Są sprawy, w których to pomoc adwokata profesjonalisty jest niezastąpiona. Szczególnie dotyczy to Polaków mieszkających na co dzień poza granicami naszego kraju, którzy w razie jakichkolwiek problemów – nie do końca wiedzą, gdzie się udać po fachową pomoc i dobrą poradę. Wówczas z pomocą przychodzi im polski adwokat we Włoszech, które specjalizuje się w wielu dziedzinach oraz doskonale zna miejscowe procedury.

Polski prawnik we Włoszech – gdzie go znaleźć?

Prawnicy nie zawsze mogą się ogłaszać i reklamować swoje usługi na szerszym polu. Dlatego też, warto zapytać bliskich lub znajomych, czy korzystali już z takiej pomocy i kogo polecają. Niewielu jest bowiem prawników we Włoszech, którzy tak dobrze znają się na lokalnym prawie, a przy tym są Polakami lub znają język polski. W wielu sytuacjach pomoc profesjonalisty jest tu kluczowa i niezbędna.

Tylko profesjonalny prawnik z językiem włoskim

Czasem klienci potrzebują zwykłej porady prawnej, czasem chcą by poprawić dla nich niezwykle trudną i skomplikowaną sprawę. Wówczas, polski adwokat we Włoszech naprawdę musi się napracować, by nie tylko stworzyć odpowiedni plan działania, ale też by działać w konkretnej sprawie zgodnie z procedurami obowiązującymi we Włoszech, a także by na bieżąco o wszystkim informować polskiego klienta. Do takich trudnych i czasochłonnych spraw zaliczają się więc sprawy spadkowe, sprawy rozwodowe, sprawy o podział majątku, czy też sprawy, w których to poszkodowanym jest klient przez urzędy czy inne instytucje. Wówczas polski prawnik we Włoszech musi stworzyć masę pism oraz reprezentować klienta zarówno w urzędach, jak i w sądzie.

Polskie prawo a włoskie prawo

Nie od dziś wiadomo, że każdy kraj ma swoje prawo, którego mieszkańcy oraz przyjezdni muszą ściśle przestrzegać. Szczególnie ciężko uświadomić klienta, gdy nie do końca zna on prawo włoskie oraz nie do końca orientuje się jakie zasady panują w lokalizacji, do której przybył. Prawnik z językiem włoskim musi posiadać sporo empatii, by dotrzeć do swojego klienta oraz pokierować jego planem działania, by cała sytuacja wyszła mu na dobre. Dlatego też, taka osoba nie tylko musi posiadać sporą wiedzę i doświadczenie, ale i stosowne podejście do swoich polskich klientów.