Kupić czy wynająć? To pytanie często pojawia się w momencie potrzeby zmiany lub rozbudowy działalności firmy, które stawia przed nią dobra koniunktura.

Lokale na wynajem w wielkim mieście

Od pewnego czasu można zaobserwować wzrost zainteresowania wynajmowaniem powierzchni biurowych w wielkich miastach, gdzie budownictwo usługowe osiągnęło swoje apogeum.Nie od dziś wiadomo, że wielkie miasta takie jak: Warszawa, Katowice, Kraków czy Szczecin, swoim położeniem, rozwojem przemysłu czy turystyki, przyciągają potencjalnych przedsiębiorców, pragnących prowadzić tu swoją działalność. Z tego też powodu, buduje się coraz więcej przestronnych biur do wynajęcia w celu wykorzystania ich na dowolną działalność.

Przestronne biura do wynajęcia

Przestronne biura do wynajęcia w Katowicach, zlokalizowane są zazwyczaj w niewielkim oddaleniu od centrum, tam, gdzie budynki mieszkalne zajmują znacznie mniejszą powierzchnię miasta. Tereny odzyskane z wyburzonych starych kamienic, zostały przejęte przez deweloperów, którzy obecnie inwestują w budowę nowoczesnych lokali z przestronnymi powierzchniami biurowymi na wynajem lub wykup.

Firmy przenoszące lub rozbudowujące swoją działalność, coraz częściej wynajmują powierzchnie biurowe, co wydaje się być korzystniejsze pod względem ekonomicznym i finansowym. Jest to spowodowane rosnącymi cenami sprzedaży nieruchomości, które obecnie plasują się na bardzo wysokim poziomie. Wynajem jest bardziej opłacalny – w umowie powinien być określony termin jego trwania oraz cena, która powinna satysfakcjonować obydwie strony. Cena może ulegać zmianom co powinno być wyraźnie zaznaczone przy podpisywaniu umowy.

Przestronne biura do wynajęcia w Katowicach, oprócz wielu udogodnień powinny mieć również bogate zaplecze gastronomiczne, sanitarne i socjalne.

Zaplecze kuchenno-socjalne w wynajmowanej przestrzeni

W każdym lokalu nie może zabraknąć gustownie i funkcjonalnie urządzonej kuchni i pokoju śniadaniowego, z koniecznymi meblami w postaci stołu, krzeseł, foteli i ewentualnie kanapy. Jest to bardzo istotne, gdyż każdy pracownik ma prawo do przerwy w pracy na posiłek, więc zaplecze kuchenno-jadalniane jest koniecznie potrzebne w każdym zakładzie pracy.

Ważną sprawą jest dostęp do sieci internetowej i telefonii stacjonarnej w wynajmowanych lokalach – internet to ważna część drogi komunikacyjnej, więc nieograniczony, całodobowy dostęp jest podstawą funkcjonowania każdej firmy. Równie ważny jest telefon stacjonarny – jego numer – bądź numery, jeżeli założonych jest kilka linii telefonicznych – umieszczane są w danych teleadresowych firmy, na papierze firmowym, pieczątce oraz często na logo.