Kto rządzi światem? Banksterka
Ilustracja: flickr

Strona główna / Kto rządzi światem?

Kto rządzi światem?

Robert Brzoza

Wiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że od wielu lat władzę nad globalnym systemem finansowym przejęła grupa ludzi. Przez to, że rozpraszamy ich na wiele organizacji czy nazw, zacieramy ich prawdziwy obraz. Nie identyfikujemy ich prawidłowo.

Możesz spotkać się z takimi określeniami:

– iluminaci,

– masoni,

– Grupa Bilderberg,

– jezuici,

– Komisja Trójstronna,

– bankowcy,

– finansjera,

– żydowski system finansowy,

– system finansowo-religijny,

– inne.

Wszystkie powyższe nazwy spokrewnione są z grupą rządzących, ale nie wszystkie bezpośrednio kierują nas do adresatów.

Za całą machiną współczesnych oszustw stoi grupa bankierów, która w 1913 roku w USA przejęła władzę nad pieniądzem. Europie narzuciła system finansowy w 1944 roku na konferencji w Bretton Woods.

Dlaczego odnieśli taki sukces?

Ponieważ, przejęli pokojowo i siłowo, dwa najważniejsze narzędzie w każdej gospodarce.

To jest: emisję nowego pieniądza-kredyty i podaż pieniądza.

Nie można nic pozytywnego zrobić, jeżeli nie masz władzy nad pieniądzem.

Najpierw wyrwali z rąk rządów kontrolę nad ilością pieniądza w gospodarce, następnie dostarczyli własny pieniądz w postaci kredytu. Przez to, że mieli i mają monopol na nowy pieniądz (kredyt), mogą bardzo łatwo manipulować gospodarką. Nie ważny jest rodzaj waluty, ważna jest kontrola nad nią. Jeżeli pieniądza jest za dużo w obiegu, to powstaje hiperinflacja, jeżeli pieniądza jest za mało, to powstaje deflacja. Zarówno inflację, jak i deflację można wywołać mając władzę nad podażą pieniądza.

To jest ich przepis na sukces.

Ten kraj, który odbierze im kontrolę nad podażą pieniądza, bardzo szybko, a co najważniejsze w naturalny sposób, podniesie gospodarkę z kolan i powróci do najlepszych czasów, jakie panowały przed pierwszą wojną światową (era złota).

Milton Friedman, ekonomista powiedział:

„Nic nie wiem o żadnej poważnej recesji w jakimkolwiek kraju i o jakimkolwiek czasie, która nie zostałaby spowodowana poprzez gwałtowne skurczenie się pieniędzy w obiegu i tak samo nie wiem o żadnym gwałtownym zmniejszeniu się pieniędzy w obiegu, któremu nie towarzyszyła poważna recesja”.

Kiedy przejęli władzę nad podażą pieniądza, rozpoczęli proces manipulowania finansami światowymi, a przede wszystkim, zadłużenia narodów. Dało im to prawdziwą i realną władzę nad światowym społeczeństwem.

Te kraje, które sprzeciwiały się lub mają potrzebne im surowce są militarnie podbijane. Przykłady w Ameryce Południowej, Afryce i na innych kontynentach. Mechanizm opisywał John Perkins.

Jeżeli chcemy określić trzon grupy decyzyjnej, to powinniśmy ich nazywać:

– bankowcy,

– bankierzy,

– finansjera,

– międzynarodowa finansjera,

– banksterka.

Dlaczego?

Ponieważ, najważniejsze rodziny, które przejęły władzę są bankierami:

– Europa: Rothschild – bank, Warburg – bank, Schiffowie – bank.

– USA : Rockefeller – bank, Morgan – bank, Aldrich – bank.

Najważniejsze i najbardziej wpływowe rodziny to: Rothschild i Rockefeller.

Jeżeli chcemy określić system, który zbudowała finansjera, to adekwatne nazwy będą:

– żydowski system finansowy,

– system finansowo-kredytowy,

– system finansjery.

Pierwsza nazwa mówi nam o dużym znaczeniu żydów w kreowaniu światem. Choćby dlatego, że Rothschild to rodzina żydowska i reprezentuje judaizm.

Najważniejsze organizacje finansjery

Najbardziej wpływowe są:

– FED,

– Bank Rozrachunków Międzynarodowych,

– Unia Europejska,

– Bank Światowy,

– Międzynarodowy Fundusz Walutowy,

– Europejski Bank Centralny (bank Unii Europejskiej).

W jaki sposób pokonać finansjerę?

Na pewno nie szabelką. Oni mają za dużą władzę, aby ktokolwiek z nas z nimi wygrał.

Powinniśmy robić dwie rzeczy. Pierwsza to wiedza. Im więcej ludzi zrozumie dzisiejszy świat, tym szybciej spowolnimy zagrania finansjery w Polsce. Będziemy umieli rozpoznawać polityków na usługach bankierów. Wtedy łatwo ich odrzucimy od władzy.

Druga, to uświadamianie polityków. Nie wszyscy znają te mechanizmy.

Bardzo szybko o finansjerze dowiedzieli się frankowicze. Kiedy nagle tracisz dom nie ze swojej winy, to szukasz przyczyny. Tą przyczyną jest system finansowo-kredytowy, który łupi kredytobiorców. Jednych łagodniej, innych mocno trzaska po kieszeniach.

Dzięki temu, że poznali katów, to łatwiej zrozumieli kim jest przeciwnik. Coraz więcej z nich wygrywa sprawy w sądzie, a niedługo sądy będą niwelować umowy kredytowy.

Dlaczego?

Bo kredyty to wielki szwindel. Banki nie pożyczają swoich pieniędzy z zysków, tylko wpisują daną kwotę kredytu do systemu bankowego. System komputerowy tworzy kredyt z powietrza i przekazuje go w formie elektronicznej kredytobiorcy.

Kiedy kredytobiorca spłaca ratę miesięczną, to bank zamienia fikcyjnie wytworzone pieniądze (kredyt) na realne, które kredytobiorca wpłacił do kasy. Odsetki z tego przekrętu stanowią czysty zysk banksterki.

To jest świetny system łupienia i zadłużania całych narodów.

Najpierw przejęto możliwość emisji pieniądza, po to, aby tylko banki mogły emitować nowy pieniądz w postaci kredytów, później szantażowano rządy domagając się uległości, aby mogły one dostać upragniony kredyty na pokrycie dziury budżetowej.

Banksterka to największa mafia świata.

Robert Brzoza
Przedsiębiorca, inwestor, specjalista geopolityki. Twórca portalu robertbrzoza.pl, systemu sprzedaży netes.pl oraz wielu innych projektów internetowych i biznesowych.
 • janek917

  To człowiek powinien być walutą każdy z nas ma taką sama wartość np.2000 euro bank w każdym kraju może posiadać tylko tyle pieniędzy.Liczba ludzi razy 2000 euro.Bo wyobraźcie sobie coś takiego.Przylatują z kosmosu ogromne statki kosmici oferują wszystkim chętnym podróż do świata gdzie nie ma biednych .Jaką wartość miały by dobra zgromadzone dziś w rękach 10% największych złodziei na ziemi jeśli zostali by oni sami z całym tym zgromadzonym bogactwem.Ile wart byłby majątek np.Billa Gatesa.bez 7 mld.ludzi.?!!!!!!

 • bob

  No Brzoza – ale dałeś POPIS!; ale dzięki łaskawco za wyjątek i bardzo poważne argumenty.

  Podsumujmy Twoje argumenty:

  1.cwaniak

  2.widzi tylko własny nos

  4.taki typ

  5. nie znasz historii z Bretton Woods

  6.jak możesz cokolwiek zrozumieć

  7.Pyszysz się

  8.napinasz

  9.brakuje ci wiedzy

  10.naucz się choć podstaw ekonomii

  11.wymądrzasz się

  12.nie masz wiedzy

  13.Gubisz się

  14.nie rozumiesz tego mechanizmu.

  15.nawet w podstawach nie pojmujesz tematu

  16.nie zrozumiesz

  17.brakuje ci wiedzy

  ludzie tacy jak (z małej litery) ty
  18.w sposób chamski zabierają głos

  19.są niedouczeni

  Dzięki przyjacielu;

  ponieważ mnie nie znasz, wobec tego wszystkie 19 ataków ad personam i ad hominem, jak tuszę, opisują Ciebie, a to jak sam piszesz Wstyd! dla ich autora oczywiście; no bo przecież chwały nie przynoszą.

  Artur Schopenhauer w swoim dziele Die eristische Dialektik (Erystyka czyli sztuka prowadzenia sporów) wymienia Argumentum ad personam
  jako ostatni sposób nieuczciwej argumentacji, stosowany, gdy wszystkie
  inne sposoby zawodzą i nie ma szans na wygranie sporu argumentacją
  merytoryczną.

  Natomiast

  Prof. Marek Jan Chodakiewicz, takie zwroty jak Twoje, ekstra-ordynaryjny interlokutorze, podciąga pod Prawo Godwina.

  Prawo Godwina (reductio ad Hitlerum, argumentum ad Hitlerum) – humorystyczne spostrzeżenie Mike’a Godwina sformułowane w 1990 w odniesieniu do grup dyskusyjnych. Brzmi ono następująco:

  Wraz z trwaniem dyskusji w Internecie prawdopodobieństwo użycia porównania, w którym występuje nazizm bądź Hitler, dąży do 1.

  W 2007 „The Economist”
  stwierdził, że „w większości dyskusji dobrą zasadą jest, że pierwsza
  osoba, która wyzwie drugą od nazistów, automatycznie przegrywa dyskusję”.

  Prawo Godwina odnosi się do pozamerytorycznego argumentu osobistego
  – sposobu argumentowania, w którym na poparcie swojej tezy dyskutant
  powołuje się na niezwiązane z tematem opinie lub zachowania swego
  oponenta. Z drugiej strony w sytuacji, gdy ktoś porówna swego rozmówcę
  do hitlerowców, ten chwyt erystyczny może też być rodzajem obrony przed tego typu argumentami osobistymi.

  Być może zechcesz stwierdzić, że 19 ataków w 11 linijkach mimo wszystko jeszcze nie zbliża Cię do Prawa Godwina, ale chyba przyznasz, że wiedzy i merytorycznych argumentów coś takiego nie wyczerpuje.

  Jeden jedyny argument (niestety bez cytatów) do dyskusji, jaki znalazłem w twojej odpowiedzi to w pkt.3, że przeczę sobie w (jak domyślam się) następujących stwierdzeniach:

  „„system komputerowy” niczego nie „tworzy” i niczego nie „przekazuje” „system komputerowy”jak różdżka prestidigitatora odwraca uwagę od faktu dokonywanego oszustwa ” oraz

  „Bank niczego nie zamienia, po prostu anuluje – usuwa dowody przestępstwa”

  Stawiasz mi duże wyzwanie, jak to jeszcze prościej ująć:

  Jak długo dzieci wierzą, że królik znalazł się w kapeluszu za sprawą różdżki prestidigitatora? Myślę, że do10 – 12 roku życia. Później szukają ukrytych schowków. Żeby magik nie został zdemaskowany, nie może pozwolić na dokładne przeszukanie kapelusza, usuwa go z widoku.

  Prestidigitator w banku, żeby „wyczarować” pieniądze, zapisuje w „systemie komputerowym” mnóstwo danych, ale przecież z nich, z tych danych nie biorą się pieniądze, wobec tego skąd je wziął? Musiał je najpierw włożyć do „ukrytej” szufladki, ale skąd je wziął, żeby włożyć…?

  Bank przecież nie ma tylu pieniędzy ilu udziela kredytów! Co więc robi bank? bez przerwy przekłada jedne i te same banknoty, bo wiadomo, że jeżeli ktoś je dostanie, to tak czy owak wrócą one do banku, który znowu je da, te same banknoty, komuś innemu. Żeby jednak nie można było bankowi udowodnić oszustwa, bank po każdej wpłacie usuwa z bilansu tę niby pożyczoną a zwróconą kwotę, więc skoro pożyczył 10.000 razy tą samą stówę i 10.000 osób ją oddało to bank dalej ma tą stówę. Pożyczył (a ponieważ nie można pożyczyć czegoś czego się nie ma, to takie wielokrotne pożyczki w tym samym czasie nazywa się udzielaniem kredytu), dostał z powrotem, bilans wyszedł na 0, a co było a nie jest nie pisze się w rejestr.

  Jak natomiast bank pierze brudne pieniądze uzyskane jako odsetki od pieniędzy, których nie miał, nie mam najmniejszego pojęcia.

  Może Ty Brzoza, jako uczony w temacie bankowości, mógłbyś to w przystępny sposób wyjaśnić.

  Pozdrawiam z wielkim rozbawieniem, bob.

  Ps. Oczywiście pod słowem bank, mam na myśli cały system bankowy.

  Jeżeli jeszcze nie wiesz o czym piszę, to wprowadź proszę rozróżnienie słów:

  pieniądz a bank-not (ban-knot),

  ponieważ co bystrzejsi wiedzą, że kredyty to nie pieniądze, więc nazywają je „środki finansowe”, a posiadanie „środków finansowych” to posiadanie wiary, że coś się ma; wiele razy przecież na hasło sprawdzam, okazywało się, że mając środki finansowe nic SIĘ nie miało

  jeszcze raz życzę zdrówka

  • Robert Brzoza

   Człowieku, zajmij się rodziną, kotem, psem. Wyjdź na spacer.
   To ci dobrze zrobi.
   Nie mam zamiaru z tobą dyskutować.
   Eliminuje ludzi, którzy szkodzą.

 • bob

  Brzoza – nie kupił bym u Ciebie nawet suchej bułki, o chlebie nie mówiąc.

  „Za całą machiną współczesnych oszustw stoi grupa bankierów, która w 1913
  roku w USA przejęła władzę nad pieniądzem. Europie narzuciła system
  finansowy w 1944 roku na konferencji w Bretton Woods.”

  kompletna bzdura, o ile nie kłamstwo.

  „Za całą machiną współczesnych oszustw stoi…” ą templariusze a za nimi Merowingowie.

  Po prostu, nauczeni doświadczeniem, aby oficjalnie przejąć realne dobra wytwarzane przez ludzi, wytypowali do tej roli maski (twarzy-szyldu) Rot-hschild i Rocke-feller

  przejęli pokojowo i siłowo, dwa najważniejsze narzędzie w każdej gospodarce.

  To jest: emisję nowego pieniądza-kredyty i podaż pieniądza.

  propagandowe kłamstwo

  kredyt nie jest pieniądzem,

  kredyt nie jest kreacją pieniądza

  kredyt nie jest pożyczką

  KREDYT JEST OSZUSTWEM

  „PODAŻ PIENIĄDZA” JEST OSZUSTWEM

  KREOWANIE PIENIĄDZA JEST OSZUSTWEM

  Jeśli napisałby Ci na kawałku papieru, że jesteś mi winien jakąś kwotę od której musisz przynieść mi odsetki, a za który to papierek dostałbyś ewentualnie np.samochód, który oczywiście musiałbyś spłacić, to czy nie nazwałbyś mnie mafiozem!

  Fakt, że za moim poręczeniem dostałbyś np.samochód, który musiałbyś w całości spłacić pracą, plus odsetki dla mnie – za poręczenie – właśnie świadczy o mafijnym charakterze takiej „transakcji”.

  „Kiedy przejęli władzę nad podażą pieniądza” – kolejne kłamstwo

  Przejęli władzę nad propagandą, tak żeby nikt nie mógł zdemaskować ich oszustwa.

  Tak aby nikt nie mógł oficjalnie poinformować ludzi, że oni niczego nie pożyczają, nic nie kreują, nie mają żadnej władzy a tym bardziej żadnego kapitału oprócz tego, który przyniosą im oszukani ludzie.

  „dużym znaczeniu żydów w kreowaniu światem” – pomyłkowo napisałeś prawdę, że żydzi KREUJĄ iluzję świata opartego na nieistniejącym pieniądzu.

  „W jaki sposób pokonać finansjerę?’

  „Im więcej ludzi zrozumie dzisiejszy świat, tym szybciej spowolnimy zagrania finansjery w Polsce.”

  Następne kłamstwo „SPOWOLNIMY” nie znaczy „POKONAMY!”

  „Tą przyczyną jest system finansowo-kredytowy, który łupi kredytobiorców” – kolejne kłamstwo

  Przyczyną jest nierozpoznanie faktu oszustwa, czyli, że kredyt nie jest pożyczką a poręczeniem za które musimy przynieść poręczycielowi realne dobra (fanty), oraz nierozpoznanie, ze owo poręczenie ma charakter mafijny.

  „Dzięki temu, że poznali katów” – kolejne kłamstwo – katami są właśnie sądy i tzw. organy wykonawcze.

  ‚niedługo sądy będą niwelować umowy kredytowy” – kolejne kłamstwo, to właśnie korporacje prawnicze są „katami”.

  „Bo kredyty to wielki szwindel. Banki nie pożyczają swoich pieniędzy z
  zysków, tylko wpisują daną kwotę kredytu do systemu bankowego. System
  komputerowy tworzy kredyt z powietrza i przekazuje go w formie
  elektronicznej kredytobiorcy.”

  To PRAWIE prawda, – ale PRAWIE to wielka różnica – „system komputerowy” niczego nie „tworzy” i niczego nie „przekazuje” „system komputerowy” jak różdżka prestidigitatora odwraca uwagę od faktu dokonywanego oszustwa, przez konkretnego człowieka (który jest za to wypełni odpowiedzialny).

  ‚Kiedy kredytobiorca spłaca ratę miesięczną, to bank zamienia fikcyjnie
  wytworzone pieniądze (kredyt) na realne, które kredytobiorca wpłacił do
  kasy.” – kolejne kłamstwo

  Bank niczego nie zamienia, po prostu anuluje – usuwa dowody przestępstwa, pozostawiając sobie realne pieniądze czyli równowartość wytworzonych przez oszukanego człowieka dóbr, czy to materialnych, czy usługowych, czy intelektualnych (twórczych).

  „To jest świetny system łupienia i zadłużania całych narodów.” – kolejne kłamstwo

  W przypadku państw, nie narodów – Narodów zadłużyć nie można – zapis rzekomego długu następuje w tzw. budżecie państwa, po to aby odprowadzać olbrzymie kwoty z budżetu, jako rzekome odsetki od li tylko dokonanego zapisu, a grabione przez: System przymusu fiskalnego, czyli kradzież zuchwałą lub wymuszenia rozbójnicze.

  „Najpierw przejęto możliwość emisji pieniądza, po to, aby tylko banki mogły emitować nowy pieniądz w postaci kredytów” – kolejne kłamstwo

  Przejęto – NA WYŁĄCZNOŚĆ – możliwość dokonywania pozornie legalnego oszustwa w postaci rzekomego „łatania dziury budżetowej”, przez rzekome „zaciągnięcie kredytu” tylko i wyłącznie u mafioza żydo-bankierskiego.

  Pamiętaj Brzoza – język jest narzędziem zbrodni ludobójstwa!

  Nie jest to oskarżenie, ponieważ nie wiem do której kategorii Cię zaliczyć, a są trzy:

  1.żydo-banksterzy

  2.szabes goje
  3.pożyteczni idioci

  Ps. Niestety, przez sprytny wybieg firmowania się żydo-banksterami, templariusze są poza sceną – nieosiągalni.

  • Robert Brzoza

   Jak ja lubię taki cwaniaków, co widzą tylko własny nos.
   Zazwyczaj nie wchodzę w dyskusję z takimi typami, ale tym razem zrobię wyjątek.

   1 – Jeżeli nie znasz historii z Bretton Woods, to jak możesz cokolwiek zrozumieć?
   Pyszysz się i napinasz ale brakuje ci wiedzy.

   2 – Piszesz, że podaż pieniądza jest oszustwem. Człowieku, naucz się choć podstaw ekonomii. Wstyd, że wymądrzasz się, a nie masz wiedzy….

   3 – Raz piszesz, że system komputerowy nie tworzy kredytu, pod spodem piszesz, że system bankowy eliminuje kredyt. Gubisz się, bo nie rozumiesz tego mechanizmu.

   4 – O emisji pieniądza nie piszę, bo widzę, że nawet w podstawach nie pojmujesz tematu.

   5 – To, że kredyt jest pieniądzem czy walutą finansjery nie zrozumiesz, bo brakuje ci wiedzy.

   Przykro, jak tacy ludzie jak ty w sposób chamski zabierają głos a są niedouczeni.
   Wstyd!

 • Robert Brzoza

  Zapraszam do nowego artykułu: „Wybór Donalda Tuska jest zwycięstwem Polski”.

  Ciekawe czy ktoś w ten sposób patrzy na zwycięstwo Tuska?

  https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/wybor-donalda-tuska-jest-zwyciestwem-polski

 • Kimmi

  A propos tematu ,,Kto rządzi światem”, znalazłam jeszcze jeden, bardzo ciekawy i powiązany temat z wymienionym. Też napisany przez Pana Roberta Brzozę: https://tajemnice.robertbrzoza.pl/finansjera/tajemnice-iluminatow-i-masonow/

 • Sambor Bars

  Tylko dlaczego P?olacy umieją się jednoczyć tylko jak juz im sie koło d… pali

 • Agata Neblo

  gdyby wszyscy, którzy krzyczą o swoim patriotyzmie, mogli te Twoje słowa przeczytać……….

 • ok

  Czyżby tak łatwo przychodziło ocenianie innych?

 • Agata Neblo

  Dziękuję, to ważny temat! Jak już pisałam, Polska Waluta Wirtualna powinna się pewnymi szczegółami różnić od Bc.
  Przede wszystkim trzeba zrozumieć, że nie tworzymy „wirtualnej (fikcyjnej) waluty” tylko algorytm zarządzający obrotem elektronicznej waluty. (Dla lepszego zrozumienia tematu: obojętnie czy pieniądz jest fizyczny czy nie, warty jest tylko tyle, ile jest nim wiary ludzi w to, że jest cokolwiek warty). Algorytm może być mniej lub bardziej inteligentny (dzięki temu będzie mógł prowadzić wszystkie rozliczenia wynikające z sytemu Douglasa – tutaj pieniądz naprawdę spełniałby tą samą rolę co krew w organizmie) – ten będzie miał do tego zdolność uczenia się! Dzięki temu nie tylko będzie mógł wykryć spekulacyjną próbę, ale jej się przeciwstawić (i to zawsze skutecznie), zneutralizować lub wykorzystać 😉
  Ponieważ algorytm byłby w kodzie otwartym, potencjalny spekulant mógłby się przekonać, że mu się to nie opłaci!
  Możliwości takiego algorytmu mogłyby być o wiele szersze! (Widać z tego, że waluta fizyczna jest o wiele gorsza i wcale nie jest odporna na spekulacje! Poza tym jak można by zabronić jej wymienialności?)
  Nasza waluta byłaby w prywatnych rękach, ale całego Narodu, dlatego nie tylko nie widzę tu żadnej trudności – wręcz przeciwnie – byłoby to bardzo budujące i spajające nas! I wartość tej waluty rosłaby również z powodu pokładanej w niej wiary!
  Nigdzie też nie twierdziłam, że Naród jest monolitem – jednak, jeżeli nawet WŁAŚCIWĄ Zmianę zaczną nieliczni, to szybko będą się do tego wspólnie tworzonego systemu przyłączać inni! I to będzie tą lawiną, która zmiecie ten cały syf! Mam nadzieję, że teraz bardziej logicznie to wygląda 😉

 • Agata Neblo

  mogło by też być 😉
  „czy z motłochu?” – oczywiście, bo to wszystko są wspaniałe dusze………. tyle, że trochę się zdrzemnęły 🙂

 • Robert Brzoza

  Na lewicy, w tych kołchozach unijnych wybiera się polityków z przeszłością agenturalną. Łatwiej nimi sterować. Uczciwa osoba, bardzo szybko powiedziałaby publicznie o kłamstwach i przekrętach.

  Jeżeli mają na ciebie teczki, papiery, to siedzisz cicho, wypełniasz polecenia.

  • Sambor Bars

   Ale mimo to takie informacje wyciekają skądś ,,, ktos jednak je ogłąsza… Skoro o nich wiemy,,,,

   • Robert Brzoza

    Nie o wszystkich sprzedawczykach wiemy.
    Wiele nazwisk to spekulacje niepotwierdzone, ciężko im coś udowodnić.
    Na przykładzie Bolka widać, jak długo trwa walka o prawdę.

 • Klamka

  Dużo zależy od osoby. Jedna nosi, bo jest Polakiem i to jest dla takiej osoby wystarczający powód, a druga nosi, bo utożsamia się ze wszystkim co Polskie i jest po prostu wiernym patriotą. Ba, nawet nasi ,,rycerze ortalionu” jak przyjdzie co do czego mogą okazać się bardziej polscy niż panowie pod krawatem w sejmie.

  • szym

   Wychodzi na to, że czasami lepszy uczciwy i prosty „dres” niż uwikłany w układy i układziki polityk. A co do koszulek, to najlepszy na tym interes robią ich sprzedawcy – ciekawe czy produkcja ich odbywa się w Polsce i czy ktoś zanim kupi zainteresują się takim zagadnieniem.

 • ok

  Czyli Pan również zalicza się do ludności tutejszej, nieprawdaż?

 • ok

  Idąc tym tokiem myślenia i założenia to Polacy przed wojną i przed powstaniem również byli motłochem, który zjednoczył się i stał się narodem.

  • Agata Neblo

   jak widać, motłoch ma zawsze potencjał w sobie 🙂

 • Norek

  Nie byłbym aż tak krytyczny. Owszem tzw. koszulkowy patriotyzm, nie zastąpi poczucia odpowiedzialności za kraj, ale od czegoś trzeba zacząć. Niektórzy zostaną na tym etapie, ale niektórzy pójdą dalej, zainteresują się działaniem na rzecz ojczyzny.

 • Agata Neblo

  to nawet nie wygląda na zarządzanie………
  to w ogóle na nic nie wygląda 😉

 • Agata Neblo

  „O realnych zmianach się nie mówi” – kto Ci to wmówił? Jak można przeprowadzić ogromne zmiany (do których potrzebnych jest bardzo wielu ludzi) bez porozumiewania się?
  Skoro w takim razie zauważyłeś, że mówię, to czy nie znaczy to, że coś przeprowadzam? Czytałeś moje ostatnie posty? – mogłyby Ci wiele wyjaśnić 😉

 • Agata Neblo

  jesteś wolnym człowiekiem – sam wybierasz sobie własne wrażenia!
  Jeżeli te sprawiają Ci radość, to tym lepiej 😉
  Czy jednak nie szkoda Ci czasu na oglądanie się wstecz?

 • Robert Brzoza

  Strona, którą Pani podała jest niewiarygodna.
  Zasugerowałbym najpierw sprawdzić jej pochodzenie. Cokolwiek pochodzi z ONZ jest co najmniej problematyczne. Proszę poczytać jakie głupoty piszą o zmianie klimatu.

  6 mln to liczba zmyślona.
  Długo będziemy sprzeczać się o cyfry, jednak choćby pan Pająk podaje liczbę w tysiącach.

  Jedno jest pewne, więcej zginęło Polaków.

 • Agata Neblo

  „chcenie” o którym piszę, to NASTAWIENIE, a ono stwarza RZECZYWISTOŚĆ.
  Każdą. Można wybierać 😉

 • NacjoFilm
 • Robert Brzoza

  Nie ma tutaj dowodów naukowych. To nie medycyna.
  Bardzo łatwo zweryfikować system finansjery.
  Zrozum czym jest kreacja, pieniądza, podaż pieniądz, kto wprowadza nowy pieniądz do gospodarki.
  Następnie porównaj to do sytuacji, w jaki sposób rządy państw zdobywają pieniądze i dlaczego się zadłużają skoro mogą emitować własny pieniądz.

  Zweryfikuj tę wiedzę u inwestorów, bankierów, ekonomistów.
  Oczywiście, nie wszyscy z nich wiedzą jak to działa, ale znaczna grupa wie.

 • Agata Neblo

  Może tylko motłoch raczej…….
  Ale budzenie się Narodu to stawanie się NARODEM

 • Agata Neblo

  „nie ma żadnego poparcia w dowodach naukowych” – oczywiście, przecież nie będą sobie tego udowadniać, w dodatku „naukowo” 😉

 • Agata Neblo

  Pogromca i Zołza – rozumiecie czym jest Oświecenie?
  Kiedy zrozumiecie, znajdziecie odpowiedź również na Wasze pytanie 🙂

 • Sambor Bars

  W rzdzie powinni rzadzic i specjalisci i niewielka grupa polityków – ale nie powinno byc zadnych partii bo to tylko generuje spory i kłotnie, ktora lepsza ktora gorsza bo walka toczy siw wowczas o kase. Dlatego WON z partiami ! To przezytek kory jak widzimy do niczego dobrego nie prowadzi.

 • Grazyna Badowska

  Panie Robercie, dziękuję za wyjaśnienie w sposób prosty i przejrzysty ludziom, jak są okradani i oszukiwani przez banksterkę.

  • Sambor Bars

   Powinno sie o tym pisac w gazetach ! ))

   • serio

    IMO prasa ma większą cenzurę niż internet.

  • Robert Brzoza

   Cała przyjemność po mojej stronie 🙂

  • Agata Neblo

   Polecam (w/g niektórych zbyt natrętnie 😉 też proste ale i szersze podejście do tematu naszej prawdziwej sytuacji: bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook) (papug, to nie jest reklama!)
   Proszę też przeczytać wszystkie! komentarze – udowadniają, że w nas drzemie (na razie jeszcze) ogromny potencjał do WŁAŚCIWYCH Zmian.

 • Robert Brzoza

  Tego nie przeskoczymy, musimy mieć uczciwych polityków.
  Bez uczciwości nic nie osiągniemy.
  Sprzedawczyków u nas co niemiara.
  Sprzedają się każdemu: komunistom, kapitalistom, banksterce.
  Byleby mieli kasę i byli przy władzy.

  • Sambor Bars

   I na TO – nie ma rady. Bo to kwestia ŚWIADOMOŚCI i MORALNOSCI. A tego ni mozna nauczyc bo to jest kwestia charakteru i swiatopogladu… Dlatego liczyc na uczciwosc politykow to tak jakby liczyc na to że głodna pantera cie nie pożre..)))
   Powinno sie zrobic COS co sprawiloby aby NIE OPŁACAŁO sie byc nieuczciwym. .. Ale na razie nie wiem, co.. Jak wymysle to napisze.. hehehehehe

   • Franke

    Wysokie i nieuniknione kary, zapewne by odstraszyły, ale do tego muszą być także uczciwi policjanci, prokuratorzy, świadkowie i sędziowie. Czyli jeszcze daleka droga do tego.

    • Agata Neblo

     im szybciej zrozumiemy, że na uczciwość jesteśmy „skazani”, tym szybciej ruszymy do przodu!

 • Agata Neblo

  „jej znajomość jest bardzo ważna” – tylko tak długo, jak długo chcemy tkwić w tym SYSTEMie! Ale czy naprawdę chcemy? 😉
  Polecam: bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook) (papug, to nie jest reklama!)

 • Agata Neblo

  Wchodźmy na tę stronę i w przyszłości – tu się będzie działo 🙂

 • Sambor Bars

  Część z nich nie wie, a część wie .. I nie wiadomo ktorzy z nich się śmieją … W sumie na jedno wychodzi, bo rezultat jest taki, że NIC sie nie dzieje i NIKT nic nie robi.

  • Agata Neblo

   Dlatego jak piszę wyżej: budźmy Naród! Wtedy lawina ruszy! Lawina WŁAŚCIWYCH Zmian!

 • Sambor Bars

  Może i nie wszyscy politycy o tym wiedzą ale dostępu do nich nie ma zwykły Kowalski. Poza tym skoro wybory są kolejną farsą i ustawką, to jak tu informowac tych ludzi na świeczniku skoro nawet oni (nawet jesli są czyści i nie zamaczani w układy) to część z nich nie uwierzy, węsząc jakiś podstęp, a ci co uwierzą to i tak niewiele mają mozliwosci temu przeciwdzialas skoro nie mają sily przebicia … Tak więc i tak stoimy w miejscu. Aby coś ruszyło – trzeba by całą obecną sistwe polityczną usunąć od władzy i wprowadzić ludzi świadomych tych machlejek banksterskich … Wtedy możę byłaby szansa na zmianę na lepsze…. W tym artykule (ja juz dawno o tym wiem co jest w tresci) nie napisano także że własnie banksterka decyduje o wojnach, rewolucjach czy zamieszkach jak np, w Kijowie…
  A nawet jeśli znajda sie jacys politycy ktorzy uwierzą w ten szwindel i zechcą coś temu przeciwdzialac to zostaną zmieceni przez grupy wplywu i interesu .. ktore będą bronić zażarcie swoich stołków. Tak więc czy tak czy siak – bedziemy stali w miejscu…

  • Robert Brzoza

   Na pewno masz rację, ale kiedyś nie wierzyliśmy, że czerwoni mogą stracić władzę.
   Właśnie to się dzieje…
   Nie chodzi mi tylko o zmianę rządu, ale również o utratę władzy w dolnych strukturach państwa.

   • Sambor Bars

    Wcale nie jestem taki pewny tego że stracili władzę .. ))))

    • Robert Brzoza

     Nie napisałem, że stracili.
     Do tego jeszcze długa droga.
     Jednak to się dzieje, coś co jeszcze kiedyś było nie do pomyślenia.
     Tak samo będzie z finansjerą.

     • Sambor Bars

      Może i finansjerę to spotka …ale kwestia : KIEDY ??? Za 20-30-50 lat ? Bo jak na razie to jakos nie widzę poprawy.. Co z tego że ludzie są już nieco badziej douczeni i mają internety? Czytaja to co ICH interesuje a nie są to na ogoł sprawy ktore tu poruszamy… Nawet masowe wyjscie ludzi na ulice nic nie da bo tlumami i masami mozna doskonale kierowac i manipulować orazmprowokowac .. Patrz : Majdan w Kijowie. SPokojna i pokojowa manifestacja ludzi zamienila sie w jatkę .. z powodu kilku prowokatorow, wilków przebranych w owcze skory… Dzieki bogu iż na szczescie nie doszlo do tego u nas…Moze to swiadczy iz ktos nad nami czuwa albo że Polacy zmądrzeli ..

     • Tomi

      Nie doszło – póki co. Miejmy nadzieję, że i w przyszłości nasz naród nie da się sprowokować. Ale wydaję mi się, że jeszcze wiele przed nami i tak naprawdę wszystko się może zdarzyć.

     • Robert Brzoza

      żadnego wyjścia na ulicę.
      To nic nie da.
      Już finansjera słabnie… poczekajmy… jej koniec jest bliski.

      To co ja oczekiwałbym od polityków:
      1 – Na wzór Szwajcarii wdrożyć drugą walutę. Funkcjonuje tylko na terenie kraju. Dzięki temu nie będzie sensu zrobienia ataku na złotówkę, nie zamknął systemu bankowego jak w Grecji, bo mamy własny system monetarny, wyrówna się ilość pieniądza na rynku.

      2 – Finansować obsługę długu publicznego nie z naszych podatków tylko z emisji pieniądza. Extra zostaje ponad 40 mld zł.
      Jak to zrobić?
      Rząd emituje obligacje na 40 mld zł w transzach. Skupuje je Bank PKO SA i PKO BP. Następnie NBP odkupuje te obligacje od tych dwóch banków.
      Taka droga jest dozwolona prawnie.
      NBP w każdej chwili może anulować obligacje.
      Był dług – nie ma długu.

     • Agata Neblo

      „żadnego wyjścia na ulicę” – właśnie, podobno ustawa 1066 została przyjęta!
      Nie wiecie, czego dotyczy? Obcemu wojsku na terenie Polski WOLNO strzelać do Polaków! A każdy pretekst będzie dobry!
      Dla lepszego uzmysłowienia co tu się dzieje, zacytuję wypowiedź Macierewicza witającego wojska USraela w Polsce: „nasze wojska w Iraku, w Afganistanie! A teraz wasze tutaj!”
      Globalna Mafia przewiduje problemy – no to je sobie nawzajem rozstrzelamy!

     • Miki

      Nie chce wyjść na durnia czy ignoranta, ale nie za bardzo rozumiem punktu 2. Bo przecież pieniądze na skup obligacji trzeba skądś wziąć, czyli wydać, to w jaki sposób to ma zmniejszyć dług?

     • Robert Brzoza

      Nadajemy prawo NBP spłaty obsługi zadłużenia.
      NBP jako bank emisyjny produkuje złotówki i spłaca nimi zadłużenie Polski.
      Proces rozłożony na wiele lat.
      To jest tylko jeden z pomysłów, jak można odciążyć rząd z kosztów nagromadzonych przez lata.
      Bez takiego procesu żaden rząd nie ma szansy na wydostanie budżetu z bankructwa.
      Zauważ, że cały czas PiS szuka kolejnego podatku, opłaty.
      Dlaczego?
      Bo wie, że w przyszłości będzie coraz mniej pieniędzy, a już dzisiaj pożycza ponad 100 mld zł rocznie.

    • Agata Neblo

     Właśnie! Teraz pomału wychodzą na jaw FAKTY, jak to wszystko zostało sprytnie ustawione i sprzedane jako „wielkie zwycięstwo”!
     Motłoch po raz kolejny zrobiony w trąbę!

   • Pogromca plagiatorów

    Czerwoni nigdy naprawdę nie rządzili. Kto zainstalował komunizm? Kto zapakował Lenina do wagonu i wysłał do Rosji? Kto wysłał Trockiego? No i kto wysłał tow. Ziuka Piłsudskiego, kto finansował tow. Adolfa? I kto finansuje dziś tzw. demokracje?

    • Robert Brzoza

     Tak, ale są pewne słowa umowne, aby w każdej wypowiedzi nie tłumaczyć każdego zdania, co miał autor na myśli.
     Czerwoni, chodzi mi o nasze podwórko:
     SLD, PSL, PO, Nowoczesna, KOD.
     Najpierw słuchali się Moskwy, później Niemców, USA, Izraela…

     • Pogromca plagiatorów

      Jasne.

      Czy uważa Pan, że dadzą się odsunąć od władzy? Bo ja w to wątpię. Mają pieniądze, bez których nie ma realnej władzy. Oprócz tego wiedzą, że raz zdobytej władzy się nie oddaje. A zdobyli ją na drodze mordu, zbrodni…

     • Tomi

      Pewnie, że nie będą chcieli dać się odsunąć od władzy, ale w końcu będą do tego zmuszeni (w taki czy inny sposób). Kwestia czasu i uporu.

     • Agata Neblo

      ten czas skrócił się właśnie do zera!
      I nawet nie będzie do tego potrzeba uporu, idziemy we WŁAŚCIWYM kierunku z radością, pełni entuzjazmu!
      Czytajcie te komentarze do samego końca!

     • Robert Brzoza

      Sami nie oddadzą niczego…

    • Sambor Bars

     Ciągle ci sami bankserzy … Przeczytaj tekst. Nic sie nie zmienilo od tamtych czasów a w kazdym razie niewiele…

     • Pogromca plagiatorów

      A czy ja twierdzę, że się zmieniło? Nie, jest coraz gorzej.

   • Sambor Bars

    Czerwoni nie stracili calkiem władzy… Ukryli sie pod innymi nazwami. A banksterzy zamienili u nas (i w krajach socjalistycznych) socjalizm na kapitalizm – w sumie jeszcze gorszy, bo wyzbyty tzw. „ludzkiej twarzy”… A takie pojęcia jakie chciano wprowadzić w obieg jak : „Kapitalizm z ludzką twarzą” nie przyjęły sie w swiadomosci ludzi bo są to dwie sprzecznosci… Taki zabieg ma swoja nazwe ale wylecilo mi z glowy.
    Natomiast pamiętam że w PRLu nie bylo tego wszystkiego co jest obecnie. Może i ludzie tez byli okfradani … ale nikt nikogo na bruk z domu nie wywalał, praca bylo i kto chcia; ten pracował (a obiboków nigdy nie brakowało w zadnym ustroju), ludzie nie byli sobie wilkiem a i czuli się tez bezpieczniej … A teraz powtykali wszedzie kamery, jestesmy inwigilowani na wszelkie mozliwe spsoby, obserwowani i kontrolowani… Jak dzikie zwierzęta w klatce. A czerwoni rzadzili 50 lat zanim sie pozmieniało … Czy mamy czekac kolejne 50 lat albo wiecej aby zniszczyć w koncu tę obrzydłą finansjerę ???

    • Robert Brzoza

     Uważam, że mają góra: 5-10 lat rządów.
     Po ich działaniach widać jak są pewni siebie, zadziorni, chełpią się swoją władzą, nie liczą się z nikim.
     Jest już kilka krajów, które im się sprzeciwia:Rosja, Chiny, Iran, BRICS.
     Do tej pory niszczyli takie państwa.
     Dzisiaj są słabi, nie są w stanie zniszczyć Rosji i Chin.
     A próbowali ekonomicznie w 2015 roku…
     Przegrali… ale będą dalsze próby.

     • Sambor Bars

      Masz na mysli czerwonych czy banksterów..? ))

     • Robert Brzoza

      Banksterów

  • Agata Neblo

   „bedziemy stali w miejscu.” – nie! Już ruszyliśmy!
   Czytajcie (zwłaszcza nowi) wszystkie komentarze do samego końca!

 • Bobi

  Wiecie co jest najbardziej denerwujące? To, że wszyscy tu dywagują, dyskutują i rozważają, jak można cały ten system oszukać czy się z niego wyrwać, ale to nic nie zmienia, bo politycy nic w tym kierunku nie robią. Możemy mówić, że potrzebujemy odważnych i mądrych ekonomistów, ale to są pobożne życzenia. Możemy uświadamiać siebie, znajomych i nieznajomych, ale i tak nic się nie zmieni.

  • Robert Brzoza

   Rzadko kiedy coś zaczyna się się od góry. Kiedy politycy nie mają poparcia dołu, dzisiaj internetu, nie wezmą się za to.
   Dlatego ważne jest, aby takich artykułów powstawało setki.
   Już od Kukiza nie za często, ale używają słowa „finansjera”.

  • Sambor Bars

   Ekonomisci sami nic nie zroią. Muszą miec potwierdzenie i akceptację rządową a rząd sie nie zgodzi bo ma w tym swoje zyski i udziały.. .I tak sie kolo zamyka. Nie wierzą by cos w tej dziedzinie (jednak z najwaziejszej w naszym zyciu) sie zmieniło.. Chyba żeby zamiast systemu partyjnego (partie sa nikomu do niczego nie potrzebne poza nimi samymi bo obciazaja budzet panstwa) wprowadzic system specjalistow w kazdej dziedzinie. I to oni zarządzaliby krajem. Ale taki system to przewrot w 200 % i skok w 22 wiek … ! Wątpie bardzo a nawet nie iweerze że cos takiego by sie udało OBECNIE. przy tak prymitywnych zasadach politycznych, gdzie kazda partia ije sie o stołki a wiec o kase .. i nikomu nie zalezy by ten złodziejski system bankowy ukrocic…

   • Agata Neblo

    DLATEGO…….. Oświecona Dyktatura!
    A jeszcze lepiej Oświecona Monarchia Absolutna.

    • Sambor Bars

     I przywrócenie kary śmierci ! ))) za udowodnione machlejstwa kredzieże itp działania na szkode calego spoleczenstwa…. I won z liberalnymi kretynami, wypchanymi zachodnimi sloganami ktore i tak nigdy sie nie sprawdzily w praktyce…

     • Agata Neblo

      budzimy się? 🙂
      My – NARÓD

     • Vanilia

      Gorzej jak tak potoczą się sprawy (na niekorzyść oskarżonego) lub ktoś go ,,pięknie wrobi”, że ,,sprawiedliwa kara” śmierci dosięgnie tę osobę od wydania wyroku.

     • FilipZKonopii

      A czy osoba która wydaje na kogoś wyrok śmierci zasługuje na inny los?

     • Vanilia

      Trudno powiedzieć, wydaje mi się, że to wiele zależy od sytuacji.
      Możemy rozważać, gdybać, analizować.
      Przykładowo – gdyby skazać na śmierć osoby z krwawej historii może było by lepiej? Na pewno inaczej.
      Poza tym dawanie przyzwolenia na pozbawienie życia drugiej osoby to osobny temat.

  • Agata Neblo

   poczytaj teraz niżej, nie jest z nami tak źle 😉

 • Robert Brzoza

  Skoro politycy oddali kontrolę nad podażą pieniądza, to nie mogą o tym głośno mówić.
  Ponieważ wtedy każdemu nasuwa się proste pytanie: kiedy im odbierzecie kontrolę nad złotówką?

  • szym

   A ja mam wrażenie, że tak naprawdę, to tylko niewielkie grono polityków zdaje sobie sprawę jak to wszystko wygląda i działa. Większość, żyje w zupełnej nieświadomości, gdyż zupełnie wystarcza im to, co przekazują im ich zwierzchnicy i zupełnie się nie zastanawiają nad całą resztą.

   • Robert Brzoza

    System jest prosty do zrozumienia.
    Wystarczy, że u nas zdobędą wiedzę i udadzą się do zaufanego bankiera, inwestora, ekonomisty, aby im potwierdził czy to prawda.
    Mateusz Morawiecki o tym wie.
    Józef Kamycki i inni z http://www.korreus.pl/ byli na spotkaniu, gdzie zasiadał Morawiecki.
    Pan Józef mówi, jak można naprawić gospodarkę, jak wyjść z niewolnictwa banksterki.
    Tak że, wiedzę rozszerzamy na lewo i prawo.

 • Bardzo dobry artykuł. Aby zgłębić dalej to zagadnienie, polecam również zajrzeć tutaj antimedia.pl/kompleks-militarno-przemyslowy/

 • Agata Neblo

  „Nie można nic pozytywnego zrobić, jeżeli nie masz władzy nad pieniądzem ” i „Nie ważny jest rodzaj waluty, ważna jest kontrola nad nią. ” – i tu od razu widać rozwiązanie – polska waluta wirtualna w systemie otwartego kodu źródłowego (jak bitcoin, tylko trochę inaczej działająca, technicznie i systemowo). Wiem, Robert, że jesteś (byłeś?) przeciwnikiem wirtuali, ale tylko to można skutecznie i tanio (prawie) od zaraz wprowadzić!
  „mają monopol na nowy pieniądz (kredyt)” i „Oni mają za dużą władzę, aby ktokolwiek z nas z nimi wygrał.” – w powyższy sposób sami sobie stworzymy własny pieniądz i własną władzę, a ich rzekoma „władza” stanie się czymś wirtualnym 😉
  Co do źródła tego obecnego „syfu”: najlepiej nazwać je Globalną Mafią, bo wtedy i wyobraźnia lepiej kojarzy i nie popadamy w zbytnie szczegóły. GM zaczęła się rodzić kilka wieków temu, a „pieniądze” to tylko jedno z ich narzędzi (ci, którzy w ich imieniu tymi narzędziami manipulują są GM podlegli – dlatego nie ma się co wysilać na znalezienie najlepszego dla nich określenia). I tu znowu widać jaką skuteczną broń możemy sobie wziąć do ręki = PWW. Po prostu ją tworząc od zaraz!
  A wszystkim – w celu lepszego zrozumienia, gdzie leżą największe problemy finansowe (i nie tylko) do rozwiązania – polecam: bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook) (papug, to nie jest reklama!)

  • Robert Brzoza

   Nie jestem przeciwnikiem wirtualnych pieniędzy tylko bitcoinów i tego typu kryptowalut. Ja nie o takim pieniądzu piszę. Ja piszę o walucie, która od a do z jest w rękach państwa.

   Wszystkie kryptowaluty to biznes, manipulowanie rynkami. Znowu prywatne osoby mają w ręku jego produkcje.

   Jestem za tym, aby rząd wyprodukował drugą walutę np. srebrny. Będzie on działał tylko na terytorium kraju. wtedy, kiedy zaatakują złotego my mamy srebrnego.
   To jest obrona przed atakiem na gospodarkę.

   Jeżeli będziemy nazywać ich globalną mafią, to za dużo osób/organizacji trafia do tego samego wora.
   Jest to za mało precyzyjne określenie. Nie identyfikuje prawdziwych oprawców.

   • Agata Neblo

    1. mogła by być „państwowa”, ale dla przejrzystości i niemożliwości „drukowania” z kodem otwartym! (oczywiście zakładając, że to państwo nie byłoby cudzą własnością, np. „niemiecko-rosyjskim kondominium pod powierniczym zarządem żydowskim”)
    2. „Wszystkie kryptowaluty ….” – nie muszą być takie, patrz wyżej.
    3. WW z punktu 1. spełniałaby te warunki i potrzeby. Ale przede wszystkim można ją wprowadzić zaraz! I dlatego lepiej się nie oglądać na „państwo”, bo tu najlepiej byłoby wprowadzić dyktaturę. Oczywiście oświeconą!
    4. nie „nazywać ich globalną mafią” – tak, dlatego mówię o Globalnej Mafii. Bardzo precyzyjnie. Każda inna nazwa też nie pomoże zidentyfikować narzędzi – i szkoda na to czasu! Trzeba wprowadzać jak najszybciej WŁAŚCIWE rozwiązania, takie które od razu zaczną funkcjonować i przynosić konkretne wyniki. Bawić się w rozliczanki będzie można później. I w wieszanki też 😉

    • Robert Brzoza

     Jeżeli będzie kondominium, to nigdy nie będzie systemów obronnych gospodarki.

     Waluta państwowa nie jest kryptowalutą. Kryptowaluty to spekulacyjne waluty, których właścicielem są osoby prywatne. Mogą dowolnie emitować bez żadnej kontroli.

     Walutę narodową na cały kraj może wdrożyć tylko państwo. Tylko instytucje państwowe mogą ją zarządzać. W przeciwnym razie nie będzie taka waluta działać. Do tego potrzeba uczciwych polityków, ale bez takich nigdy nie wdrożymy tych narzędzi ani nie odbudujemy Polski.

     • Sambor Bars

      „Do tego potrzeba uczciwych polityków, ale bez takich nigdy nie wdrożymy tych narzędzi ani nie odbudujemy Polski.”

      Proponuję zamiast słowa „ale” napisać slowo „bo” – ponieważ to słowo (ale) zaprzecza co napisałeś wczesniej, a więc zaciemnia to co napisałeś – skądinąd bardzo słusznie. ))) Przepraszam żeporawiam, ale tekst musi być dla wszystkich zrozumiały. A słowo „ale” jest w istocie zaprzeczeniem, kontrwaga tego co jest wczesnie.. )) Jęsli np, mówimy : „tak, ale .. [i coś tam]” – to w rzeczywistości zaprzeczamy rozwmówcy. Pozdrawiam.

     • Agata Neblo

      „Kryptowaluty to spekulacyjne waluty, których właścicielem są osoby prywatne. Mogą dowolnie emitować bez żadnej kontroli.” – wcale nie muszą takie być, od nas zależy, jaka będzie!
      „Waluta państwowa nie jest kryptowalutą” – ale może nią być, przynajmniej w okresie przejściowym.
      A ponieważ „PAŃSTWO TO MY”, więc ją po prostu wdrożymy.

    • Dariusz Niebój

     gówno jesteśmy żydom winni!

     • Agata Neblo

      Brawo Darek! 🙂
      W ten sposób się budzimy!

     • Sambor Bars

      To jest oczywiste !! ))) Tylko IM to wytłumacz ..)) Wymyslili sobie holokaust [6 mln] i za to ciągną kase o Niemiec i od Polski ! A (z tego co czytałem) to Polska im płąci… a to oznacza że to MY im płącimy z naszych pieniedzy i podatkow, dlatego podwyzszają je bo to woda na ICH mlyn.. Nieprzypadkowo jakiś nieznany nikomu Duda został prezydentem .. Zrozumialem to dopiero wtedy gdy okazało sie że jego żona jest żydówką .. a to wszystko tłumaczy, kto za nią stoi.

     • Lukas

      Oczywiscie ze nic im nie jestesmy winni, ale z tym „wymyslili sobie holocaust” to przesadziles.

     • Sambor Bars

      Nie przesadziłem. Zydzi wymyslili 6 mln ofiar tylko żydowskich. To sa bzdury naciagniete dla zobycia kasy. Miedzynaarodowy Czerwony Krzyz oglosil po wojnie liczbe ofiar. Samych zydow bylo ok. 320 000 ! Potem stopniowo zydzi podnosili liczbe ofiar tylko jesli chodzi o nich… a to jest oszustwo i kłamstwo. Jak znajde ten link to ci go podeślę.

     • Robert Brzoza

      Tak, 6 mln to fikcyjna liczba.
      Zginęło ich w tysiącach.
      Nie tak dawno czytałem informacje, że najwięcej zginęło Polaków – ok 30 mln i Chińczyków ok 30 mln.

     • Sambor Bars

      A skad CHinczycy sie mieli wziąć w niemieckich obozach koncentracyjnych? Nie pomyliłeś się przypadkiem ? Mnie chodzilo o niemieckie obozy koncentracyjne w Polsce, Niemczech i we Francji …

     • Sambor Bars

      Acha, i oprocz Polaków to jeszcze Rosjanie, ich bylo tez bardzo duzo.

     • Robert Brzoza

      Przekazuję tą informację, którą ostatnio przeczytałem.
      W czasie wojny nagminnie mordowano Polaków i Chińczyków.
      Dlaczego Chińczyków?
      Nie mam pojęcia – temat do zbadania.
      Co do obozów koncentracyjnych, to najwięcej zginęło Polaków, a nie żydów.

     • Sambor Bars

      A możesz podać źródło tej informacji ? Nigdy o tym nie czytałem. Bardzo to ciekawa informacja ….

     • Robert Brzoza

      Przykro mi ale nie mam źródła.
      Kiedyś zapisywałem je, ale było tego tak dużo, że zrobił się młyn.
      W końcu stwierdziłem, że to co zapamiętam to moje.
      Nie zapisuje źródeł, bo robi się z tego bałagan.
      Dlatego napisałem, że jest to informacja do zbadania.

     • Eliza

      Nie zagłębiając się w źródła, to raczej oczywiste, że te 30 mln Chińczyków nie odnosi się do obozów niemieckich na terenach okupowanych. Takiej populacji Chińczyków zapewne nawet nie było w tamtych czasach w Europie. Chodzi o ofiary II wojny światowej.

     • Eliza

      Powiem szczerze, to jest bardzo intrygujące zagadnienie, z którym od pewnego czasu się już spotykam. I o ile uważam, że Żydzi zdecydowanie robią interes na holokauście (co jest najzwyczajniej w świecie naganne), o tyle taka różnica w szacunkach Żydów, którzy zginęli (jak rozumiem nie tylko w obozach, ale także podczas masowych rozstrzeliwań itp.) jest zastanawiająca i budząca wątpliwości. W końcu Niemcy prowadzili rejestry obozowe i mimo że nie wszystkie przetrwały to jednak z pewnością wiele z nich można się dowiedzieć o liczbie ofiar. Po drugie – zeznania osób, które przeżyły i widziały śmierć swoich bliskich, sąsiadów czy też osadzonych w obozach. Wydaje mi się, że dzięki tym danym można dość precyzyjnie podać liczbę ofiar.

     • Sambor Bars

      Międzynarodowy Czerwony Krzyż podal doklaną liste osob ktore zgladzono w obozach (tylko w obozach) i liczba ich nie przekracza 320 000 (a nie 6 mln jak podają kłamliwe zydowskie media na calym swiecie, bo zrobili sobie z tego biznes, za ktoy placa im Niemcy i Polska. ). A kto poddaje w wątpliwosc te liczby to są usuwani z przestrzeni publicznej (dosłownie). …. Kilka waznych ale uczicwych osob zginęło w ten sposob w Polsce (i za ganicą).

     • Robert Brzoza

      Masz może jakiś link do tej informacji o 320 000?

     • Norek

      Ilekolwiek by ich nie zginęło czy 6 mln czy 3,2 tys, nic nie usprawiedliwia robienie tego co robią obecnie i żerowaniu na innych państwach i narodowościach. To powinno się zdecydowanie skończyć.

     • Robert Brzoza

      Proces pana Rybaka, który za spalenie kukły Sorosa dostaje wyrok, pokazuje jak organizacje żydowskie w Polsce mają posłuch.
      Podali pana Rybaka do sądu i wygrali.

     • Sambor Bars

      Oczywiscie masz racje, ale w obecnym układzie to rządzą wlasnie oni … I my sobie mozemy tylko to powiedzieć a oni i tak to maja w d… i robią co chca, Dlatego uwazam że te wszystkie pomysly jakie tu wyczytalem nie mają racji bytu i sa tylko (na razie) mrzonkami…

     • Robert Brzoza

      Najgorsze jest narzekanie i nic nie robienie. Każdy może wybrzydzać, wszystko krytykować.
      Jednak nie o to chodzi.
      Pomysły, rozwiązania, takie rozmowy są bardzo ważne. Pchają nas do przodu.
      W Stanach mało kto stawiał na Trumpa, a wygrał.
      Dlatego polecam trochę więcej optymizmu.

     • Agata Neblo

      „Pomysły, rozwiązania…. pchają nas do przodu” – ale trzeba zrobić jakąś oddzielną stronę/forum dla tych tylko, którzy są w stanie konkretnymi pomysłami (na początek, później rozwiązaniami) ruszyć mechanizm rozwijania się tych (choćby tylko moich na razie wizji) w funkcjonujący system.
      Można liczyć na to, że wielu ludzi wzięłoby w tym udział dla czystej satysfakcji, ale trzeba by pomyśleć, a jakiejś możliwości finansowego wsparcia za pomocą jakiejś formy finansowania społecznościowego, np. za udziały.

     • Agata Neblo

      Samborowi chodziło pewnie o to, że stworzyli sobie biznes pod takim szyldem

     • Sambor Bars

      Tak, własnie to miałem na mysli…)

     • Sambor Bars

      Przeczytaj sobie książkę „Przedsiębiorstwo holokaust” Normana Finkelshteina. On to wyjasnia i mówi wyraźnie, ż te 6 mln sobie zydzi wymyslili i zrobili z tego biznes z ktorego czerpią niebywale pieniadze z Niemiec polski ktora im placi !!!! I to uwazam za SKANDALICZNE !!! Za tę książkę, tego profesora na wyzszej uczelni w Telawiwie – usunęli… Wiadomo, pisał prawde więc był niewygodny. I tak cud że go nie ukatrupili ale to pewnie dlatego że sam jest żydem.

     • Pogromca plagiatorów

      Myślę, że nawet tego nie jesteśmy im winni. A szkoda.

    • Norek

     Nie oglądać się na państwo i co? Samemu wprowadzić swoją własną walutę? Czy drukować na domowej drukarce? Wprowadzić dyktaturę? Świetny pomysł. Pani będzie dyktatorem, czy sąsiadka? A może z zagranicy sobie jakiegoś sprowadzimy? Przepraszam, ale zupełnie pozbawione jest sensu to co Pani napisała.

     • Robert Brzoza

      Tak jak Norek napisał.
      Drugą walutę tzw ochronną (gdyby zaatakowali złotówkę) może wdrożyć tylko państwo – żadna firma prywatna.
      Uczciwi politycy/fachowcy muszą mieć kontrolę nad podażą drugiej waluty.
      Może ona funkcjonować tylko na terenie kraju.
      Nie będzie miała do drugiej waluty dostępu banksterka.
      Grecję zbankrutowali dlatego, że na dwa tygodnie zamknięto banki, z Argentyny wywieźli wszystkie pieniądze z banków.
      Gdyby te kraje miały drugą własną walutę, atak na pierwszą walutę nie miałby sensu.

     • Agata Neblo

      może nie tyle jest to pozbawione sensu, co Ty go tylko nie widzisz……. jeszcze 😉
      Nie przejmuj się, to Ci minie 🙂

     • Norek

      Z takimi „argumentami” ciężko dyskutować. Pani poglądy są bardzo entuzjastyczne, ale niestety brak w nich spójności i logiki. Ma pani sporą wiedzę, ale w wypowiedziach brakuje konkretnych rozwiązań, tak jak to np. przedstawia pan Robert – tu wszystko jest przemyślane.

     • Agata Neblo

      Nie podaję tutaj żadnych argumentów, to tylko moje widzenia tego, co mogło by być 🙂
      Widzisz jaki pozytywny mają jednak na Ciebie wpływ?
      Widzisz je jako entuzjastyczne – w ten sposób się budzimy……..
      Nie ulegajmy złudzeniu, że ktoś nam da konkretne rozwiązania – tego już mamy chyba dosyć?
      Osiągnąć coś możemy tylko idąc w tym WŁAŚCIWYM kierunku, ale co jest WŁAŚCIWE, okazuje się po drodze. Bądźmy WOLNI, reszta się pojawi……… prawie sama 🙂

  • Sambor Bars

   Niedawno czytałem żę niektore stany w USA juz sobie wprowadziły swoj włąsny pieniadz funkcjonujący w tach stanach w ktorych zostaly stworzone .. Bnksterzy NIC nie mogą na to poradzic i dostają chysia z wścieklosci że cos im sie spod łap wymknęło..

   • Robert Brzoza

    Tu piszesz o walutach regionalnych/lokalnych. Jest ich kilka tysięcy na całym świecie.
    Tego banksterka nie boi się.
    Większość z nich działa na ich systemie: „Modular Credit System”.
    Natomiast zauważ, że tylko Szwajcaria ma trzy waluty obejmujące cały kraj.
    Szwajcaria była zawsze pod ochroną…
    Inne państwa miałyby problem wdrożyć drugą państwową walutę na cały kraj, chyba że system bankowy miałby nad nią kontrolę.
    Tylko po co wtedy wprowadzać?
    Banksterka boi się waluty nad którą nie mają kontroli, ponieważ takie państwo jest niezależne.

    • Agata Neblo

     „boi się waluty” – taką właśnie PWW ma być!
     A ponieważ PAŃSTWO TO MY, będzie niezależne odczuwaną przez Naród niezależnością – takie to proste! Budźmy Naród!

    • Huston

     No niby te waluty obejmują cały kraj, ale tak naprawdę frank WIR używa tylko około 20% tzw. małego biznesu, więc nie wiem, czy jest to aż taki gwarant bezpieczeństwa. Ja raczej jej bezpieczeństwa upatrywałby w jej uprzywilejowaniu, o którym zresztą Pan wspomniał.

     • Robert Brzoza

      Podaję Szwajcarię tylko jako przykład działania, czyli skoro ktoś to zrobił, to my również możemy.
      Ja jestem zwolennikiem drugiej waluty, emitowanej przez państwo, na terenie całego kraju. Innymi słowy budujemy nowy system monetarny, którym tylko my zarządzamy.
      Drugim pieniądzem można tylko handlować w Polsce, nie wolno wymieniać na inną walutę.
      To są przykłady wielu zabezpieczeń przed finansjerą.

   • Agata Neblo

    Właśnie, w precyzyjnie przemyślany sposób błyskawicznie wprowadzić PWW i wtedy nie tylko uzdrowiony zostałby natychmiast system finansowy w Polsce, ale KORYTO stałoby się PUSTE! Wtedy nie trzeba by robić przewrotu i walczyć z tą Polityczną Mafią, tylko wprowadzać na puste miejsce WŁAŚCIWĄ Władzę! A tą musi być Oświecona Dyktatura a najlepiej Oświecona Monarchia Absolutna.
    I nie ma żadnej potrzeby przejmować się „państwem” – PAŃSTWO TO MY!

    • Sambor Bars

     A kto mialby tę Monarchię Absolutną wprowadzić ??? Kiedys M.A. rządziła….
     I co ? Mie wiem czy to mialoby jakis sens… Obecnie mamy całkiem inne uwarunkowania geopolityczne (czego nie wolno pomijac) i wątpie aby to przeszło…. No cóż, pogadać to nam jeszcze wolno ..))))

     • Agata Neblo

      Kiedy NARÓD chce nad sobą władzy Oświeconego Króla, Ten się pojawia!
      Uwarunkowania istnieją tylko tak długo, jak długo się temu złudzeniu ulega 😉

     • Pogromca plagiatorów

      Oświeconego?
      Przez kogo?

    • Sambor Bars

     Tak mi przyszlo teraz na mysl że wygląda na to że to Kaczynski dąży po cichu do wprowadzenia monarchii absolutnej w jego wydaniu …)))) Choc moze sie mylę… Nie jestem zwolenikiem zadnej partii bo są one wszystkie takie same. Przekonam sie tylko do tej ktora zlikwiduje finansjerę .. czyli l i c h w ę …

     • Agata Neblo

      na Kaczyńskiego nie licz 😉 nie jest Oświecony, więc WŁAŚCIWEJ Zmiany nie przeprowadzi.
      Do zlikwidowania jest o wiele więcej, w dodatku naraz!

     • Sambor Bars

      Ja nie napisałem że liczę, po prostu skojarzyło mi się jego zachowanie i rządy z rządami „monarchy’ za jakiego pewnie się uważa,,, ((( Mnie tylko zastanawia, czego sie ci ludzie (z jego świty) tak go boją… ? Czy on cos na nich ma czy boją sie utraty dobrze latnej posady w sumie za nic nierobienie…? No jest prezesem partii rządzącej, ale jest posłem i ustawił sie tak, że wszystkimi rządzi a sam nie ponosi odpowiedzialności bo on wie że za niego będą sie tłumaczyć inni, których postawił na świeczniku ..)) Taktycznie rozegrał to nawet nieźle, ale co dalej ? Co on naprawdę kombinuje ? Do czego on zmierza? Do jakiej Polski on chce doprowadzic z tą jego świtą.. ?Macierewicz agent podwojny ? Dlaczego Kaczynski go nie zastąpi kimś innym, bardziej odpowiednim ? Jakiehaki ma na Kaczynskiego Macierewicz że Kacznski boi sie go usunąć z posady..?
      Pytania te zadaję sobie czasem, bo to wszystko wydaje mi sie dziwne.. I co najważniejsze ..- czy Kaczynski wie to o czym my to rozmawiamy ? O banksterce, o przekrrtach z bankowymi kredytami itd itd…. o finansjerze ktora nas rujnuje.. ? Niemozliwe by takich rzeczy nie wiedział skoro MY zwykli ludzie to wiemy ..??

     • Agata Neblo

      „bo to wszystko wydaje mi sie dziwne” – tych „dziwności” jest jeszcze o wiele, wiele więcej! I tak naprawdę nie jesteśmy w stanie ich zgłębić.
      Na szczęście nie jest to potrzebne – tylko obranie WŁAŚCIWEGO kierunku i pozytywnego NASTAWIENIA w dążeniu – a wszystko się stanie, po prostu, po drodze 🙂

     • Sambor Bars

      Tylko KTO miałby TO zacząć i jak ? Bo przecież od czegoś trzeba zacząć i własnie ważne KTO to zacznie i od czego ..? A może po prostu samo się zacznie wszystko walić i wtedy w odpowiednim momencie KTOS w to wejdzie kto zapoczątkuje takie zmiany (uniezaleznienie się i odseparowanie sie od finansjery (banksterów, itd) i wowczas lawinowo zacznie się dziać coś dobrego.
      Jakoś na razie sobie to nie za bardzo wyobrażam .. a raczej mgliście ! Czy są już kraje ktorym sie to całkowicie udało ? I jak oni to zrobili ? Można sie przeciez wzorowac na nich.. ))))

     • Agata Neblo

      Bardzo Dobre pytania! 🙂 Dziękuję! Dlatego spróbuję obszerniej…….
      Już zaczęliśmy! My – Robert, Ty, …………………. ja i dalej będzie się to rozwijać jeszcze bardziej, tak jak fraktal np. Mandelbrota.
      Nie tylko nie będziemy czekać na katastrofę (a tym bardziej jej oczekiwać, bo byłoby to stwarzającym ją NASTAWIENIEM) i czekać, aż ktoś zrobi za nas porządek. To nasz kraj, to my możemy dokonać tutaj WŁAŚCIWEJ Zmiany (dlatego tyle piszę o WZ, bo ważne jest żebyśmy weszli w zrozumienie następującego równania: WŁAŚCIWA myśl + WŁAŚCIWE słowa + WŁAŚCIWE czyny = WŁAŚCIWE rezultaty).
      Jako Polaków stać nas na własną drogę! 🙂
      I nie jest ona trudna! To będzie tak proste, jak prosty jest system tworzenia Wikipedii! 🙂 Proponuję nazwę dla tego systemu: „NASZA POLSKA” (nasza od zaraz :-).
      I zaczynamy: tworzymy nowe pojęcia, pomysły, rozwiązania problemów, Polską Walutę Wirtualną (z zaimplementowaym systemem Douglasa)………… Tyle jest do zrobienia, tysiące ludzi zostanie porwanych przez tę wizję i możliwości wykreowania naszej nowej RZECZYWISTOŚCI!
      Mnóstwo ludzi znajdzie tu temat i pole do działania zgodne z ich talentami!
      A talent ma każdy, chociaż może jeszcze niewielu o tym wie 😉
      I pamiętajmy: nasze NASTAWIENIA stwarzają – dlatego wybierajmy świadomie WŁAŚCIWE Cele!
      I nie patrzmy do tyłu – tam nic nie ma, nie dajmy się rozgrywać Globalnej Mafii, ona już przegrała swoją parszywą grę!
      My stwarzamy sobie nową, na nowych, naszych ZASADACH.
      Jak cudownie jest to wreszcie zacząć 🙂
      Polecajmy to jak najszerzej, ze szczerym entuzjazmem, nie wstydźmy się go!

  • Sambor Bars

   Jest tylko jeden problem.. KTO mialby to wszystko zrobić i wprowadzić ???

 • Qrde Blade

  Można ten system bardzo prosto ominąć. Jest doprawdy bardzo wiele metod, ale wszystkie niestety zależą od rozumności i decyzji polityków, którzy już są lub będą na smyczy globalnej władzy, dziwacznie reszta ma stale powtarzalne wypadki lub wręcz sami odbierają sobie życie
  Po pierwsze, aby zebrać kapitał trzeba wprowadzić nowe prawo o powszechnej dzierżawie ziemi z istniejących państwowych nieruchomości. Taką ziemię i istniejące nieruchomości należy wyjąć z istniejących prawnych ograniczeń i pozwolić na powszechny do niej dostęp polskich obywateli. Każdy polski przedsiębiorca bez względu na uzyskiwany dochód powinien mieć prawo w pierwszej kolejności do takiej taniej dzierżawy polskich nieruchomości. Oczywiście należałoby wprowadzić warunki środowiskowe i ochrony przyrody do każdej w ten sposób dzierżawionej działki. Te nieruchomości nie powinny móc być zbywane czy kupowane przez nich, ewentualnie tylko wzajemnie zamieniane, a za pieniądze uzyskane z takiej dzierżawy, należy stworzyć bankowość udzielającą z pozyskiwanych w ten sposób środków na preferencyjnych warunkach kredyty polskim firmom jeśli firmy te swe środki będą gromadzić wyłącznie na rachunkach otwartych w tym banku. Przedsiębiorca mógłby za zgodą urzędu budować na tej działce nieruchomości z udzielonych kredytów, ale wyceniane stawałyby się one jego kapitałem w przedsięwzięciu bankowym na warunkach dzierżawy na np. 99 lat. Jeżeli jednak przestałby spłacać kredyt lub regulować dzierżawę jego pasywa byłyby zabezpieczeniem dla banku, a on nie miałby szans na ponową próbę przez przykładowo 15 lat do momentu całkowitego rozliczenia. Natomiast przedsiębiorcy zamykający swój projekt i rozliczający się z bankiem i dotychczas dzierżawioną nieruchomością mogliby próbować swoich sił natychmiast w innym wybranym przez nich miejscu. W podobny sposób powinno się wyznaczyć osobne miejsca i umożliwić ich dzierżawę na 99 lat w formie działek pod zabudowę turystryczną, rekreacyjną, pracowniczą pod podobnymi ściśle określonymi warunkami, aby ziemia nie leżała odłogiem, a była wykorzystywana, uprawiana i zadbana !!! Koszt taniej dzierżawy powinien zawierać niezbędne ubezpieczenie. Natomiast aby móc zbierać pieniądze z rynku spożywczego należy wyznaczyć i starannie zurbanizować w miastach w atrakcyjnych miejscach targi, bazary produktów rolno-spożywczych na których również w tym celu będą wydzierżawiane miejsca przedsiębiorcom lub bezpośrednio rolnikom. Gminy nie powinny zarządzać nieruchomościami, gdyż robią to w niegospodarny, drapieżny sposób i te stoją puste latami. Nawet teraz pensja odpowiedzialnych urzędników powinna zależeć w dużej mierze od wpływów z zarządzanych, wynajmowanych nieruchomości, które teraz stoją miesiącami lub od lat puste. Nie powinno się sprzedawać nieruchomości i działek tylko wydzierżawiać je na 99 lat z prawem do przedłużenia dzierżawy dla np. spadkobierców.
  PAMIĘTAJMY!!! Ziemia i nieruchomości to wyłącznie polski kapitał i powinien być własnością wszystkich Palaków

  • Agata Neblo

   masz w tym dużo racji, ale moja propozycja powyżej rozwiązałaby kilka wspomnianych przez Ciebie problemów. I również to: bit.ly/1XiSi1W (darmowy ebook) (papug, to nie jest reklama!)

 • Ozzy

  Nieprzekupni politycy? A czy tacy w ogóle istnieją? Pierwsze słyszę. :O

 • Ozzy

  Ludzie w naszym sejmie są po prostu głupi. Widać to na każdym kroku.

  • Agata Neblo

   „Ludzie w naszym sejmie są po prostu głupi” – ale tylko dlatego, że oni z nas!
   Tak funkcjonuje dyzmokracja – najgorsze szumowiny wypływają na wierzch!

 • Tomas

  Od zawsze było wiadomo, że Ci, którzy mieli w garści pieniądze mieli władzę. Wieki, lata mijają, a tutaj nic się nie zmienia.

 • szym

  Oprócz wiedzy, do walki z tym całym systemem potrzebni są też nieprzekupni politycy. A zaczynam wątpić, że tacy istnieją.

  • Agata Neblo

   „do walki z tym całym systemem potrzebni są też nieprzekupni politycy” – nie koniecznie, wystarczymy sobie sami 😉
   A polityka to zbyt zaraźliwa choroba, żeby ryzykować!

 • Norek

  Tylko, że kraje, które próbują walczyć z banksterką, najczęściej albo stają się ofiarami „pomocy” wojskowej, albo dziwnym trafem dopada je kryzys i bankructwo. Popularyzować wiedzę na temat działalności finansjery trzeba, ale walka z nimi jest trudniejsza niż się to na pierwszy rzut oka wydaje.

  • Robert Brzoza

   To się zgadza. Największe ofiary to Libia, Irak i ostatnio Grecja.
   Do tej pory banksterka miała cały monopol finansowy w swoich rękach.
   Teraz powoli się to zmienia, dzięki Chinom i Rosji.
   Te dwa państwa, aby chronić własne gospodarki, musiały zbudować elementy finansowe na wzór systemu banksterki.

   Np. CIPS – China International Payment System – obsługuje płatności w handlu międzynarodowym, inwestycje oraz płatności osobiste.

   Dzisiaj już trudniej jest zbankrutować kraj poprzez odcięcie od SWIFT – międzynarodowych płatności. Finansjera rękami USA w 2012 roku odcięła Iranowi i Syrii dostęp do tego systemu.
   Efekt: wzrost cen o 100 % i olbrzymi kryzys.

 • Eliza

  Wszystko ok, ale nie przekonuje mnie argument, że banki tworzą kredy z powietrza. Przecież te pieniądze idą na konto sprzedającego i muszą tam realnie być, bo przecież może on je w każdej chwili wypłacić. I wtedy to już nie mogą być tylko wirtualne pieniądze.

  • Robert Brzoza

   Tak jak pisze Jowita.
   Jeżeli weźmiesz 5 tys zł kredytu, to możesz wybrać gotówkę.
   Banki mają ok 10-15% rezerw wszystkich pieniędzy klientów banku. Z tych pieniędzy wypłacą ci 5 tys zł.
   Kiedy weźmiesz duży kredyt np 100 czy 300 tys zł, to nigdy nie dostaniesz gotówki.
   Dlaczego?
   Bo banki wpisują do systemu kwotę kredytu w formie elektronicznej.
   Kupuje się za nią rzeczy fizyczne, ale to jest kredyt – głównie pieniądz elektroniczny.
   Rezerwy banku to gotówka.
   Kredyt to pieniądz wpisany do komputera.
   Dopiero jak ty przyniesiesz ratę kredytu w formie banknotu, to kredyt jako wirtualny pieniądz zamieniany jest jest w realny pieniądz.
   Dzięki temu, że ty wpłaciłaś/przelałaś realny pieniądz, bank po spłaceniu całego kredytu ma realny pieniądz.

   • Eliza

    Dziękuję, za wyjaśnieni. Niby to wszystko co Pan napisał jest proste i logiczne, a jednak, nie wszyscy sobie to uświadamiają.

    • Robert Brzoza

     Zgadzam się.
     Mimo że piszemy o tym od kilku lat, to dochodzi ta wiedza do społeczeństwa bardzo powoli.
     Kiedyś była to teoria spiskowa.
     Ludzie nie chcieli wierzyć, że to prawda.
     Dzisiaj nikt już nie mówi o teorii spiskowej.

 • Michał Kidziński

  Tak jak napisałeś Robercie, kluczowa w tym wszystkim jest wiedza, której przeważnie nie mamy bo … ważniejsze w szkole są inne tematy niż pieniądze (pomimo tego że z owym innymi informacjami nie mamy w życiu do czynienia a z pieniędzmi cały czas).

  To tak jak byśmy grali w grę bez znajomości zasad i polegali na podpowiedziach tych, którzy te grę stworzyli i którzy znają zasady – nigdy nie możemy być pewni dla kogo owe podpowiedzi będą korzystne.

  Dlatego każdy z nas jest odpowiedzialny indywidualnie za poszerzenie swojej wiedzy na temat finansów bo tylko w ten sposób możemy w te grę grać bardziej świadomie.

  • marina5

   Tyle tylko, że z ekonomią jest podobnie jak z historią. Zawsze może być różne spojrzenia na ten sam problem. Ekonomia to nie matematyka, że są określone dane i nic się nie da przekłamać. Tak więc nawet nauka ekonomi pewnie niewiele by dała i zależałaby od tego kto uczy.

   • yogy

    Ja np nie przypominam sobie abym miał w szkole poruszane takie tematy. Ogólnie temat pieniądza od zawsze był i będzie niewygodny i nie wiem dlaczego praktycznie się go nie porusza. Nawet u mnie w rodzinie to drażliwy temat.

    • Robert Brzoza

     Nawet na studiach tego nie tłumaczą…

   • Robert Brzoza

    marina5

    Z ekonomią jest łatwiej.
    Wystarczy wyjaśnić system kredytowy, aby dziecko w podstawówce zrozumiało schemat.
    W historii, aby udowodnić komuś zdradę, trzeba masą dokumentów zazwyczaj tajnych.

    • Kris

     Swoją drogą ciekawa sprawa. Obecnie niemal każdy ma jakieś tam studia (bo czasami inaczej to trudno nazwać), a wiedza z ekonomi – zerowa. To nie jest przypadek, tylko lata „pracy” kręgów, którym na tym zależało i wciąż zależy, by nikt nie spostrzegł tych wszystkich przekrętów.

     • Robert Brzoza

      Dokładnie tak jak piszesz.
      Do tej pory zgłosiły się o pomoc do mnie dwie osoby, studenci.
      Chcieli żebym im pomógł bronić pracę z tego tematu.
      Jak się to skończyło?
      Profesorowie nie zgodzili się na temat o finansjerze.
      Były to dwie różne uczelnie.

     • Sambor Bars

      I to własnie jest przykładem jak silny jest bastion finansjery. Skoro profesorowie boją się takie tematy prouszać, to co dopiero politycy, ktorzy ryzykują utratą posad i dużych wynagrodzeń z ktyorych utrzymują siebie i swoje rodziny .. Mysleże ja juz nie doczekam oficjalnego zniszczenia finnsjery i wprowadzenia uczciwych zasad ekonomii …i finansow.

     • Agata Neblo

      naprawdę Ci na takim NASTAWIENIU zależy? Bo ono taką właśnie RZECZYWISTOŚĆ Ci stworzy.
      Wybieraj!

     • Lukas

      Ciekawe czemu? Boja sie czy raczej nie chca ruszac niewygodnego tematu?

     • Robert Brzoza

      Ten system dobrze ustawili.
      Bardzo chętnie sponsorzy dają kasę uczelniom, naukowcom, ale… tylko na wybrane projekty.
      Jeżeli się nie dostosują, to szkoła traci kasę.

      Druga sprawa, to w tych szkołach pełno czerwonych.

     • Agata Neblo

      i zielonych……….. a jeszcze do tego tęczowych 😉

     • Sambor Bars

      Nie uczą bo sami wykłądowcy moze nie wiedzą na czym to polega… Poza tym nie maja interesu by tego uczyc… Natomiast obecnie ta wiedza juz dawno sie rozprzestrzenila po internecie i pól swiata o tym wie… a jednak NIC sie w tym kierunku na dobre (dla nas) nie zmienia… To zanczy że bastion ja na razie nie do zdobycia… chociaz obserwuje sie juz jak te mury kruszeją … Ludzie juz o tym wiedzą i w wieku kfrajach drukuja SWOJE pieniadze … niezalezne od bankow…Dlatego niektory banki padają … Kontrole nad imi powinno przejąć panstwo… J.F. Kenndey chcial własnie ten przekręt ukrocic i wprowadzic kontrolę panstwowa nad bankami – wiec go ukatrupili. Tak bylo tez z innymi …

  • Agata Neblo

   „tylko w ten sposób możemy” – a może sami stwórzmy lepszą grę?
   Przejrzyj tą stronę jeszcze raz, tu się dużo i szybko zmienia 🙂