Założenie działalności gospodarczej nierozerwalnie wiąże się z podjęciem współpracy z biurem rachunkowym. Dzięki rozpoczęciu współpracy z profesjonalnym biurem rachunkowym można zaoszczędzić dużo czasu i zyskać partnera, który będzie doradcą. Jak wybrać biuro rachunkowe, które będzie dla nas najlepsze?

Fachowcy są bezcenni

Deregulacja zawodu księgowego, która miała miejsce w 2014 roku, doprowadziła do tego, że obecnie nie trzeba posiadać certyfikatu, by zajmować się prowadzeniem ksiąg rachunkowych. Od tego momentu zdarza się, że w biurach rachunkowych nie wszyscy pracownicy posiadają certyfikat na usługowe prowadzenie ksiąg handlowych. Czy to na prawdę jest takie ważne?

Rozpoczynając współprace z biurem rachunkowym warto wiedzieć, czy księgowy, który będzie prowadził nasza firmę ma uprawnienia zawodowe. O czy świadczy brak uprawnień?

Brak uprawnień zawodowych może świadczyć o małym doświadczeniu księgowego, bądź niechęci do kształcenia się. Najkorzystniejsza będzie współpraca z biurem http://taxmentor.pl/, w którym wszyscy pracownicy mają wiedzę na wysokim poziomie, co jest poświadczone dokumentami. Możemy mieć pewność, że takie biuro dba o odpowiedni poziom obsługi.

Jak się skontaktujemy?

Kolejnym ważnym elementem współpracy jest odpowiedni kontakt. Nie pomoże nam doświadczony księgowy jeżeli nie będziemy mogli się z nim szybko skontaktować i uzyskać porady, na której nam zależy w danym momencie.

Ważny jest również sposób w jaki przedsiębiorca ma dostarczać dokumenty. Wygodnym sposobem komunikacji między biurem rachunkowym, a klientem jest możliwość elektronicznego dostarczania faktur.

Istnieją również biura http://taxmentor.pl/, które proponują klientom dojazd do siedziby przedsiębiorcy w celu odebrania dokumentów. Taka usługa również ma duże znaczenie dla przedsiębiorcy, który w ten sposób może zaoszczędzić dużo czasu.

I jeszcze cena

Współpraca z biurem rachunkowym to na pewno dodatkowe koszty dla przedsiębiorcy. Wiele biur rachunkowych ustala indywidualnie cenę za swoje usługi w zależności od zakresu wykonywanych obowiązków oraz ilości dostarczanych dokumentów.

Fakturowanie oraz wysyłanie deklaracji do US na pewno będzie mniej kosztowne niż usługa, która obejmuje również doradztwo. Dzięki księgowemu, który zajmuje się również doradztwem łatwiej będzie uzyskać kredyt w banku, czy dofinansowanie ze środków unijnych.

Dzięki zatrudnieniu biura rachunkowego przedsiębiorca zyskuje czas, który może poświęcić na swoja działalność oraz doradcę, który pomoże w trudnych sytuacjach, które w prowadzeniu działalności zdarzają się ustawicznie.