Bez względu na to, czy trafiamy do Włoch jako turyści, partnerzy życiowi Włochów, czy też jako osoby zainteresowane podjęciem pracy zawodowej, powinniśmy mieć świadomość tego, że lokalne prawo różni się nieco od polskiego. Jego nieznajomość może nieść za sobą poważne konsekwencje, z pewnością przyda nam się więc polski prawnik we Włoszech.

Kiedy przyda się pomoc adwokata?

Polski prawnik z językiem włoskim nie jest w słonecznej Italii niczym zaskakującym. We Włoszech działają polskie kancelarie, Polski adwokat we Włoszech jest też chętnie zatrudniany przez kancelarie międzynarodowe. Niektórzy z naszych rodaków cieszą się zresztą na tyle dużą popularnością i uznaniem, że z ich usług korzystają nie tylko inni Polacy, ale również rodowici Włosi.Oczywiście, nie każdy prawnik z językiem włoskim zajmuje się tym samym spektrum zagadnień. Stosunkowo najłatwiej znaleźć polskiego prawnika we Włoszech specjalizującego się w lokalnym prawie pracy. Polscy pracownicy fizyczni i umysłowi w tym kraju nie należą do rzadkości, a stosunek do nich ze strony włoskich pracodawców nie zawsze zasługuje na uznanie. Problemem nie powinno być także znalezienie we Włoszech polskiego prawnika, który zajmuje się szeroko rozumianym prawem rodzinnym. Od pewnego czasu polski prawnik we Włoszech pomaga także pracownikom firm z obu krajów próbujących nawiązać korzystne dla siebie relacje.

Kto szuka wsparcia prawnika z językiem włoskim?

Już od dawna można usłyszeć, że polski adwokat we Włoszech nie ogranicza się do udzielania pomocy turystom. Owszem, nadal to właśnie oni są tymi, którzy dopuszczają się najczęściej drobnych przewinień. Do polskich i polsko-włoskich kancelarii trafiają jednak również pracownicy tymczasowi, osoby mające dzieci z obywatelami Wloch, przedsiębiorcy, kierowcy zawodowi oraz dziesiątki innych klientów.Problemy Polaków we Włoszech bywają zróżnicowane. Wiele z nich początkowo może sprawiać wrażenie niemożliwych do rozwiązania, a bariera językowa nie ułatwia radzenia sobie z nimi. W każdej sytuacji jednak warto skorzystać z pomocy polskiego adwokata we Włoszech. Ma on wiedzę i doświadczenie, może też szukać wsparcia ze strony swoich włoskich kolegów po fachu. Wszystko to pozwala mieć nadzieję na to, że nawet najpoważniejsze problemy doczekają się rozwiązania.