Dobra działka to dla zainteresowanego inwestora połowa sukcesu. Wyszukanie odpowiednich gruntów na prowadzenie działalności nie zawsze jednak jest łatwe. Niektóre lokalizacje to miejsca, gdzie nie można znaleźć wolnych działek, a jeżeli pojawiają się one na rynku ich ceny są niezwykle wysokie.

Interesujące działki na Śląsku

Od pewnego czasu Śląsk zalicza się do tych lokalizacji, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem inwestorów. Bliskość granic państwa, jak również duża ilość miejscowości sprzyja powstawaniu nowych działalności. Tak samo łatwo, ze względu na dużą liczbę mieszkańców znaleźć firmom nowych pracowników. Ponadto, gdy mowa o wyszukaniu gruntów pod inwestycje nie stanowi to zbyt dużego problemu. Gdy chodzi o ciekawe działki komercyjne w Katowicach bez problemu można znaleźć takie tereny, a ich ceny zaliczane są do niezwykle atrakcyjnych. Przede wszystkim miasto to oferuje zainteresowanym inwestorom bardzo wiele terenów, o różnorodnej wielkości i w różnorodnych lokalizacjach. Ostatnie lata zaś są okresem wzmożonego rozwoju działalności na tym terenie, dlatego też wszelkie inwestycje są tam mile widziane.

Przeznaczenie gruntów komercyjnych

Działki komercyjne w Katowicach przeznaczane są na różnorodne inwestycje. Podobnie jak w wielu innych miastach, dużą ich część stanowi budownictwo mieszkaniowe. Obecnie jednak deweloperzy starają się znaleźć grunty takiej wielkości aby mogli zrealizować budowę całych osiedli, łącznie w budynkami użytkowymi.

Dlatego też w centrum ich zainteresowania są przede wszystkim większe działki, umożliwiające bezproblemową realizację ich planów. Gdy chodzi zaś o ich lokalizację, deweloperzy często wybierają grunty położone z dala od głośnych tras, jednakże z dobrym dojazdem. Poza gruntami przeznaczonymi na sprzedaż dużym zainteresowaniem ciesz się także te przeznaczone na wynajem. Bardzo często są to działki, na których postawione są hale czy też posiadają inną, odpowiednią do prowadzenia działalności infrastrukturę. Dla zainteresowanych takimi gruntami to korzystna opcja, zazwyczaj bowiem od razu po podpisaniu umowy najmu gruntu mogą rozpoczynać prowadzenie działalności. Ze względu na duże zainteresowanie działki komercyjne mają bardzo zróżnicowane ceny, tak samo jak mowa o ich sprzedaży, jak również o ich dzierżawieniu. Ceny uzależnione są od wielu czynników, przede wszystkim od lokalizacji, wielkości jak również atrakcyjności pod względem okolicznych gruntów czy prowadzonych na nich działalności. Jednakże większość z nich bez problemu znajduje zainteresowanie u inwestorów, nawet jeżeli ich cena nie należy do najniższych.