Stajemy się „obywatelami świata” i nie ograniczamy swojego życia do Polski. Można przecież żyć i pracować we Włoszech, zakładać własną działalność. Warto jednak pamiętać, że prawo włoskie i prawo polskie różnią się od siebie w wielu dziedzinach.

Co zrobić w razie kłopotów prawnych we Włoszech?

Nawet dobra znajomość języka włoskiego nie pomoże nam wtedy, gdy trzeba zmierzyć się z zawiłościami włoskiego prawa. Trzeba wtedy natychmiast dowiedzieć się, gdzie znajduje się najbliższa kancelaria prawna i polski prawnik we Włoszech. Możemy skorzystać ze stron internetowych, gdzie wiele polskich kancelarii ogłasza swoje istnienie. Współpraca z polskim adwokatem na pewno pomoże choćby w tym, ze przestanie istnieć bariera językowa, a polski adwokat we Włoszech doskonale zna włoskie prawo. Każda polska kancelaria we włoskich miastach zapewnia szeroki zakres usług z zakresu prawa cywilnego. Zwykle oferuje się w niej przygotowywanie umów sprzedaży, najmu mieszkań i domów, kontraktów menadżerskich, a także opiniowanie planów umów z włoskimi kontrahentami pod kątem zgodności z włoskim prawem i zabezpieczenia interesów każdego klienta. Polski adwokat we Włoszech jest też reprezentantem w sporach między firmami włoskimi i polskimi.

Czy we Włoszech pomoc prawną znajdą firmy transportowe?

Prawo transportowe we Włoszech jest skomplikowane i bardzo różni się od polskiego. Wielu przedsiębiorców wysyła swoje produkty do Włoch, nie znając panujących tam przepisów. Nieodzowną pomoc niesie wtedy polski prawnik we Włoszech. Każda polska kancelaria zapewnia pomoc prawną dla firm transportowych, pośredniczących w polskim transporcie na terenie całych Włoch. Niesie pomoc także dla kierowcom indywidualnych, którym niezbędna jest pomoc prawnika. Polski prawnik we Włoszech zajmuje się wieloma sprawami. Należą do nich: zatrzymanie ciężarówek we Włoszech, zwolnienie z nakazu aresztu pojazdu, odwołanie od kary i reprezentacja przed włoskimi sądami. Prawnicy zapewniają też profesjonalne doradztwo z zakresu prawa włoskiego transportowego. Można mieć pewność, że nasze problemy zostaną rozwiązane szybko, sprawnie i w pełni profesjonalnie. Przy okazji od tej pory przedsiębiorcy lepiej orientują się w zawiłościach prawa transportowego i ta wiedza przyda się im na przyszłość. Dobrze jednak być w stałym kontakcie ze sprawdzoną kancelarią prawną.