Nikt nie lubi mieć długów i innych zobowiązań finansowych. Jednak żyjemy w takich czasach, gdy często trzeba korzystać z dodatkowej pomocy finansowej, czy to ze strony banku czy prywatnego inwestora. Pożyczkę można dostać bardzo łatwo i wykorzystać ją w dowolnym celu, jednak o wiele trudniej jest ją spłacić w terminie. Jeśli pożyczka nie zostanie spłacona, wierzyciel będzie się domagał jej natychmiastowej spłaty, w tym pomocny będzie windykator.

Ściąganie długów z zagranicy

Niektórzy dłużnicy, by uniknąć spłacenia swoich zobowiązań finansowych, wyjeżdżają za granicę. Często ich miejscem tymczasowego pobytu stają się Włochy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że z Włoch można tak samo łatwo ściągnąć dług jak z Polski. Obecnie wielu windykatorów pracuje na terenie całej Europy i nie tylko.

Windykacja należności we włoszech ma podobny przebieg jak te same działania na terenie Polski. W przypadku małych długów, windykator będzie nakłaniał dłużnika do spłaty swoich zobowiązań poprzez kontakt telefoniczny i mejlowy. W przypadku braku kontaktu, będzie on go nachodził w domu i w pracy, by jak najszybciej odzyskać dług.

Windykacja Włochy

W przypadku długów na kwotę powyżej 1100 Euro, należności ściąga się poprzez sąd. W takim wypadku wierzyciel musi złożyć osobiście wniosek w sądzie o spłatę zobowiązań przez dłużnika, musi mieć przy tym swojego włoskiego adwokata. Cały wniosek musi być napisany po włosku.

Również i dłużnik musi mieć swojego przedstawiciela włoskiego, ale nie musi on osobiście stawiać się w sądzie na rozprawie. Chyba, że będzie się chciał odwołać od nakazu spłaty. Windykacja należności we Włoszech odbywa się właśnie w taki sposób.

Windykacja we Włoszech

Windykacja długu może zostać wymuszona w oparciu o środki finansowe i dobra materialne. Jeśli dłużnik nie ma odpowiednich pieniędzy na koncie na pokrycie długu, musi pozbyć się cennych rzeczy materialnych, na przykład sprzętów, mebli, dzieł sztuki czy biżuterii.

Windykacja Włochy nie jest skomplikowanym procesem, jeśli windykator dobrze się na tym zna. Wystarczy, że będzie on się stosował do włoskiego prawa i postępował zgodnie z przepisami. Poprzez windykację włoską można odzyskać każdy dług, niezależnie od jego wysokości.