Osoby dorosłe coraz częściej decydują się podnosić swoje kompetencje językowe. Wybierają kursy angielskiego dla firm, bo na nich mogą nauczyć się języka w zakresie przydatnym w pracy. Nawet jeśli mają podstawy z czasów szkolnych, uczyli się języka ogólnego, pomijając kluczowe branżowe słownictwo.

Kto chodzi na kursy angielskiego dla firm?

W kursach angielskiego dla firm często uczestniczą menedżerowie i kierownictwo korporacji. Wynika to z tego, że chcą poprawić swoje umiejętności komunikacyjne. Wielu z nich zna język i potrafi przeczytać korespondencję po angielsku. Problem pojawia się wtedy, gdy muszą się wypowiedzieć.

Na kurs przychodzą też pracownicy tych firm, które działają za granicą. Dotyczy to firm budowlanych, czy transportowych. Zależy im na tym, by pracownicy wysyłani do pracy poza krajem znali język i choć w podstawowym stopniu potrafili się skomunikować.

Jak wybrać szkołę językową?

Poszukując szkoły językowej, warto brać pod uwagę wielkość placówki. W niedużych szkołach pojawia się problem, gdy lektorzy nie mogą przeprowadzić zajęć. Wtedy trudno jest znaleźć osobę na zastępstwo i zajęcia przepadają. W dużych szkołach nauczyciele mogą się wymieniać.

W przypadku kursów angielskiego dla firm, szkoły językowe często są elastyczne, jeśli chodzi o czas zajęć. Bardzo często terminy i godziny spotkań z nauczycielem ustalane są z tygodnia na tydzień indywidualnie. Wynika to z tego, że osoby pracujące nie zawsze mają wolne w tym samym czasie.

Kursy angielskiego dla firm dzielą się na całoroczne i kilkutygodniowe. Przed wybraniem konkretnego warto poznać plan takiego kursu i zakres, który obejmuje.

Nauka online czy stacjonarnie?

Od kilku lat zajęcia w szkołach językowych organizowane są także online. To wygodne dla tych osób, które mają kłopot z dojazdem. W przypadku kursów językowych, które polegają na konwersacjach, nauka online nie stanowi żadnej przeszkody.

Zdarza się też, że pracodawca wykupuje dla pracowników dostęp na platformie szkoleniowej i ci mogą się logować i uczyć w dowolnym dla siebie momencie.

Tradycyjne zajęcia stacjonarne ciągle się zdarzają. Dotyczą głównie kursów na poziomie podstawowym. Wtedy osoby uczące się języka potrzebują więcej pomocy ze strony nauczyciela.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kursy angielskiego dla firm.