Prowadzenie firmy to niełatwe zadanie. Na szczęście istnieje pewne narzędzie, które w tym pomaga. Co to takiego? To odpowiednie oprogramowanie o ogólnej nazwie: Sage Symfonia. Są jego różne rodzaje, w zależności od danych działów w przedsiębiorstwie. Najbardziej popularne jest to dotyczące finansów i księgowości.

Symfonia Program Demo 2.0

Taką aplikację można pobrać z wielu stron internetowych, ale należy pamiętać, że jest ona dostępna w formie trial lub demo. Oznacza to, że albo będzie działać przez określony czas, albo będziemy mogli korzystać głównie z jej podstawowych funkcji. Jeśli chcemy mieć zawsze pełne opcje, należy tę aplikację zakupić.

Opłaca się, bo Sage Symfonia Demo Finanse i Księgowość będzie wtedy w pełni zoptymalizowanym narzędziem. Niezwykle przydatnym. Dzięki niemu wykonuje się różne zadań związane bezpośrednio z zarządzaniem księgowością firmy. Jakie konkretnie? Sprawdźmy.

Co potrafi ta Symfonia?

Samo słowo symfonia kojarzy się przede wszystkim z dawnym, czteroczęściowym utworem muzycznym napisanym na orkiestrę. Nic dziwnego, że oprogramowanie też tak nazwano. Sage Symfonia Demo podobnie składa się z kilku podstawowych elementów, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie („brzmienie”) całości – w tym przypadku przedsiębiorstwa.

Symfonia program demo w wersji 2.0 potrafi np. obsługiwać szeroko rozumiane księgi rachunkowe. Chodzi o umiejętność dostarczania raportów na temat: bilansu, rachunków, zysków i strat (to oczywiście najważniejsze dokumenty w procesie rachunkowości), stanów kont oraz ich obrotów, wskaźników finansowych.

Inne funkcje

Symfonia Finanse i Księgowość służy jeszcze do ewidencji VAT. A więc zajmuje się definiowaniem i obliczaniem podatku w oparciu o konto rozliczeniowe VAT (podatek naliczony i należny). To nie wszystko. Pozwala też na bardzo skrupulatne rozliczanie wszystkich kont rozrachunkowych, które wchodzą w skład ustalonego wcześniej zakładowego planu kont. Robi to dla konkretnych dat. Co powoduje, że można dość łatwo zweryfikować, jaki stan rozrachunków przypadał na określony dzień.

Jeśli uruchomi się program Sage Symfonia Demo, to będzie można także wygenerować, a w dalszej kolejności przechowywać w wybranej lokalizacji danych, jakie dotyczą kwestii podatkowych (w formie wygodnych i co ważne – sporządzonych automatycznie formularzy).