Interpretacja przepisów prawnych szczególnie w obcym kraju jest dla zwykłej osoby czymś bardzo niejasnym i ciężkim do zrozumienia. Wielu Polaków mieszkających we Włoszech lub prowadzących tam swoje firmy boryka się z problemami, które mogą być rozwiązane jedynie przed adwokata. Jak znaleźć polskiego prawnika we Włoszech?

Prawnik z językiem włoskim

Na terenie Włoch działa wiele kancelarii prawnych, które świadczą usługi dla Polaków mieszkających lub tymczasowo przebywających na terenie Włoch oraz dla firm chcących wejść na rynek włoski. Polski prawnik we Włoszech zna przede wszystkim perfekcyjnie prawniczy język włoski. Jest to osoba, która ukończyła studia prawnicze i zna przepisy prawa polskiego i włoskiego.

Polski adwokat we Włoszech pomaga Polakom i Włochom w interpretacji przepisów prawa karnego, cywilnego czy administracyjnego. Prawnik z językiem włoskim może reprezentować klienta przed sądem, udzielić mu porady prawnej czy pomóc w uzyskaniu odszkodowania.

Polski prawnik we Włoszech – jakimi sprawami się zajmuje?

Prawnik z językiem włoskim oferuje pomoc prawną z zakresu prawa rodzinnego. Może pomóc w przeprowadzeniu rozwodu lub w ustaleniu opieki nad dziećmi. Osoby, które chcą kupić lub sprzedać nieruchomość we Włoszech mogą liczyć na pomoc w sporządzeniu umowy i załatwieniu pozostałych formalności związanych z tą procedurą.

Polskie firmy, które chciałyby wejść na rynek włoski, mogą liczyć na pomoc polskiego adwokata, który wyjaśni, jakie warunki należy spełnić, aby prowadzić działalność na terenie Włoch. Polski adwokat we Włoszech pomaga także w windykacji należności. Zakres obowiązków jest bardzo szeroki. Większość kancelarii prawnych zatrudnia prawników specjalizujących się w konkretnych dziedzinach prawa, aby każdy klient uzyskał pomoc na najwyższym poziomie.

Polska kancelaria prawna we Włoszech

Większość prawników prowadzi swoje własne kancelarie prawne. W kancelarii można porozumieć się przeważnie w trzech językach: włoskim, polskim i angielskim.

Prawnicy z językiem włoskim pomagają wszystkim, którzy potrzebują porady prawnej. Kancelarie działają w konkretnych miastach, ale można także liczyć na przeprowadzenie rozmowy przy użyciu komunikatorów internetowych i załatwienie formalności drogą elektroniczną, co jest znacznym ułatwieniem.