Na rynku mamy wiele firm przewozowych, które zajmują się dostarczaniem przesyłek za naszą zachodnią granicę. Oferty tych firm są jednak bardzo różne, dlatego warto przyjrzeć im się bliżej. Porównując zakres działania kurierów oraz ceny, można wybrać najlepszą dla siebie ofertę, z której będziemy zadowoleni. Możemy mieć również pewność, że paczka do Niemiec trafi do adresata.

Kurierzy do Niemiec

Ogromne zapotrzebowanie na wysyłanie przesyłek za zachodnią granicę spowodowało rozwój różnorodnych firm kurierskich, które są alternatywą dla zawodnej poczty. W poszukiwaniu najlepszego kuriera, który zawsze na czas dostarczy przesyłki do Niemiec, warto skorzystać z internetowej porównywarki. Mamy do dyspozycji kilka stron, które zajmują się porównywaniem ofert popularnych firm kurierskich. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala nie tylko na sprawdzenie firm zajmujących się przewozem, ale nawet na określenie ceny, którą zapłacimy za paczki do Niemiec. Wystarczy podać wymiary paczki, jej wagę i kształt oraz to, gdzie dokładnie ma dotrzeć.

W kilkanaście sekund otrzymamy wyliczenie, które pokaże oferty popularnych firm kurierskich, Dzięki temu możemy wybrać firmę, której oferta najbardziej nam odpowiada pod względem zarówno logistycznym, jak i finansowym. Oczywiście należy pamiętać, że porównywarki jedynie szacunkowo określają cenę przesyłki na podstawie danych podawanych przez przewoźników. Ostateczną cenę konkretnej przesyłki do Niemiec musi zawsze podać firma kurierska.

Dobry kurier, czyli?

Niezwykle ważnym pytaniem jest to, jakie cechy powinien mieć dobry kurier przewożący paczki do Niemiec. Cena nie powinna być głównym wyznacznikiem. Przed nadaniem przesyłki warto zwrócić uwagę na sposób zabezpieczania przesyłki i jej ewentualne ubezpieczenie. Ważny jest również typ transportu – czy będzie to pociąg, TIR czy może zwykły samochód dostawczy. Część najdroższych paczek może być nawet przesyłana drogą lotniczą. Kryterium istotnym dla wielu osób jest także czas doręczenia przesyłki. Standardowa paczka do Niemiec powinna dotrzeć do adresata w przeciągu 2-4 dni roboczych następujących po dniu nadania. Za przesyłki ekspresowe trzeba będzie dopłacić, jednak dobre firmy kurierskie oferują taką opcję. Jeśli standardowa paczka ma być dostarczana dłużej, nie świadczy to zbyt dobrze o samym przewoźniku.