Z pewnością każdy internauta nieraz korzystał z wyszukiwarki w celu dotarcia do określonej grafiki. Obrazy Google to miliony plików – zarówno zdjęć, jak i GIF-ów czy obiektów clip art. Nie ma więc chyba szybszego i prostszego sposobu, aby dowiedzieć się, jak wygląda np. jakiś przedmiot, obiekt, produkt czy postać. Znalezienie ich możliwe jest m.in. poprzez opcję wyszukiwania obrazem. Na czym ona polega?

Wyszukiwanie w Grafika Google obrazem – czym jest?

Tradycyjne odnajdywanie obrazów Google polega na wpisaniu w pole wyszukiwania odpowiedniego hasła czy frazy, czyli np. nazwy produktu, rzeczy, zjawiska, miejsca itp. Kilkanaście lat temu pojawiła się jednak inna funkcjonalna możliwość, z której do dziś korzystają miliony użytkowników całego świata. Google obrazy mogą być bowiem wyszukiwane za pomocą… innego obrazu. Opcja ta jest niezwykle praktyczna, a przede wszystkim łatwa i szybka w obsłudze. Dzięki niej można w ekspresowym tempie znaleźć podobny wizualnie Google obraz i trafić na stronę, która zawiera zbliżoną grafikę.

Jak wyszukiwać obrazem w Google?

Chcąc odszukać podobne obrazy Google, należy najpierw przejść do strony images.google.com lub wejść na stronę główną wyszukiwarki, a następnie w opcję Grafika (w prawym górnym rogu). Wówczas w pasku wyszukiwania pojawi się ikona z symbolem aparatu fotograficznego, oznaczająca „Wyszukiwanie obrazem”. Należy oczywiście w nią kliknąć.

Istnieją cztery główne metody wyszukiwania obrazem. Pierwszy sposób to „Wklej adres obrazu”. W opcji tej należy podać URL, pod którym znajduje się dany Google obraz – najlepiej wcześniej skopiować go, a następnie wkleić adres w pole wyszukiwania. Wówczas wyszukiwarka pokaże wyniki z podobnymi zdjęciami. Kolejny sposób to „Prześlij obraz”. Jak nietrudno się domyśleć, chodzi tu o przesłanie pliku graficznego z własnego urządzenia, czyli np. laptopa czy telefonu. Na tej podstawie wyszukiwarka wyświetli zbliżone Google obrazy.Trzecia metoda jest bardzo prosta – wystarczy przeciągnąć oglądane w sieci zdjęcia, gify czy clip arty w pole wyszukiwarki. Podobne obrazy Google pojawią się w ekspresowym tempie. Istnieje również czwarta opcja wyszukiwania obrazem. Zakłada ona jednak konieczność instalacji odpowiednich dodatków do używanej przeglądarki. Rozszerzenia tego typu dostępne są dla Firefox i Chrome.