W obecnych czasach coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazdy do Włoch z bardzo zróżnicowanych powodów. Jednak wśród nich można przede wszystkim wymienić wyjazdy zarobkowe, ale także wyjazdy wakacyjne. Podczas tego rodzaju podróży mogą pojawić się pewne nieoczekiwane problemy, przy których bardzo dużą pomocą może być polski adwokat we Włoszech.

Prawo cywilne

Prawo cywilne we Włoszech wygląda zupełnie inaczej niż w Polsce. Dlatego bardzo wielu Polaków się na nim nie zna oraz potrzebuje pomocy z zewnątrz w celu rozwiązania niektórych swoich problemów, które pojawiły się na terenie takiego kraju, jak Włochy. Polski prawnik we Włoszech z całą pewnością zapewni bardzo szeroki zakres usług w zakresie prawa cywilnego. Wśród głównie oferowanych usług można przede wszystkim wymienić pomoc w przygotowywaniu różnego rodzaju dokumentów, takich jak umowy sprzedaży, najmu, a nawet kontrakty menadżerskie. Oprócz tego istotnym elementem oferty jest również opiniowanie umów z klientami w odniesieniu do włoskiego prawa.

Odszkodowanie

Polski adwokat we Włoszech może być również bardzo pomocny w przypadku wielu spraw, które są związane z procesem udzielania odszkodowań w takim kraju, jak Włochy. Prawnicy przede wszystkim mogą reprezentować swoich klientów w takich sprawach, jak między innymi dochodzenie odszkodowania z OC sprawcy, które należne jest za wypadek komunikacyjny na drodze. Oprócz tego odszkodowanie może również dotyczyć zwrotu kosztów leczenia, utraconych dochodów, a nawet zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej, która została spowodowana w wypadku drogowym na terenie kraju.

Prawo transportowe

Kolejną kwestią, w której bardzo pomocny może być polski prawnik we Włoszech z całą pewnością jest prawo transportowe. Pomoc jest gwarantowana przede wszystkim firmom transportowym, które są pośrednikami w polskim transporcie na terenie takiego kraju, jak Włochy. Jednak pomoc prawnika może być również z powodzeniem świadczona osobom indywidualnym, jeśli tylko mają one takie potrzeby. Adwokat we Włoszech może zająć się bardzo zróżnicowanymi sprawami. Wśród nich wymienia się na przykład zatrzymanie ciężarówki we Włoszech, a także zwolnienie od nakazu aresztu pojazdu. Oprócz tego adwokat może również reprezentować klienta w sądzie.