Kiedy będziemy przebywać we Włoszech, może wydarzyć się sytuacja, w której będziemy potrzebować nagłej pomocy prawnej. Warto wówczas skorzystać z pomocy polskiego adwokata. Kancelaria prawna we Włoszech jest instytucją, która może nam pomóc w takim wypadku.

Czym zajmuje się adwokat?

Najprościej rzecz ujmując, praca adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej. Zawód ten bywa również czasem określany mianem mecenasa. Polski adwokat we Włoszech może pomoc w sporządzeniu opinii prawnych, czy opracowaniu projektów aktów prawnych. Adwokaci zajmują się również sporządzeniu różnego rodzaju dokumentów mających charakter prawny a także reprezentowaniem swoich klientów przed sądem. Niektórzy z nich specjalizują się w danej gałęzi prawa – np. sprawami rozwodowymi, czy spadkowymi, ale większość z nich będzie nas reprezentować w dowolnej sprawie przed sądem.

Różnica pomiędzy adwokatem a radcą prawnym

Może to być dla niektórych zaskoczeniem, ale z punktu widzenia prawa nie ma żadnych różnic w kompetencjach obydwu tych zawodów. Jedyną różnicą jest przynależność samorządowa adwokatów i radców prawnych. Mogą oni jednak świadczyć usługi w tym samym zakresie. Jeśli będziemy szukać pomocy prawnej, wówczas możemy zasięgnąć pomocy zarówno adwokata, jak i radcy prawnego.

Kancelaria Adwokacka we włoszech

Polski adwokat we Włoszech jest w stanie pomóc nam w szeregu spraw. Warto się do niego zwrócić z wielu powodów. Jednym z nich jest brak bariery językowej i wykluczenie ewentualnych nieporozumień z tego wynikających. Współpraca ludzi mówiących biegle w tym samym języku jest zawsze prostsza. Kancelaria prawna we Włoszech pomoże nam w wielu sprawach. Dla przykładu, polski adwokat może nas reprezentować w sprawach rozwodowych, czy alimentacyjnych. Pomoże nam również w rozsądzeniu spadku, czy sprawach karnych. Jest także uprawniony do reprezentowania nas w procesach cywilnych.Warto się do niego zwrócić również wtedy, gdy wystąpią jakiekolwiek problemy w kwestii naszego prawa do pobytu we Włoszech.

Kancelaria adwokacja we Włoszech świadczy usługi z szerokiego zakresu prawa dla osób przebywających na terenie tego kraju. Warto skorzystać z jej usług, kiedy będziemy potrzebować pomocy prawnej. Polscy adwokaci z pewnością nam pomogą i oszczędzą dodatkowego stresu związanego z barierą językową.