Jeżeli ojcem naszych dzieci jest Włoch i potrzebujemy wymusić na nim płacenie alimentów, potrzebujemy włoskich argumentów. We Włoszech inne są prawa kulturowe. Aby sprawa przebiegła pomyślnie, konieczny jest adwokat dobrze władający włoskim i polskim językiem.

Jak powinien wyglądać pozew o alimenty od Włocha?

Ponieważ prawo włoskie różni się od polskiego, napisanie pozwu o alimenty może okazać się dla nas zawiłe. Zwłaszcza gdy słabo władamy językiem włoskim.

Udanie się do biegłego adwokata w języku włoskim i polskim ma dla nas ogromne znaczenie. To pewność, że jego pomoc będzie dla nas niezastąpiona.

Oczywiście Polski adwokat we Włoszech nie napisze za nas pozwu o alimenty. Jedyne co zrobi, to podpowie, jak go wypełnić, gdzie wpisać swoje i sądu dane. Pomoże w ułożeniu zdań po włosku całej treści roszczenia. Wskaże, jakie załączniki należy dołączyć.

Jakiego prawnika wybrać do poprowadzenia sprawy o włoskie alimenty?

Jeśli mamy trudności w odpowiednim argumentowaniu swojego pozwu o alimenty w języku włoskim, prawnik z językiem włoskim i polskim będzie dla nas idealnym wsparciem.

Może to być Włoch z doskonale opanowanym językiem polskim. Jednak żebyśmy mieli pewność, czy on dobrze nam interpretuje włoskie prawo, pomyślmy o polskim adwokacie, który założył swoją prawniczą firmę we Włoszech.

Prawo włoskie wymaga stawiania się na procesy adwokatów, którzy świadczą swoje usługi w ich kraju i odprowadzają podatki do rodzimych urzędów skarbowych i pozostałych instytucji.

Jak sprawdzić, czy polski prawnik we Włoszech prowadzi swoją kancelarię na miejscu?

Podany włoski adres adwokackiej siedziby powinien rozwiać nasze wątpliwości. Adwokaci są świadomi panującego we Włoszech prawa i niemający uprawnień działania na terenie Włoch, raczej będą omijać sprawy toczone w tym kraju.

Powinniśmy zawsze szukać wsparcia w polskim prawniku działającym we Włoszech. To jedyny klucz do prawidłowo przeprowadzonego posiedzenia we włoskim sądzie.

Nie ma znaczenia płeć polskiego adwokata z włoskim językiem. Dobry prawnik zawsze jest bezstronny. Nie trzyma z żadną ze stron. Do swojej pracy podchodzi zgodnie z przepisami prawa i zawsze szuka najlepszego dla nas rozwiązania.