W ostatnich latach oddłużanie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wiele osób ma długi i nie ma w tym nic dziwnego. Oczywiście nie jest to nic złego, jeśli wszelkie zobowiązania regulujemy w terminie.

Proces oddłużania

Problemy się zaczynają, jeśli miesięczne dochody nie wystarczają na pokrycie wszystkich zobowiązań. Z czasem taka osoba staje się niewypłacalna i zaczyna brać kolejne pożyczki lub kredyty, żeby spłacić poprzednie. Jest to oczywiście najgorsze, co można zrobić i nigdy nie należy podejmować pochopnych decyzji. W tym artykule podpowiemy, jak można wyjść z długów. Przywrócenie stabilności finansowej to główny cel oddłużania. Niezbędne jest przeprowadzenie oddłużania, jeśli dłużnik nie jest w stanie spłacać wszystkich kredytów. Ten skomplikowany proces rozpoczyna się od dokładnej analizy osoby zadłużonej. Później w imieniu dłużnika przeprowadzane są negocjacje z wierzycielem.

Negocjacje z wierzycielem

Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że negocjacje mogą trwać nawet kilka tygodni. Gdy żadne sposoby nie pomogły to jedynym wyjściem jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Pomocy należy szukać przede wszystkim u prawników. Często problemy biorą się z tego, że niedokładnie czytamy umowy. Dłużnik nie powinien zostać sam ze swoimi problemami, ponieważ ma to bardzo negatywny wpływ na zdrowie psychiczne. Musiałbyś spędzić wiele godzin, żeby nauczyć się całej procedury.

Konsolidacja długu

Antywindykator jest specjalistą odpowiedzialnym za przeprowadzenie procesu oddłużania. Każdy może znaleźć coś dla siebie, ponieważ dostępne są różne metody wyjścia z długów. Najlepiej sprawdzi się konsolidacja długu oraz przedsądowe negocjacje z wierzycielem. Firma oddłużeniowa może też próbować sądowo umorzyć zadłużenie w całości lub ewentualnie w części. Jeśli wszystkie inne sposoby zawiodły to wtedy pozostaje jedynie ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Niestety upadłość konsumencka znacząco nas ogranicza, dlatego trzeba to traktować tylko jako ostateczność. Bez konsultacji prawnej nie powinno się podpisywać żadnych ugód oraz umów. Teraz powinieneś już wiedzieć, czym jest Oddłużanie.