Wyświetlacze ciekłokrystaliczne to dobry sposób na umieszczenie widocznego i wyraźnego nośnika informacji na urządzeniu elektronicznym. Wysoka jakość obrazu to wyróżnik, którym cechuje się dobry wyświetlacz LCD graficzny.

Gdzie stosuje się wyświetlacze LCD?

Wyświetlacze ciekłokrystaliczne wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie wymagane jest umieszczenie czytelnej i wyraźnej informacji. Dzięki zastosowaniu wyświetlacza LCD, treść można zmieniać i poprawiać tak, by spełniała wymagania użytkownika.W wielu rządzeniach elektronicznych stosuje się wyświetlacz LCD graficzny jako element panelu sterującego. Takimi urządzeniami mogą być artykuły gospodarstwa domowego, klimatyzatory, parkomaty czy maszyny vendingowe.Możliwość umieszczania dowolnej treści pozwala zaprojektować wyświetlacz tak, by na ekranie pojawiała się taka informacja, która najlepiej odpowiada użytkownikowi.

Jak wybrać najlepszy wyświetlacz LCD?

Przed wyborem wyświetlacza, należy zastanowić się jakie funkcje powinien spełniać, ile miejsca jest przeznaczone na jego montaż i do jakiego urządzenia kontrolnego zostanie podłączony.Nie należy też zapominać o wysokiej jakości, która gwarantuje wieloletnie działanie i bezawaryjna obsługę.Rozmiary wyświetlaczy, które najczęściej są stosowane w urządzeniach elektronicznych to 5×7, 5,8, a także większe 4×16 czy 4×20. Pierwsza liczba określa ilość wierszy, a druga ilość kolumn – te wypełniane są odpowiednimi znakami.

Jakie znaki można wyświetlacz na ekranie LCD?

Najczęściej stosuje się litery oraz cyfry, dlatego wyświetlacze LCD są nazywane alfanumerycznymi. Wyświetlacz LCD graficzny może tez wyświetlać znaki specjalne, grafiki, a nawet animacje. Dzięki temu bardzo dobrze spełnia wymagania klientów. Mogą oni umieścić logo firmy, obrazkowa instrukcję lub animację dotyczącą procesów zachodzących w urządzeniu w danym czasie.Wiele indywidualnych projektów treści może być realizowana dzięki zastosowaniu wyświetlaczy LCD graficznych.Dobra wiadomość jest taka, że wyświetlacz LCD graficzny może być także stosowany przez użytkowników hobbystycznych. Pozwala na to zaawansowana technologia, która upraszcza sposób montażu i kontroli wyświetlacza. Wyświetlacze LCD to sprawdzony sposób na czytelny i jasny przekaz informacji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.