Śląsk to strefa rozwoju różnych firm, w związku z czym potrzeba coraz więcej przestrzeni magazynowej pod wynajem oraz do sprzedaży. Inwestycja w w grunt pod budowę takiego magazynu jest bardzo dobrym pomysłem ulokowania kapitału.

Grunty inwestycyjne na Śląsku – jak zarobić na magazynie

Składowanie towarów czy też materiałów do produkcji to konieczny element funkcjonowania wielu przedsiębiorstw działających na Śląsku. Wiele firm nie posiada własnych magazynów i szukają przestrzeni, by je wynająć na określony czas, nawet na kilka lat. Zakup gruntu inwestycyjnego na Śląsku pod budowę magazynu to spory wydatek, który może się zacząć zwracać bardzo szybko i systematycznie, jeżeli tylko właściciel znajdzie najemcę na powierzchnię magazynową.

Inny sposób skorzystania na inwestycji to zakup gruntu, budowa magazynu, a następnie jego odsprzedanie firmie która się rozwija i potrzebuje więcej miejsca lub właśnie znalazła się z nowej lokalizacji na Śląsku. Z pewnością kupców nie zabraknie, biorąc pod uwagę rozwój przemysłu w tym regionie.

Za co nabyć grunty inwestycyjne na Śląsku?

Duża powierzchnia działki pod budowę to także znaczący koszt. Niektórzy decydują się zrealizować to przedsięwzięcie za pomocą gotówki, ponieważ upatrują w takim gruncie inwestycyjnym na Śląsku lokaty kapitału. Oczywiście nie każdy przedsiębiorca może sobie na to pozwolić i wtedy najlepszym rozwiązaniem jest korzystna oferta kredytowa.

Jeżeli uda się wybudować i sprzedać albo wynająć długoterminowo magazyn, to inwestycja będzie się zwracać. W pierwszym wypadku wraz z zarobkiem, a drugim zaś na zarabianie trzeba będzie trochę poczekać. Tak czy inaczej w przypadku dobrego pomysłu, kredyt na inwestycję jest korzystnym rozwiązaniem.

Jak wybrać grunt inwestycyjny na Śląsku pod magazyn?

Oczywiście na pierwszym miejscu liczy się dużą powierzchnia działki lub też kilka działek obok siebie, które można scalić. Wiele firm potrzebuje ogromnych powierzchni magazynowych, a dodatkowo parkingu czy miejsca na rozładunek.

Obok wielkości działki liczy się także położenie gruntu. Ważny jest dobry dojazd, ponieważ do magazynu codziennie będzie dojeżdżać wiele samochodów ciężarowych. Infrastruktura drogowa powinna być więc do tego dostosowana. Jeżdżenie ciężarówkami po polnej czy leśnej ścieżce może być zdecydowanie niezbyt zachęcające dla potencjalnych nabywców lub najemców magazynu, który powstanie na zakupionym gruncie inwestycyjnym. Oczywiście należy szukać działki w strefie niezamieszkanej, tam gdzie jest grunt przeznaczony typowo pod powierzchnię magazynową.