Będąc Polakiem mieszkającym za granicą, w razie konieczności skorzystania z porady prawnej, warto wybrać polskiego prawnika. To łatwiejsza, bardziej efektowna komunikacja, a więc większe szanse na szybkie i zgodne z oczekiwaniami rozwiązanie sprawy. We Włoszech polskich adwokatów nie brakuje – gdzie szukać specjalisty z włoskiego prawa mówiącego po polsku? Na co zwrócić uwagę, wybierając prawnika?

Dlaczego polski prawnik we Włoszech?

Pomoc prawna to coś, z czego korzysta coraz więcej osób, wiedząc, że zamiast samemu przebijać się przez gąszcze niezrozumiałych przepisów i próbując znaleźć rozwiązanie swojej sprawy, lepiej skorzystać z porady specjalisty. Mieszkające we Włoszech warto poszukać prawnika znającego włoskie prawo, ale mówiącego po polsku.Polski prawnik z językiem włoskim wyjaśni wszystkie różnice między polskim a włoskim prawem. Świetnie poradzi sobie także ze sprawami, które dotyczą jakoś obu krajów lub obywateli tych krajów. Wskaże, które przepisy będą miały zastosowanie w danym przypadku. Z polskim prawnikiem we Włoszech łatwiej będzie się również komunikować – zniknie niepotrzebna bariera językowa, więc łatwiej będzie ustalić najlepszy sposób postępowania w zaistniałych okolicznościach prawnych.

Polski adwokat we Włoszech – jak szukać?

Gdzie szukać specjalisty prawa włoskiego porozumiewającego się po polsku? Taką ofertę proponuje wiele kancelarii prawniczych – najlepiej sprawdzić ich ofertę w internecie i dopytać o szczegóły. Swoje usługi ogłasza również wiele osób pochodzenia polskiego, które ukończyły prawo na terenie Włoch, a często studiowały i w Polsce, i we Włoszech. Polski prawnik we Włoszech to także częsty temat na stronach dla Polonii – wiele osób poleca sobie sprawdzonych specjalistów i chętnie dzieli się ich danymi kontaktowymi. Na co zwrócić uwagę, wybierając prawnika? Przede wszystkim to powinien być prawnik z językiem włoskim, a więc osoba, z którą będzie można porozmawiać po polsku, ale która biegle mówiąc po włosku, będzie mogła reprezentować klienta przed sądem czy urzędem. Ważne jest również, by polski adwokat we Włoszech posiadał stosowne do sprawy kwalifikacje – był specjalistą od sprawa rodzinnego, cywilnego czy karnego, w zależności od potrzeby.