Każda firma, niezależnie od jej wielkości i osiąganych obrotów, ma obowiązek prowadzenia księgowości. W tych przedsiębiorstwach najczęściej funkcjonuje dział księgowy. W przypadku tych mniejszych firmach, sprawami księgowości zwykle zajmuje się właściciel. To jednak zabiega sporo czasu. Warto zatem zastanowić się nad zleceniem księgowości zewnętrznej firmie.

Bezpieczeństwo

Prowadzenie księgowości do bardzo odpowiedzialne zadanie. Musi być to realizowane niezwykle precyzyjnie i dokładnie. Jeśli przedsiębiorca posiada odpowiednią wiedzę w tym zakresie to może sobie poradzić. Jeśli nie, lepiej jest zlecić prowadzenie spraw księgowych zewnętrznej firmie. Najmniejszy błąd może wiązać się z nałożeniem kary przez Urząd Skarbowy. Tymczasem każde biuro rachunkowe musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Oznacza to, że nawet w przypadku wystąpienia takiego błędu przedsiębiorca jest całkowicie chroniony.

Doświadczenie

Zewnętrzne biuro rachunkowe to także wiedza i doświadczenie. Pracownik biura księgowego zawsze posiadają odpowiednie kompetencje do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Zawsze są także na bieżąco ze wszystkimi zmianami prawnymi. Oznacza to, że decydując się na współpracę z biurem rachunkowym przedsiębiorca może być pewny, że jego sprawy księgowe są w dobrych rękach. Nie jest istotne w jakim mieście prowadzi się firmę. Zewnętrzna księgowość w Katowicach lub innym mieście zawsze jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza dla małych i średnich firm.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Zlecenie prowadzenia księgowości zewnętrznej firmie to także oszczędność czasu i pieniędzy. Przedsiębiorca może zająć się kluczowymi sprawami dla jego biznesu. Poza tym taka współpraca jest często dużo tańsza w porównaniu z kosztami etatu księgowego w firmie. Dodatkowo takie pracownika należałoby wyposażyć w niezbędny sprzęt do pracy, a także opłaca nierzadko wyjazdy na szkolenia, aby zatrudniony w firmie księgowy zawsze była na bieżąco z zmianami w przepisach. Można zatem powiedzieć, że współpraca z biurem rachunkowym to dla przedsiębiorcy spory kłopot z głowy. Warto także wspomnieć, że biuro rachunkowe nie musi funkcjonować w tym samym mieście co firma. Nie ma znaczenia czy prowadzona będzie księgowość w Katowicach czy w Warszawie. W dobie internetu takie odległości między firmą a biurem rachunkowym nie mają żadnego znaczenia.

Nie może zatem dziwić, że outsourcing księgowości cieszy się coraz większą popularnością. Jest to jak widać bardzo dobre rozwiązanie dla większości przedsiębiorstw.