prognoza zdarzeń politycznych 2016
Ilustracja: canstockphoto

Strona główna / Przyszłość USA, Chin, Rosji i UE w 8 punktach

Przyszłość USA, Chin, Rosji i UE w 8 punktach

I

23 czerwca 2016 Brytyjczycy podejmą decyzję o opuszczeniu UE.

Dygnitarze unijni uczynią wszystko by zatrzymać / opóźnić wprowadzenie demokratycznego wyboru w życie. Nie odniosą sukcesu.

II

8 listopada 2016 roku Donald Trump zostanie wybrany na 45 Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Urząd będzie pełnił przez dwie kadencje. Siły zła będą dążyły do zablokowania elekcji lub usunięcia D. Trumpa z urzędu korzystając ze wszystkich dostępnych sposobów. Nie odniosą sukcesu.

Ameryka znowu stanie się wielka.

III

Zostanie nawiązany sojusz strategiczny pomiędzy Federacją Rosyjską i krajami zależnymi od niej oraz USA i krajami zależnymi w celu przeciwstawienia się potędze chińskiej. Starcie zbrojne pomiędzy blokami oznaczałoby unicestwienie życia na planecie zatem współzawodnictwo przybierze charakter ekonomiczny.

IV

Unia Europejska upadnie. Nastąpi dalszy napływ imigrantów z Afryki. Państwa południa zbankrutują i nie będą ratowane. Francja przejdzie ogromne perturbacje i stanie się nacjonalistyczna oraz prorosyjska. Niemcy, Benelux i Kraje Nordyckie demokratycznie wybiorą nowe władze i pod opieką USA zaczną intensywnie współpracować z Rosją.

Zostanie zorganizowana amerykańsko- rosyjsko- polska ekspedycja porządkowa do Europy Zachodniej (boots on the ground) w celu unormowania sprawy z imigrantami.

V

Polskie media przejęte od firm niemieckich przez firmy amerykańskie całkowicie zmienią retorykę.

Mieszkańcy Polski całkowicie zmienią przekonania.

VI

Wschodnia Ukraina w sposób demokratyczny znajdzie się w strefie wpływu rosyjskiego. Zachodnia Ukraina stanie się państwem upadłym (failed state). Linia podziału będzie przebiegała na Dnieprze.

Estonia i Łotwa znajdą się w strefie wpływu rosyjskiego. Litwa zacznie sympatyzować z Rosją.

VII

Bez UE i sztucznego sporu na linii USA – Rosja świat stanie się lepszym miejscem. Gospodarki bloku pro-zachodniego i pro-chińskiego będą rywalizowały jak równy z równym.

VIII

Świat finansów poprzez hiperinflację zostanie zmuszony do odejścia od obecnego ładu monetarnego na rzecz pieniądza opartego o BLOCK CHAIN


Na punkty I i II, w kwesti wyników głosowań, jestem gotowy przyjąć wzajemne zakłady przeciwne: cezary.graf [at] gmail.com


Aktualizacja 9 listopada 2016:

Zachęcam do śledzenia pozostałych 6 punktów. Punkty IV i VIII podobnie jak punkty I i II zaowocują oszałamiającymi okazjami inwestycyjnymi. 

Pragnę także serdecznie podziękować śmiałkom, którzy uczestniczyli w obu edycjach zakładów wzajemnych.

 

Cezary Graf
Prawnik specjalizujący się w nieruchomościach, inwestycjach oraz kryptowalutach. Miłośnik sportu i dobrego kina.