zarabianie na działkach rolnych
Ilustracja: dollarphotoclub

Strona główna / Łatwy zysk – działki rolne

Łatwy zysk – działki rolne

Jeśli jesteś szczęśliwym nabywcą działki rolnej, niekoniecznie od razu zbudujesz na niej dom. Wiele zależy od tego, czy posiadasz status rolnika. Jeśli dobrze to rozegrasz, możesz nawet potroić swój majątek.

Posiadanie działki rolnej jest związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Nie-rolnicy mają więc przed sobą długą drogę przez formalności, żeby dojść do celu wybudowania wymarzonego domu.

Rolnikami są osoby spełniające szereg warunków związanych z posiadaniem ziemi i działalnością w gospodarstwie rolnym.

Aby wybudować dom, dysponując działką rolną, nie-rolnicy często podejmują się przekształcenia działki na budowlaną. Procedura przekształcenia jest niestety długotrwała i może być skomplikowana. Trzeba w jej trakcie zmienić przeznaczenie gruntu i wyłączyć działkę z produkcji rolnej. Łatwość i powodzenie całego przedsięwzięcia zależy od rodzaju gruntu.

Po tym wszystkim trzeba jeszcze oczywiście uzyskać decyzję o warunkach zabudowy.

Jeśli masz pieniądze na inwestycje w działki rolne i czas na ich przekształcanie, możesz wiele zyskać. Dobry wybór działki rolnej może sprawić, że zwróci ci się nawet 3-4 krotność wkładu. Wystarczy tylko, że trafnie rozpoznasz, która działka (gdzie położona) będzie atrakcyjnym miejscem dla kupców, chcących na niej postawić budynki. Trzeba też wziąć pod uwagę ryzyko spadku wartości gruntów w danej lokalizacji. Po przekształceniu takiej/takich działek na budowlane możesz je odsprzedać z kilkukrotnym zyskiem.

Agata Jagielska
Dziennikarka z zainteresowaniem obserwująca aktualne wydarzenia. Związana z mediami elektronicznymi i blogosferą.