Prawo jest bardzo szeroką dziedziną obejmującą wiele gałęzi prawa. Dlatego nie sposób, aby każdy znał się doskonale na wszystkich dziedzinach prawa. Jednak kancelaria adwokacka w Katowicach skupia wielu adwokatów, którzy są specjalistami w różnych dziedzinach prawa: cywilnym, karnym, rodzinnym. Dlatego przychodząc do kancelarii można liczyć na kompleksową obsługę.

Sprawy rodzinne

Często zgłaszają się do nas klienci z prośbą o pomoc w sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Do najczęściej prowadzonych przez nas spraw należą te o alimenty, rozwód, czy ustalenie opieki nad dziećmi.

W ramach świadczenia pomocy prawnej przeprowadzimy rozmowę z klientem, aby poznać jego sytuację i ustalić z czym się do nas zgłasza. Następnie wspólnie ustalimy dalszy tok działania. Kancelaria adwokacka w Katowicach, a dokładnie zatrudnieni w niej adwokaci przygotują odpowiednie pismo procesowe, takie jak pozew, odpowiedź na pozew, apelację, w zależności od etapu sprawy. Jeżeli odbędzie się rozprawa sądowa, będziemy reprezentować klienta w jej trakcie, zadając odpowiednie pytania: świadkom, biegłym i drugiej stronie.

Sprawy karne

Kolejny obszar w którym specjalizuje się kancelaria adwokacka w Katowicach to sprawy karne. Występujemy w nich w charakterze obrońcy oskarżonego lub jako pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego. Podobnie jak w sprawach cywilnych sporządzamy odpowiednie na danym etapie sprawy pisma procesowe. Towarzyszymy klientowi także podczas rozpraw sądowych.

W sytuacji kiedy adwokat z kancelarii adwokackiej w Katowicach występuje jako obrońca oskarżonego, jego głównym celem jest w zależności od sytuacji i zgromadzonych w sprawie dowodów:
* udowodnienie, że oskarżony nie popełnił przestępstwa
* albo jeżeli dowody świadczą, że do popełnienia przestępstwa jednak doszło, uzyskanie jak najkorzystniejszej dla oskarżonego kary lub środków karnych.
Tak naprawdę im wcześniej skorzystamy z usług profesjonalisty, tym większe są szanse na zapadnięcie bardziej korzystnego wyroku.

Dlaczego warto skorzystać z usług kancelarii adwokackiej w Katowicach?

Po pierwsze skupia prawników, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach prawa, a więc możesz liczyć na kompleksową obsługę. Po drugie adwokaci mają pro-klienckie podejście. Tłumaczą w sposób zrozumiały dla klienta, wszelkie skomplikowane zawiłości prawne, obrazując je przykładami z życia wziętymi.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Postaramy się rozwiązać problem prawny z którym się do nas zgłaszasz w miłej i przyjaznej atmosferze.