś nerwowy jest.

  • Co konkretnie jest brednią?

   Przesłanki? Skuteczność, prostota i pasujący do PiS’u charakter tych rozwiązań.

  • Luise

   A za 500+ PiS nie kupił sobie głosów?

   • Lukas

    Może i kupil. Ale prawda jest taka ze te 500+ dla wielu rodzin jest ogromna pomoca i w koncu moga zyc na jakim takim poziomie.

    • Karolina Przepiórka

     Dla całej gospodarki jest to pogłębieniem dziury budżetowej, a zaś dla innych obywateli – wyciąganie z nich pieniędzy.

     • muundek

      A Ty wierz dalej w te bzdury co wygaduja na obecny rzad ci ktorych od koryta oderwano. Ale juz niedlugo, w koncu się nimi wszystkim zajmie prokuratura.

     • Fruit

      Jakie bzdury? Wystarczy korzystać z mediów, zainteresować się działaniem gospodarki aby wiedzieć, że rząd nie jest oczerniany niezasłużenie.

    • Agata Neblo

     oddając zaraz w podatkach zawartych w kupionych rzeczach 450,-
     Dlatego trzeba zrozumieć jak naprawdę funkcjonuje system podatkowy!
     Wtedy zrozumiemy, w jaki sposób jesteśmy oszukiwani! bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook)
     Polecam dobrze się krzesła trzymać!

 • Norek

  Niestety coraz bardziej realne jest, że Polskę opuści kolejna znaczna grupa ludzi dobrze wykształconych i zaradnych, którzy nie będą chcieli żyć w realiach jakie funduje nam obecna władza. I w taki oto sposób, zostanie dokonana ostateczna likwidacja polskiej inteligencji.

  • Karolina Przepiórka

   Jestem zdania, że nie tylko polska inteligencja będzie opuszczać kraj, ale również ,,zwykli” obywatele, którym nie podoba się niszczenie tego kraju oraz ich ubezwłasnowalnianie. To nie są realia godne człowieka, tym bardziej człowieka świadomego i myślącego. To powrót do średniowiecza, gdzie nauka była pod religią i kościołem.

   • Norek

    Oczywiście, że tak, tylko, że zniszczoną inteligencję bardzo ciężko jest odbudować, a jej brak, sprawia, że łatwiej się rządzi i steruje pozostałą częścią społeczeństwa i to stanowi największy obecnie nasz problem. I w tym momencie coraz trudniej narodowi wyrwać się spod dyktatorskich rządów.

    • Ig

     Cóż, inteligencja wyjedzie i zostanie tylko ciemna, moherowa masa i 500+, które łykna wszystko, co tylko powie im obecny rząd i w taki oto sposób nasz kraj upadnie.

     • Furia

      Inteligencja ktora wierzy w te bzdury wygadywane przez kodziarska bande. Taka inteligencja to niech wyjezdza i nie wraca. Krzyz na drogę – czy co tam wolicie.

 • AAluniaa86

  Zabory przetrwaliśmy, dwie wojny światowe też, to i rządy PiSu przetrwamy.

  • Głupi

   No najlepiej już rób zapasy konserw i buduj schron w lesie.

   • AAluniaa86

    Kto wie, może i faktycznie takie zapasy trzeba będzie porobić. A i schron w lesie głupim pomysłem nie jest. A tak na poważnie, to raczej trzeba się uzbroić w cierpliwość i nie dać sobie zniewolić umysłu.

    • Agata Neblo

     a przede wszystkim zacząć rozumieć, co tak naprawdę jest grane!
     Wtedy zrozumiemy, w jaki sposób jesteśmy oszukiwani! bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook) Polecam dobrze się krzesła trzymać!

   • Ada

    Nie rozumiem co autor posta miał na myśli? Że niby śmieszne? Że niby ironia? Ani to nie przemawia, ani tamto.

    • Głupi

     Jakbyś trochę lepiej znała historię, to byś wiedziała, że to ironia. A, ironia, jak to ironia, do jednych trafia, a inni nie wiedzą o co chodzi.

  • rafa

   Taaaak.Przetrwalismy zabory.123 lata trwały. Kto przetrwał? 🙂 Ci urodzei tak w połowie tego okresu moze dotrwali…

   • AAluniaa86

    My – naród. Bo przecież nie o jednostkę tu chodzi, a o ciągłość naszej narodowości.

 • Lukas

  No chyba te trzy sposoby na wygranie kolejnych wyborow to jakis żart. Nawet Putin takich rzeczy nie robi.

  • AAdamm02

   Bo Putin dba o gospodarkę i nie musisz aż takich rzeczy robić, żeby zachęcić ludzi do głosowania na siebie. A tu jak gospodarka zaraz zacznie upadać, to nie będzie innego wyjścia, tylko ratować się „naturalnym elektoratem” – trochę co prawda podpitym lub na kacu, ale za to pewnym.

  • Kornelia

   A ja bym się wcale nie zdziwiła gdyby PiS zrobił coś takiego lub podobnego. Już przekroczyli kilka granic.

   • Norek

    Mam podobne odczucia. Nie miałem takich obaw, gdy zaczynali rządzić, bo przecież i tam są ludzie mądrzy. Ale teraz, co rusz, pokazują, że nie zależy im na niczym tylko na władzy, nawet jeśli będzie ona wbrew woli większości narodu. A to już jest powód do niepokoju.

    • Sara

     Pamiętam jak doszli do władzy i był szum wokół nich, że zniszczą nasz kraj, że wrócimy do czarnych wieków. Ja również patrzyłam na to bez obaw. Ot, przeciwnicy zawsze będą źle mówić. Niestety, oni mieli rację. Nasz kraj cofa się do PRL’u, a później zacznie cofać się do średniowiecza.

     • Kamil68

      Wróć dziewczynko do szkoły i jak torchę wiedzy zdobędziesz wróc i się wypowiadaj w tematach dla dorosłych. Bo teraz to pie..sz trzy po trzy.

     • Conor

      Z drugiej strony jak inaczej nazwać to, co PiS obecnie robi? Zakaz badań prenatalnych, in vitro, dostępności do leków i stawianie kościoła ponad naukę?

     • Norek

      Z tym zakazem badań prenatalnych co do niby PiS zakazuje to jest nieprawda. Nie jestem za PiS-em, ale lubię być uczciwy wobec wszystkich. Projekt zaostrzenia aborcji i zakaz badań prenatalnych nie był projektem PiS-u tylko Instytutu Ordo Iuris i jak wiemy, został przez sejm (w tym także posłów PiS-u) odrzucony.

     • KamilN

      Cofa nas do PRL? Ciekawa teoria. Z tego co widzę, to w końcu jest rząd, który chce rozliczyć komunistycznych zbrodniarzy i jest szansa, że mu się to uda. O powrocie do PRL nie ma mowy. No chyba, że znowu kodziarze dorwą się do władzy.

     • Agata Neblo

      czasami trzeba się dobrze cofnąć, żeby mieć lepsze spojrzenie na fakty!
      Dlatego trzeba zrozumieć jak naprawdę to wszystko funkcjonuje !
      Wtedy zrozumiemy, w jaki sposób jesteśmy oszukiwani! bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook)
      Polecam dobrze się krzesła trzymać!