W ciągu ostatnich kilku lat w Polsce wzrosło zapotrzebowanie na porady prawne. Śmiało można powiedzieć, iż stały się one jedną z najpotrzebniejszych usług wyższego rzędu. Powodami takiego stanu rzeczy jest bez wątpienia w kwestiach cywilnych wzrost liczby rozwodów zaś w kwestiach biznesowych strach przedsiębiorców przed stale zmieniającymi się zapisami prawa za których modyfikacjami nie nadążają.

Dlaczego adwokaci w Katowicach są tak potrzebni?

Katowice to duże miasto w południowej Polsce – centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego oraz punkt ciężkości konurbacji górnośląskiej. Pod względem ludności Katowice przodują w skali kraju plasując się w pierwszej 11-stce największych polskich metropolii. Im więcej ludzi tym więcej spraw sądowych i problemów z prawem co potwierdza się w przypadku Katowic. Z roku na rok rośnie tu nie tylko ilość spraw gospodarczych, rodzinnych, ale też tych związanych z prawem skarbowym.

W związku ze wzrostem ilości spraw sądowych, Katowice wykazują duże zapotrzebowanie na adwokatów i radców prawnych, wspierających potencjalnych klientów w sądowych bataliach. W wielu przypadkach wcześniej udzielona porada prawna (na przykład przedsiębiorcy w sprawach skarbowych) zapobiega złamaniu prawa. Rola kancelarii adwokackich na terenie Katowic oraz całej konurbacji górnośląskiej jest więc kluczowa co sprawia, że powstaje ich tu coraz większa ilość.

Kancelaria adwokacka w Katowicach

Na terenie Katowic funkcjonuje kilkanaście większych i kilkaset mniejszych kancelarii prawnych. Większość z nich mieści się w centrum miasta gdzie dostępność dla klientów jest najlepsza.

Większość lokalnych kancelarii ma niewielkie zaplecze personalne, wszelkie sprawy rozwiązuje tam jeden adwokat posiadający wsparcie kilku radców prawnych. Taka sytuacja pozwala na rodzinną atmosferę w kancelariach i osobiste podejście do klienta, który jest obsługiwany dokładnie i z dużym zaangażowaniem. Tylko jedna kancelaria adwokacka w Katowicach posiada skład osobowy kilkunastu adwokatów i kilkudziesięciu radców co sprawia, że stała się swoistym centrum usług prawnych.

Cennik

Oczywistym pytaniem jakie nasuwa się przy zgłębianiu tematu usług prawnych na terenie Katowic jest cena oferowanych tu porad i cennik prowadzonych spraw. Koszty różnią się oczywiście w zależności od renomy gabinetu, stażu pracy i doświadczenia czy wykształcenia pracowników.

Przykładowo za prowadzenie sprawy rozwodowej adwokat jako pełnomocnik zainkasuje od 400 do 600 złotych. Koszty prowadzenia spraw z zakresu skarbowego są dużo wyższe i przekraczają kwoty kilku tysięcy złotych. Ceny porad podlegają wahaniom lecz zbliżone są do cen kancelarii całej Polski.