Jeśli prowadzisz biznes, musisz mieć rozeznanie w wielu dziedzinach, w tym w prawie. Ale jasnym jest, że nikt nie może być alfą i omegą. My staramy się poszerzać wiedzę na temat prawa i pieniędzy. Tutaj znajdziesz porady księgowe, pisane przez miłośników rachunkowości i księgowości.

Być może nie jesteśmy licencjonowanymi pracownikami księgowości, czy nie kończyliśmy studiów z rachunkowości, ale wierzymy, że zaciekłością i pędem ku wiedzy możemy nadrobić zaległości.

Darmowe porady księgowe dla każdego

Faktura uproszczona na rok 2022

Przedsiębiorcy nie mają lekko. Prawo podatkowe w Polsce jest bardzo skomplikowane, a kolejne próby łatania dziur sprawiają, że dochodzi niejednokrotnie do kuriozów. Urzędnicy niestety nie mają skrupułów, jeśli chodzi o wypisywanie mandatów za niedopełnienie obowiązków względem państwa. Obecny rok nie zmienił za dużo w kwestii faktury uproszonej.
(więcej…)

Outsourcing usług prawnych dla firm

Outsourcing usług prawnych jest doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych firm, które nie posiadają własnego działu prawnego. Współpraca z zewnętrznymi prawnikami i radcami prawnymi przynosi bardzo wiele korzyści i to nie tylko finansowych. Obsługa prawna firm Poznań, to szansa na bardzo szybki rozwój, dlatego też tym bardziej warto poważnie zastanowić się nad nawiązaniem współpracy z doświadczoną kancelarią.
(więcej…)

Porady księgowe od pasjonatów biznesu

Grunt to mieć jakieś zainteresowania. Naszym jest prowadzenie biznesu i zgłębianie wiedzy na tematy związane z prawem i rachunkowością. Wiemy też, że jest to temat ciężki, dla niektórych wręcz nudny, dlatego staramy się pisać o księgowości w przystępny i intrygujący sposób.