Masz w sobie moc - co zmienić w życiu z przymrużeniem oka.
Ilustracja: canstockphoto

Strona główna / Masz w sobie moc!

Masz w sobie moc!

Eliza Jarocińska

W naszej trudnej i skomplikowanej rzeczywistości coraz więcej osób czuje się zagubionych, sfrustrowanych i po prostu nieszczęśliwych. Równocześnie wiele z nich wierzy, że można znaleźć na te wszystkie dolegliwości receptę. Przecież wystarczy schudnąć, lepiej się ubrać, zmienić dietę, częściej się uśmiechać, a wszystko będzie się wydawało lepsze i łatwiejsze. Łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić? Do tych wszystkich, którzy zadają sobie to pytanie pomocną dłoń wyciągają coache, trenerzy i inni eksperci od życia. Ich porady znajdziemy wszędzie – na facebooku, na instagramie, w księgarniach i w kioskach. Dostępne w formie postów, memów, książek i poradników. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko skorzystać z tej kopalni wiedzy i zmienić swoje życie pod czujnym okiem (oczywiście wirtualnym) swojego duchowego guru. Dla wszystkich, którzy nie mają czasu na zgłębianie tej tajemnej wiedzy zebrałam ją i streściłam w kilku punktach, które prezentuję poniżej.

Przede wszystkim powinieneś zadbać o zdrowie. Jeśli palisz – oczywiście rzuć, jeśli nie palisz z pewnością popełniasz całą masę błędów żywieniowych, które negatywnie odbijają się na twoim samopoczuciu, zdrowiu, jakości życia i kontaktach z innymi. By być szczęśliwym i zdrowym wyrzuć ze swej diety chipsy, alkohol, cukier, sól, glutaminian sodu. Już dawno nie ma ich w twojej diecie? Doskonale! Teraz czas na wyeliminowanie węglowodanów, glutenu, mięsa, laktozy. Na fanpage każdego szanującego się trenera znajdziesz całą masę przepisów na pyszne dania, które nie zawierają tych śmiercionośnych substancji. Doskonałe dania z płatków owsianych, dyni, awokado, jarmużu, pyszne samodzielne wyciskane soki z buraka lub marchwi. Samo zdrowie, smak i energia na cały dzień.

Jeśli już mamy załatwioną sprawę diety, czas teraz na aktywność fizyczną. Wiadomo, że nic tak nie kształtuje sylwetki i charakteru jak ćwiczenia. I nie próbuj szukać wymówek, że nie masz czasu – przecież wystarczy tylko wstać pół godziny wcześniej niż zwykle, by zażyć odpowiedniej dawki ruchu. I nie mów, że nie masz siły po całym dniu pracy, zakupach, gotowaniu obiadu, pomocy przy odrabianiu lekcji – przecież wystarczy tylko lepiej się zorganizować. Jeśli masz z tym problem to na blogu ulubionego coacha znajdziesz szereg rad, które pozwolą ci lepiej zarządzać swym czasem. Jeśli ci się nie uda znaczy, że po prostu jesteś leniwy i na szczęśliwe życie nie zasługujesz. A może już codziennie biegasz i chodzisz na siłownię? Jeżeli tak, to z pewnością możesz dać z siebie więcej. Zamiast biegać pół godziny dziennie, pomyśl o przebiegnięciu maratonu, albo o wzięciu udziału – w szalenie modnym ostatnio – triathlonie. Skoro gwiazdy ekranu mogą, to ty też. Masz w sobie moc – musisz ją tylko odkryć.

Na koniec, skoro zadbaliśmy już o ciało, pora zadbać o rozwój duchowy. A wiadomo, że nic tak nie wpływa na poszerzenie horyzontów jak czytanie. Spokojnie. Nikt nie każe ci czytać Dostojewskiego,  Prousta, czy Marqueza. W zupełności wystarczy jak przeczytasz (zależnie od sytuacji życiowej w jakiej się akurat znajdujesz) poradnik – Sexy Mama Katarzyny C. lub Jak dobrze wyglądać po 40 Krzysztofa I. Jeśli jednak wśród natłoku obowiązków (wiadomo, ćwiczenia i przygotowywanie zbilansowanych posiłków zajmują mnóstwo czasu) nie dasz rady tego zrobić to w samorozwoju pomogą ci liczne memy-rady. Są one obficie serwowane na portalach społecznościowych. Dzięki nim wejdziesz na na zupełnie nowy poziomo samoświadomości. Oto kilka przykładów:

* jesteś kowalem własnego losu,

* negatywne myśli nigdy nie dadzą ci pozytywnego życia,

* gdy budzisz się rano, raduj się z kolejnego dnia,

* uśmiechaj się do świata, a świat to odwzajemni,

* uwierz w swój potencjał,

* nie oczekuj, że ktoś cię uszczęśliwi, tylko ty sama możesz to zrobić.

Oczywiście to tylko maleńki wycinek z tego, co czeka na ciebie na stronie twojego guru. Wszystko to na wyciągnięcie ręki. Musisz tylko chcieć.

A gdybyś tak chciał, dla odmiany, pomyśleć samodzielnie co jest dla ciebie dobre i czego od życia oczekujesz, to nikomu się do tego nie przyznawaj. Ostatnio samodzielne myślenie, jest niezbyt modne. I może cię kosztować stratę przyjaciół na fb. Choć może akurat to byłaby dobra zmiana…

Eliza Jarocińska
Przyrodnik w biurze. Wiecznie wątpiąca poszukiwaczka idei, która w końcu ją uwiedzie. Miłośniczka kryminałów.